4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Opis HOMEMASTERING by Man'Dee
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 30-01-2010, 18:02   #5
Man'dee
..:: Klubowicz ::..
  
 
Man'dee's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jan 2008
Miasto: HOUSE STAGE
Postów: 582
Tematów: 65
Podziękowań: 699
THX'ów: 1 621
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 16 (+)
Man'dee 16
Odp: [30.01.10] HOMEMASTERING by Man'Dee

Cytat:
Napisał Maciach Zobacz post
no ja tez gdzies czytałem ze zapinamy najpierw EQ a potem kompresor, po to zeby skompresowało nam już skorygowany sygnał (przez equalizer) no ale moze coś pomieszałem bo to Twoje usasadnienie też jest logiczne. Jednym słowem trzeba wszystko brać na ucho i nie można sie trzymać suchej teorii

pozdro
właśnie tutaj pomieszałeś ) .. jeśli chodzi o "SUMĘ" .. pasmo podbite przez EQ ... przez kompresor zostanie wygładzone ... czyli "kompresja mija się z celem" .. nie piszemy tutaj o zabiegach na poszczególnych kanałach ...bo to się ma troszke inaczej..
podam przykład zastosowania kompressora po EQ..

Mamy 2 barwy ... np Bassline i Synth .. które strasznie nam się gryzą przykładowo w paśmie niskiego środka .. gdzieś w okolicach 400 hz np ..
ale po ściągnięciu tego pasma w naszym basiku .. niestety traci troszke kopa grając samemu ... ale kiedy grają razem jest wszystko super... dlatego wykorzystujemy tutaj Kompressor w trybie "Sidechain".. ktory będzie sterowany przez nasz synth po eq..

czyli .. nasz kompressor . bedzie nam zalaczal sie w trybie sidechainu na basslinie z tym ze uzywajac eq.. tylko i wylacznie w momencie kiedy zabrzmi nam nasz synth . . . czyli bedzie nam sciagal pasmo 400hz przy basslinie kiedy barwy naloza sie na siebie
(nie wiem czy zrozumiale to napisalem ale kumaci chyba beda wiedziec o co komon) ..
w innym przypadku (osobiscie) na sumie.. nie widze zadnego logicznego wytlumaczenia dla tego zabiegu .. bo najpierw trzeba wiedziec.. jak i po co dziala kompressor zeby zrozumiec dlaczego tak sie dzieje..
__________________
Man'dee jest offline   Reply With Quote
Man'dee dostał 7 podziękowań za ten post.