4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Legalny DJ - pytania i odpowiedzi!
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 25-03-2011, 18:44   #13
DJ Union
..:: junior Member ::..
  
 
DJ Union's Avatar
 
Dołączył/a: 23 Mar 2011
Miasto: Kraków
Postów: 95
Tematów: 11
Podziękowań: 13
THX'ów: 76
Imię: SzwSz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ Union 1
Odp: Wasze pytania i nasze odpowiedzi!

Cytat:
Napisał Reek Zobacz post
No to pierwsze pytanie:
Kupuje 2-3 utwory na beatport kazdy musi byc nagrany na osobnej płycie? czy moze byc np 10 na jednej?
Można by tez zrobic temat ze sklepami w których można kupić utwory i odtwarzać je legalnie u nas w kraju bo duzo osob może sie naciac na np: Juno
wszystkie 10 utworów może być nagrane na jeden nośnik CDR lub pena lub HD - każdy nośnik informatyczny wążne żeby mieć rachunki na zakup i moja rada co prawda upierdliwa ale ułatwia kontrolę mieć je wydrukowane. Twardziel nie raz trzeba z różnych przyczyn formatować i rachunki mogą przepaść. Wiem noszenie makulatury ale lepij jedna teczka papieru niż pięć walizek.
Co do Juno, sam nie ściągam muzy i kiepski jestem z angielskim ( mnie w szkole zmuszali do nauki rosyjskiego) to radzę żeby czytać regulamin każdego portalu sprzedającego muzykę, Musicie zwracć uwagę na dwie rzeczy w regulaminie:
1. czy można wykonać kopię z dysku na który ściągacie - jeżeli nie to możecie tylko z tego HD na który ściągnęliście grać.
2. czy nie ma zastrzeżenie "Tylko do uzytku domowego lub prywatnego" jeżeli jest tak napisane to również nie można odtwarzać publicznie. Jeżeli zaś jest standardowa formułka zawarta na większości płytach czyli "kopiowanie, publiczne odtwarzanie bez zezwolenia zakazane" to takie utwory możecie odtwarzać publicznie pod warunkiem podpisania umowy na publiczne odtwarzanie ( nie mylić z DJ Licencją) przez organizatora a dokładniej czerpiącego zyski z tego ze ludzie przychodzą i słuchają muzyki, tańczą ( to moze być Pan Młody lub coraz częściej DJ jeżeli na wesele jest wynajmowana tylko sala a kuchnie robi rodzina to tylko DJ zarabia na puszczaniu muzyki i wówczas na DJ-u spoczywa obowiązek podpisania umowy na publiczne odtwarzanie) Co prawda jesteśmy na forum z muzyką klubową ale podany przykład jest poglądowy dla zrozumienia problemu osoby odpowiedzialnej za opłaty z tytułu publicznego odtwarzania.
DJ Union jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali DJ Union za ten post: