4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Debata: Janusz Korwin-Mikke vs Janusz Palikot
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 10-09-2011, 16:06   #30
Martynka.
<span style='color:goldenrod'>Very Important Person</span>

  
 
Martynka.'s Avatar
 
Dołączył/a: 06 Oct 2006
Miasto: Warszawa
Postów: 1 093
Tematów: 128
Podziękowań: 1 721
THX'ów: 459
Imię: Martyna
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 18
Plusów: 42 (+)
Martynka. 42
Odp: Debata: Janusz Korwin-Mikke vs Janusz Palikot

Cytat:
Napisał Sanbit Zobacz post
Ma, ma, co widać, że przez 2 kadencje dwie partie, które rządziły, nadal toczą bój o wygraną... Co jest smutne, że Polacy w ogóle się nie uczą na błędach (PIS) oraz naiwności (PO)
Dlaczego tak jest? Bo w telewizji na okrągło mówi się tylko o tych największych partiach. Nikt nie zaprasza tych mniejszych na debaty, nikt ich nie pyta o ich postulaty.
Po drugie, ludzie nie głosują na te mniejsze partie, gdyż myślą, że i tak "świata nie zmienią" i ich głos za bardzo nie wpłynie na wynik wyborów.
Poza tym, ludzie w Polsce nie mają świadomości tego na kogo głosują. Tak naprawdę nie znają programu wyborczego partii, nie wiedzą co chce ona zmienić w państwie itd. Ludzie mają w głowach takie głupie przeświadczenie, że "PO pomaga bogaczom, a PiS rolnikom".

Wczoraj w Polsat News oglądałam rozmowę z Januszem Palikotem i muszę powiedzieć, że zmieniłam w pewnym stopniu zdanie na jego temat. Nie powiem, bo program jego partii przedstawia drastycznie zmiany w naszym państwie, ale może coś takiego jest nam potrzebne? Nie mówię, że wszystko, co on mówi w pełni do mnie dociera, ale jego postulaty mają sens. Chce zmienić wiele rzeczy w naszym państwie wzorując się na innowacjach wprowadzonych w innych państwach. Zadziwił mnie, bo przedstawił bardzo dużo faktów, w przeciwieństwie do premiera Tuska, który na dzisiejszej konwencji PO konkretny na pewno nie był.
Tematu prezesa Kaczyńskiego nawet nie poruszam, bo szkoda słów.

Cóż, Polacy boją się dużych zmian, dlatego pewnie nie będą głosować na Palikota, czy Korwin-Mikke. Będą oddawać głosy na Pis, czy PO, a to jak wiemy jest przelewanie z pełnego w próżne.


Eh, ale o polityce można rozmawiać i rozmawiać ...
__________________

Last edited by Martynka.; 10-09-2011 at 16:09.
Martynka. jest offline  
Użytk. którzy podziękowali Martynka. za ten post: