4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport 24 Marca: Tomasz Adamek vs Nagy Aguilera
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 20-02-2012, 19:15   #10
Hunter
⇒ Primary Awanturnik♣ ⇐
  
 
Hunter's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Dec 2010
Miasto: Bytom
Wiek: 37
Postów: 3 849
Tematów: 939
Podziękowań: 11 337
THX'ów: 41 866
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 47
Imię: Radek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 14
Plusów: 1350 (+)
Hunter 1350
Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350
Odwiedź profil Hunter na Facebook Odwiedź profil Hunter na Twitter Odwiedź profil Hunter na Youtube Odwiedź profil Hunter na Last.fm Odwiedź profil Hunter na Soundcloud.com Odwiedź profil Hunter na Mixcloud
Odp: 24 Marca: Tomasz Adamek vs Nagy Aguilera

Cytat:
Napisał Galci Zobacz post
z calym szacunkiem ale obawiam ze z Haye'm Adamek nie ma szans.. Tomek jest szybki ale Haye szybszy 2x
Z Haye'em szanse Tomka widze 30 do 70. Przy najlepszej formie Davida jego wyraźna wygrana na punkty, przy chociaż małym zlekceważeniu Tomka (co wydaje się mało prawdopodobne) może być różnie. Za to z Chisorą szanse widze odwrotnie. Są równego wzrostu, ale Adamek ma troszke większy zasięg ramion, poza tym Dereck jest słabszy technicznie od niego i wolniejszy, co rekompensuje jego siłe i agresję. W przypadku takiej walki Adamek raczej powinien sobie poradzić z wypunktowaniem go tak jak w walce z Arreolą. Pytanie tylko co Tomkowi miałaby dać taka walka? Z Haye'em to już prędzej, ale to duże ryzyko, za to z Chisorą uważam że taka walka niewiele by mu dała. Ja bym najchętniej widział Tomka pod koniec roku (teraz bum, potem ktoś z szerokiej czołówki) w walce ze zwycięzcą Huck - Povietkin, ale niestety nie ma go w pierwszej 15-tce WBO, więc trzeba by się było postarać do końca roku o pozycję w ich rankingu, lub o ponowną próbę zdobycia pasa WBC po ewentualnym odejściu Wita (coś w tym jest, myślę że jeszcze 1, max 2 walki i odejdzie) - tutaj konkurenci jak Arreola, Stiverne, Banks, Welliver czy Fury są jak najbardziej do pobicia

Zresztą pisałem też o tym w innym poście:
Cytat:
Ale skoro został poruszony już ten temat, warto się zastanowić co dalej z pasem WBC po zwakowaniu go przez Kliczkę. Wg. mnie na dzień dzisiejszy najprawdopodbniejsza wydaje się walka o niego między posiadaczem srebrnego pasa Stivernem a obecnym numerem 1 rankingu i mistrzem USA organizacji WBC - Arreolą. Niestety jak dla mnie to żaden z nich na ten pas nie zasługuje, ale wiadomo, Don King wszędzie wepchnie swoich. Niedawno mówiło się też o planach rewanżu Tomka z Arreolą, więc gdyby faktycznie doszło do walki Arreola - Stiverne i najbardziej prawdopodobnym w takim przypadku zwycięstwie Chrisa, jego pierwsza obrona pasa mogłaby być właśnie z Adamkiem (Tomek jest cały czas w pierwszej 15-tce rankingu, WBC napewno zgodzi się na dobrowolną obronę, a i Arreola też z tego co wiem jest zainteresowany taką walką). I to mogłaby być największa szansa Tomka na tytuł w HW w karierze Ale wydaje mi się, że jest również szansa na włączenie się do walki o pas Wacha - jakby nie było posiadacza pasa international. Zresztą Kołodziej i Moorer mówili, że potrzebują jeszcze ok 3 walk, żeby przygotować Wacha do jego mistrzowskiej szansy z Kliczką, a po jego rezygnacji szansa byłaby naprawdę spora na zdobycie pasa Także z punktu widzenia polskich kibiców taka decyzja Kliczki byłaby w tym momencie najlepszą z możliwych, gdyż naprawdę w takim przypadku jest szansa, że jeszcze w tym roku któryś z polskich bokserów wreszcie zostanie mistrzem HW i to najbardziej prestiżowej federacji WBC I Wach i Adamek mają szansę na walkę o pas i przede wszystkim mają szansę na wygraną (patrząc na pierwszą 10-tkę rankingu obaj mają szansę praktycznie z każdym), a tego jeszcze w historii nie było, więc trzymajmy kciuki, żeby faktycznie wszystko potoczyło się tak jak mówię
__________________

Last edited by Hunter; 20-02-2012 at 19:18.
Hunter jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Hunter za ten post: