4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Premiery sprzętowe - tematy połączone
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 18-02-2012, 14:45   #10
J.Ev
..:: true Member ::..
  
 
J.Ev's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Dec 2010
Miasto: Żagań City
Wiek: 35
Postów: 165
Tematów: 17
Podziękowań: 94
THX'ów: 239
Imię: Jarek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 12 (+)
J.Ev 12
Odwiedź profil J.Ev na MySpace Odwiedź profil J.Ev na Facebook Odwiedź profil J.Ev na Youtube Odwiedź profil J.Ev na Soundcloud.com Odwiedź profil J.Ev na Mixcloud
Odp: NAMM 2012 - premiery sprzętowe

Cytat:
Napisał c-tite Zobacz post
jest już coś takiego o czym piszecie...

Stanton SCS.4DJ

anybody?
Aj wiedziałem żeby napisać o Stantonie Widziałem na żywo i lekko zmacałem tylko, nie dane mi było zagrać ale z obserwacji i macania stwierdzić mogę krótko, że to jeszcze nie to i w zasadzie pisząc posta wyżej nie o to mi chodziło. W SCS soft pozostawia wiele do życzenia. Ja bardziej oczekuję 4 kanałowego stand-alone miksera z 8-10 calowym wyświetlaczem - może nawet panelu dotykowego - tak jak w najnowszych mpc - z pełnym softem typu Traktor czy Serato (ewentualnie VDJ). Widziałem gdzieś przelotem na forach zagranicznych informacje z Numarka, Denona i Pioneera, że nad tym pracują ale wiadomo, że więcej nie zdradzą. Nie jest to w pełni potwierdzone ale plota sama z siebie się nie wzięła. W grę jak na z procki wchodzi Atom, przy panelach dotykowych niewiele większa 4 wątkowa i3 drugiej generacji Intela. Plusem takiego rozwiązania jest raz - kompaktowość czyli all-in-one, dwa - niweluje to latency, które zawsze występuje na kablu USB choćby kontroler nie wiem jak często kontaktował się z oprogramowaniem, trzy - większa wygoda w użytkowaniu sprzętu, a cztery - wyeliminuje to w bardzo dużym stopniu taki problem jak zwiecha systemu w lapku podczas grania.
Tak jak wspomniałem wcześniej licze na jakąś premierę tego typu za rok, ewentualnie dwa.
Nie ma co się oszukiwać. Gramofon przegrał z cdplayerem, a cdplayer z czasem przegra z kontrolerem. Później pewnie Japończycy na spółkę z Amerykanami i Niemcami znowu coś wymyślą i kontroler z czasem odejdzie w niebyt. Przypuszczam, że w 2020 czyli za jakieś 8 lat, do cdplayera będziemy podchodzić z niejakim dystansem, a do gramofonów jak do znaleziska archeologicznego. I jak by mnie tu ludki nie hejtowali to za 8 lat (jak dożyję) wyciągnę tego posta i porównamy go z rzeczywistością.

Btw. wspomniałem na górze o tym, że Pionek będzie robił - czy już robi - tego typu kontroler. Jednych to może dziwić ale firmy idą za trendem, za tym co jest przyszłościowe. Jeżeli firma, która w jakiś sposób wzbraniała się przed wydaniem kontrolera teraz już kombinuje nad nowym to jest to chyba najlepszy dowód na zmianę standardów.

Edit.

Najchętniej w każdym powstałym, nowym kontrolerze wywaliłbym przycisk sync (tak jak jest w Mixdecku), zostawiłbym go tylko w sofcie. Ot, taka wolna myśl.

Last edited by J.Ev; 18-02-2012 at 15:24.
J.Ev jest offline   Reply With Quote