4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/index.php)
-   World News (http://www.4clubbers.com.pl/forumdisplay.php?f=134)
-   -   CyberBerkut zaatakował serwery NATO (http://www.4clubbers.com.pl/showthread.php?t=1038131)

Xien 20-03-2014 17:13

CyberBerkut zaatakował serwery NATO
 
CyberBerkut, jak można się domyślić po nazwie, to grupa sympatyków Berkutu w internecie. Właśnie przyznali się do przeprowadzenia ataków na serwery NATO. Ofiarą wczorajszych i dzisiejszych ataków DDoS padły strony www.nato.int oraz ccdcoe.org, czyli NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence.

“NATO precz z Ukrainy”

Ze strony CyberBerkutu wyczytać można, że grupa naśmiewa się z “marnowania pieniędzy podatników Unii Europejskiej na tak marne zabezpieczenia”. CyberBerkut sugeruje również, że skoro NATO nie potrafi zabezpieczyć własnych zasobów przed atakami, to na pewno nie poradzi sobie z ochroną Eurpejczyków.


http://niebezpiecznik.pl/wp-content/...at-600x398.jpg
CyberBerkut – grafika propagandowa

CyberBekut nie zgadza się z obecnością NATO na swoim (czyli Ukrainy) terenie – czy to jawną, czy pod płaszczykiem “Majdanowców”.

http://niebezpiecznik.pl/wp-content/...ww-600x358.jpg
Strona CyberBerkutu

Nic strasznego, zwykły DDoS

Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną w arsenale CyberBerkutu są tylko i wyłącznie najbardziej prymitywne ataki, czyli DDoS — a więc paraliżowanie dostępu do serwerów, a nie umiejętność przełamywania jego zabezpieczeń i kradzież informacji.
I chociaż CyberBerkut upomina pułkownika NATO, Artura Suzikowa, aby lepiej zmienił hasło do swojego komputera — to dowodów brak, że jakiekolwiek inne ataki niż DDoS póki co CyberBerkutowi się udały. Jesteśmy jednak pewni, że próbują…

Konflikt Krymski w internecie coraz ciekawszy…

Powyższe ataki idealnie wpisują się w scenariusz możliwych działań internetowych, który dla sytuacji na Krymie nakreśliliśmy kilka dni temu w artykule “Konflikt na Krymie a wojna w internecie”.
I tym samym, do działań internetowych w ramach konfliktu Krymskiego, oprócz antyukraińskich ataków na polskie serwery oraz ataków Anonimowych na rządowe serwery Rosyjskie a także rosyjskie stacje telewizyjne należy dołączyć ataki Ukraińców (prorosyjskich) na serwery NATO. Robi się coraz ciekawiej…źródło: niebezpiecznik.pl
Link do artykułu: klik.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.