4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/index.php)
-   World News (http://www.4clubbers.com.pl/forumdisplay.php?f=134)
-   -   Hakerzy udostępnili dane 62 tysięcy kont, w tym z Xbox Live! (http://www.4clubbers.com.pl/showthread.php?t=675939)

Xien 19-06-2011 09:24

Hakerzy udostępnili dane 62 tysięcy kont, w tym z Xbox Live!
 
Grupa hakerska LulzSec, odpowiedzialna za kilka ostatnich ataków, m.in. na serwery gier EVE Online i Minecraft, opublikowała w sieci dane 62 tysięcy kont użytkowników. Pochodzą one ponoć z różnych portali społecznościowych, a także… z usługi Xbox Live.Hakerzy z LulzSec udostępnili plik zawierający dane 62 tysięcy kont użytkowników m.in. Facebooka, PayPala, serwisów randkowych, Twittera… i usługi Xbox Live. Opublikowane loginy i hasła w większości należą do Amerykanów, choć nie tylko – ofiarą padli bowiem także mieszkańcy Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Brazylii.
Hakerzy dwukrotnie wgrywali plik z danymi na jeden z serwisów hostingowych, na szczęście za każdym razem był on szybko usuwany przez administrację. Na Twitterze LulzSec osoby, które skorzystały z kont „chwalą się”, że udało im się dzięki nim podjąć pieniądze z PayPala, podszyć się za kogoś innego na Facebooku, czy wstawić zdjęcie pornograficzne na profilu randkowym.
Przedstawiciele Microsoftu wydali oświadczenie, w którym uspokajają, że z Xbox Live nie wyciekły żadne dane:
Cytat:

Ta grupa hakerów opublikowała listę tysięcy potencjalnych adresów mailowych i haseł oraz zachęciła użytkowników do wypróbowania ich na różnych serwisach internetowych, w tym Xbox Live, w nadziei, że ktoś korzysta z takich samych danych [na różnych stronach]. W tej chwili nie mamy dowód wskazujących na to, że wtargnięto na Xbox Live. Kwestię bezpieczeństwa naszej usługi traktujemy jednak poważnie i pracujemy na bieżąco, by poprawić jej ochronę przed tego typu zagrożeniami.

Źródło: cdaction.pl

Od siebie dodam że LulzSec naprawdę udostępniło plik z mail'ami i hasłami do nich. Po paru minutach szukania znalazłem cały plik. Tak to wygląda:
http://iv.pl/images/32242263282574868080.jpg
(Dla bezpieczeństwa zamazałem hasła)
Wszystkich mail'i i haseł jest 62,000! O_o


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.