4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport Messi ze złotą piłką..
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 09-01-2012, 19:02   #1
Galacticos
..:: Klubowicz ::..
  
 
Galacticos's Avatar
 
Dołączył/a: 31 May 2011
Miasto: Bolesławiec
Wiek: 31
Postów: 2 702
Tematów: 1601
Podziękowań: 6 704
THX'ów: 51 712
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 165
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 8
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 230 (+)
Galacticos 230Galacticos 230Galacticos 230
Odwiedź profil Galacticos na Facebook
Messi ze złotą piłką..

Najlepszy piłkarz: Lionel Messi



Gwiazdor FC Barcelony sięgnął po trzecią z rzędu Złotą Piłkę. W ten sposób Messi dołączył do Michela Platiniego, Marco van Bastena i Ronaldo, którzy do tej pory jako jedyni w plebiscycie FIFA byli trzykrotnie uznawani najlepszym zawodnikiem globu.
- Muszę powiedzieć, że dla mnie to wielka osobista przyjemność i zaszczyt. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wpłynęli na moją karierę i wszystkim osobom z FC Barcelony. Dla mnie to trofeum ma wyjątkowe znaczenie. Będę je w jakiś sposób dzielił z Xavim, bo już czwarty raz jesteśmy razem na takiej uroczystości. To wielka przyjemność grać z nim w jednej drużynie - powiedział Lionel Messi po odebraniu Złotej Piłki.

Najlepszy trener: Pep Guardiola



Josep Guardiola, sięgający po całą masę sukcesów z FC Barceloną. - Swoją nagrodę chciałbym podzielić z Aleksem Fergusonem i Jose Mourinho (pozostała dwójka nominowanych kandydatów - przyp. red.). Jestem dumny, że mogę być waszym kolegą po fachu. Chciałbym również ten sukces zadedykować wszystkim trenerom Barcelony w jej historii oraz Tito Villanovie, mojemu asystentowi. To też jest twoja nagroda - powiedział Guardiola.

Najlepsza bramka: Neymar



Golem roku wybrano trafienie Neymara z meczu ligi brazylijskiej przeciwko Flamengo. Młody Brazylijczyk w niesamowity sposób minął obrońców, po czym przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali. Neymar pokonał w tej kategorii Lionela Messiego (trafienie z Arsenalem Londyn na 1:0 w meczu Ligi Mistrzów) oraz Wayne'a Rooneya (efektowna "przewrotka" w spotkaniu ligowym przeciwko Manchesterowi City).

Nagroda Fair Play trafiła do japońskiej federacji za zorganizowanie, pomimo tragedii (trzęsienie ziemi), Klubowych Mistrzostw Świata.

Najlepsza jedenastka roku według FIFA:
Iker Casillas (Real Madryt) - Dani Alves (FC Barcelona), Gerard Pique (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madryt), Nemanja Vidic (Manchester United) - Andres Iniesta (FC Barcelona), Xabi Alonso (Real Madryt), Xavi (FC Barcelona) - Lionel Messi (FC Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Wayne Rooney (Manchester United).

Najlepszą piłkarką roku uznano Japonkę Homare Sawę.

Nagroda dla najlepszego trenera kobiecej piłki nożnej 2011 przypada Norio Sasaki, który zdobył z reprezentacją Japonii kobiet Mistrzostwo Świata.
__________________

Last edited by Galacticos; 09-01-2012 at 19:25.
Galacticos jest offline  
Galacticos dostał 14 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents