4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Legalny DJ - pytania i odpowiedzi!
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 25-03-2011, 17:33   #9
DJ Union
..:: junior Member ::..
  
 
DJ Union's Avatar
 
Dołączył/a: 23 Mar 2011
Miasto: Kraków
Postów: 95
Tematów: 11
Podziękowań: 13
THX'ów: 76
Imię: SzwSz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ Union 1
Odp: Wasze pytania i nasze odpowiedzi!

Cytat:
Napisał DJModeno Zobacz post
Witam

Wyczytałem niedawno w jakimś artykule na pewnym portalu o programach którymi możemy nagrywać audycje radiowe w jakości nie większej niż 128 kbps i wtedy możemy się cieszyć legalną muzyką.

Dowiedziałem się też DZISIAJ od nauczyciela mojego (ma ukończone studia prawnicze), że granie utworów o jakości mniejszej niż 128kbps jest legalne lecz ingerencja w strukturę pliku już nie jest legalna. Wynika z tego, że możemy grać w słabej jakości a nie możemy samodzielnie konwertować utworów.

Dowiedziałem się też, że informacje, które Wam przekazuję są podparte nowelizacją ustawy (to wiem od nauczyciela).

Jeśli znajdę to wrócę z editem i dam link do tego artukułu

Pytanie mam zatem do Was koleżanki i koledzy: Czy jest to prawda? Czy granie takie jest legalne?


link: Muzyka z sieci za darmo i legalnie! Test aplikacji do nagrywania internetowych stacji radiowych - TECH - WP.PL

Troszkę namieszałeś, chyba źle zrozumiałeś nauczyciela. W tym linku wyraźnie piszą o nagrywaniu bez konsekwencji za darmo muzyki którą możesz rozdać znajomym , rodzinie czyli zgodnie z art 23.1 ( nie mylić z 23 prim) czyli na "użytek własny" . Odtwarzanie w klubie to inna płaszczyzna wykorzystania czyli odtwarzanie publiczne i wymaga odtwarzania muzyki z legalnie nabytych źródeł .

Temat z Twojego linku jest o tyle ułatwieniem że do tej pory ściąganie z netu za darmo utworów było karalne tak samo jak udostępnianie utworów na portalach, czyli ten co zawiesił utwór w necie i ten co z ciągnął z netu utwór mogli być ukarani. Jeżeli potwierdzi się że można emisje radiową nagrywać przez neta bez konsekwencji to będzie można ale TYLKO dla użytku własnego czyli prywatnego.
DJ Union jest offline   Reply With Quote
DJ Union dostał 3 podziękowań za ten post.