4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Cena legalnie wydanego utworu
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 01-05-2011, 21:15   #106
iwanracing
..:: Klubowicz ::..
  
 
iwanracing's Avatar
 
Dołączył/a: 30 Nov 2007
Miasto: Bydgoszcz
Wiek: 35
Postów: 1 666
Tematów: 182
Podziękowań: 1 122
THX'ów: 4 652
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 50 (+)
iwanracing 50

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil iwanracing na Facebook
Odp: Legalność utworu

Cytat:
Ktos jeszcze spotkal sie z kontraktami w ktorych bylo wyszczegolnione ze label ma prawo skontrolowac legalnosc softu/sampli itd?
myślę, że większość 'kontraktów' ma to zapisane, ale chciwość naszych młodych Polaków (i innych przecież zza granicy) by tylko wydać utwór pozwala im na to przymknąć oko. nawet sprawdziłem i w pierwszej mojej umowie mam wyraźnie napisane, że jeżeli narażę wytwórnie na koszta spowodowane tym, że odsprzedałem im materiał mający w sobie "nielegalne źródła" to ja ponoszę wszystkie koszta z tym związane! (koszta spraw sądowych, wyroki itepe...)

a założę się o nie małe pieniądze, za 10 lat a nawet wcześniej, Vengeance nie będzie miała co robić, to zacznie sobie sprawdzać wszystkie umowy w wytwórniach, posprawdza sobie legalność utworów, i nawet jeśli ich to będzie kosztować miliony, to zyskają i tak z 4 razy więcej...

nikogo tu nie chcę straszyć, ja mam świadomość tego co robię i co mi grozi w przypadku braku praw autorskich na któreś materiały... ale czy reszta ma ? sami sobie odpowiedzcie
__________________

Last edited by iwanracing; 01-05-2011 at 21:17.
iwanracing jest offline   Reply With Quote
iwanracing dostał 2 podziękowań za ten post.