4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Behringer DDM 4000
Wątek: Sprzęt Behringer DDM 4000
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 01-07-2010, 15:31   #1
Walu
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Walu's Avatar
 
Dołączył/a: 24 Apr 2009
Miasto: Wrocław
Postów: 687
Tematów: 23
Podziękowań: 306
THX'ów: 761
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 2
Imię: Jacek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 28 (+)
Walu 28
Odwiedź profil Walu na Facebook Odwiedź profil Walu na Soundcloud.com Odwiedź profil Walu na Mixcloud
Behringer DDM 4000

Behringer DDM 4000

Pomijając wszystkie specyfikacje techniczne zamierzam Wam przybliżyć jedynie to, co powinien każdy wiedzieć, korzystając z tego mixera. Nie dyskutując na temat gustów, w przedziale cenowym w jakim zawiera się ten mixer zaoferowano nam bardzo dużo. Na początek jakość dźwięku. Uważam, że gołym uchem słychać różnice między tym Behem, a chocby pioneerami z serii DJM. Z tyłu mixera mamy do dyspozycji wyjścia XLR, a ponadto możemy chinchami podłączyć 2 różne zestawy nagłośnienia, których głośność regulowana jest osobnymi knobami. Mamy również możliwość podłączenia 2 mikrofonów, których eq można dostosować wspólnie knobami, lub dobrać osobne ustawienia drogą cyfrową. W ustawieniach mikrofonów mamy również osobny dla nich efektor, z całą gamą efektór i regulacją ich parametrów.

Pare słów na temat całej masy przycisków, które chyba przerazaja, jeśli nie intrygują nowego użytkownika. Mi poznanie większości z nich zajęło ok tygodnia. Reszta na razie nie jest mi potrzebna. Sporo z nich często się dubluje, wiec można uznać, że poznając jeden, możemy skreślić z listy cztery (mówię np o tych sąsiadujących z knobami od eq kanałów). Reszta ma całkiem przydatne funkcje. Pod wyświetlaczem głównie służą one do regulacji efektorów, tutaj również wystarczy poznać jedną stronę, ponieważ druga (drugi efektor) działa identycznie. W lewym dolnym rogu mamy sampler. Tą część najdłużej poznawałem, aczkolwiek bardzo rzadko z niej korzystam. Mamy do dyspozycji 2 banki sampli. Sample można odtwarzać zarówno jako pętlę, jako pojedyncze odtworzenie oraz od tyłu. Również zaproponowano na koniec sampla efekt "break" .

Wróćmy teraz do głownych efektorów. Wszystkie efekty są automatycznie synchronizowane z bpm, ale można również ręcznie wprowadzić tempo w jakim ma być wybijany efekt. Każdy efekt ma osobne parametry poddawane przeróżnym regulacjom. Można również wyciąć pasma na które nie chcemy nakładać efektu. Każdy z efektorów można przypisać dowolnemu kanałowi (włącznie z master). Można również przypisać oba jednemu kanałowi. Jakość efektów generowanych przez ten mixer, moim zdaniem (nie mam zbyt wielkiego porównania) jest nieprzeciętnie dobra. Bardziej leży mi jak efektor w DJM 400 (ale tutaj nie ocenie który jest lepszy), jednak porównując do Reloopa RMX 40 ja stawiam punkt po stronie Behringera. Wartości bpm widoczne na wyświetlaczach są jednak mylące, ponieważ ciągle się zmieniają, więc nie sposób dobrze dzięki nim zbitować. Ja osobiście wole na nie nie patrzeć, bo tylko robią mętlik w głowie.

W sekcji odsłuchu mamy kolejne złowrogie przyciski, którymi możemy podbic bass oraz wysokie tony w słuchawkach, co ma ułatwiać zgrywanie. Przydatne, gdy słuchawki mają słabe któreś z w/w pasm.

DDM 4000 posiada także cyfrowy/optyczny (nie chce mi sie sprawdzać, bo nazwa jest chyba nieistotna) X-fader z regulacją krzywych cięcia, killami odpowiadającymi kanałom przypisanym Cross Faderowi oraz funkcją reverse aktywowaną pojedynczym przyciskiem i blokowaną "Hold" .

W mixerze mamy również opcję zapisu ustawień wprowadzonych podczas użytkowania w bodajże 7 slotach, co przyspiesza gotowość sprzętu do grania zaraz po włączeniu.

O MIDI nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie mam do tego kabla i nigdy nie było mi to potrzebne.







Sorry jesli są błędy jakiekolwiek, ale nie mam czasu sprawdzac. Pytania mile widziane, postaram sie pomoc.


Walu jest offline  
Walu dostał 24 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents