4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Przemysł muzyczny !
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 21-08-2011, 11:13   #30
kaspersky69
..:: Amator ::..
  
 
Dołączył/a: 02 Jan 2011
Miasto: Szczecin
Postów: 14
Tematów: 6
Podziękowań: 8
THX'ów: 155
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 2
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
kaspersky69 1
Odp: Przemysł muzyczny !

A słyszeliście o monotlenku diwodoru? Straszna substancja....

"Monotlenek diwodoru (ang. dihydrogen monoxide, w skrócie DHMO) – technicznie poprawna, ale w praktyce niestosowana nazwa wody. Termin ten został wykorzystany na potrzeby serii głośnych mistyfikacji, które miały pokazać skutki ignorancji naukowej i ośmieszyć zjawisko publicznego lęku przed nieznanymi substancjami chemicznymi.

Pierwsze żartobliwe wzmianki o DHMO pojawiły się w 1990 roku za sprawą studentów UC Santa Cruz Erica Lechnera, Larsa Norpchena i Matthew Kaufmana[1]; w 1994, zostały następnie rozwinięte przez Craiga Jacksona (także z UCSC)[2]. Mistyfikacja stała się znana w szerszych kręgach dzięki pracy czternastoletniego Nathana Zohnera, ucznia gimnazjum w Eagle Rock w stanie Idaho, który trzy lata później, w ramach swojego projektu szkolnego "How Gullible Are We?" ("Jak łatwowierni jesteśmy?"), przeprowadził ankietę na temat "niebezpieczeństw związanych z monotlenkiem diwodoru". Odzew na ową ankietę był przedmiotem komentarzy w prasie oraz innych mediach, a wkrótce stał się inspiracją dla podobnych akcji przeprowadzanych w innych miastach[3].

Na przestrzeni dziesięcioleci, na potrzeby kolejnych żartów z tej serii stworzone zostało wiele kolejnych petycji i witryn internetowych, które opisywały zagrożenia i negatywne skutki środowiskowe powodowane przez ów związek chemiczny: erozja gruntów, niszczenie zabytków, przyspieszanie korozji metali, istotna rola w procesach cieplarnianych. Monotlenek diwodoru był też wskazany jako główny składnik kwaśnych deszczów oraz wielu niebezpiecznych odpadów przemysłowych; podkreślano, że przypadkowe wdychanie nawet niewielkich ilości substancji może prowadzić do śmierci, a postać gazowa często powoduje poważne oparzenia. Pisano także, że substancja ta znaleziona została w tkankach nowotworowych u wielu pacjentów. Petycje nawoływały do zdecydowanego odzewu i sprzeciwu wobec produkcji i wykorzystania DHMO. Zależnie od staranności z jaką były przygotowane osiągały mniejszy lub większy sukces." (za Wikipedią)

Tyle mojego komentarza do tego wszystkiego co jest w tych filmikach...

DHMO = H2O

Last edited by kaspersky69; 21-08-2011 at 11:14.
kaspersky69 jest offline   Reply With Quote
kaspersky69 dostał 6 podziękowań za ten post.