4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Inne Progresje akordów
Wątek: Inne Progresje akordów
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 19-02-2012, 16:25   #17
jeet
..:: Klubowicz ::..
  
 
jeet's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Aug 2009
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Wiek: 43
Postów: 213
Tematów: 15
Podziękowań: 2
THX'ów: 259
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
jeet 2
Odwiedź profil jeet na Facebook Odwiedź profil jeet na Youtube
Odp: Progresje akordów

Cytat:
Napisał Matt Bukovski Zobacz post
wymieniłeś po prostu dosc trudne zagadnienia takie jak odległe tonacje, modulacje enharmoniczne, których uczeń szkoły muzycznej uczy się np. po 10 latach edukacji
No i znowu jesteś w błędzie...Nie wiem jaką szkołę muz. kończyłeś, ale w mojej koło kwintowe było zdecydowanie wcześniej niż po 10 latach nauki.To była hmmm...jedna z wielu podstaw...

Grając w jakiejś tonacji, dobrze wiedzieć, że (załóżmy tonację d-moll), że d, to moll tonika, g, to moll subdominanta etc. Poza tym nie pisałem, że każdy powinien wiedzieć ile bemoli jest w Des dur...Młodym adeptom sztuki muzycznej powinna wystarczyć wiedza, że grając w G dur, mają JEDEN CZARNY klawisz, D dur - DWA, A dur - 3 itd...Taka wiedza naprawdę wiele ułatwia...

Czyszcząc wokal np. w Celemony Melodyne jak sądzisz, kto to zrobi szybciej i lepiej?? Człowiek, który ma jakieś pojęcie, wie w jakiej tonacji się porusza, czy laik składający klocki we FL ? Biorąc pod uwagę REMIXPAKI z wokalami, pewnie taka wiedza jest niepotrzebna...

Może Tobie ta wiedza nie pomaga w produkcji, ale mnie natomiast bardzo. Więc polemika na temat czy lepiej umieć czy nie, wydaje mi się nieco bezsensowna. Poza tym sam byłem nastolatkiem i też nie chciało mi się uczyć. Więc jestem w stanie częściowo Cię zrozumieć
__________________
jeet jest offline   Reply With Quote