4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/index.php)
-   World News (http://www.4clubbers.com.pl/forumdisplay.php?f=134)
-   -   POLSKI RZĄD: SZCZYT CHAMSTWA (Podwyżki dla polityków) (http://www.4clubbers.com.pl/showthread.php?t=1037982)

.:Franek:. 20-03-2014 01:02

POLSKI RZĄD: SZCZYT CHAMSTWA (Podwyżki dla polityków)
 
SZCZYT CHAMSTWA !!!
(tak to w skrócie nazwę)
źródło: Wirtualna Polska
www.wp.pl

moje słowa


C*uj wam dupę ! (przepraszam jeżeli nadużyłem regulaminu)


Po fali doniesień o bezczelności posłów, którzy podczas wyjazdów pławią się w luksusach za publiczne pieniądze, marszałek sejmu Ewa Kopacz postanowiła ukrócić te praktyki. Na pierwszy ogień miałoby pójść finansowanie noclegów w czasie poselskich wojaży. Posłowie są oburzeni tym pomysłem. Ba, padły nawet głosy, że zarabiają za mało - podaje "Fakt".Ile zarabia poseł na Sejm Rzeczpospolitej? Oto wyliczenia:
  • sama pensja plus dieta to 12,5 tys. zł
  • dodatek na prowadzenie biur poselskich - 12 tys. zł
  • zwrot kosztów noclegu podczas wyjazdów - 7,6 tys. zł rocznie
  • pokrycie kosztów wynajmu mieszkania w stolicy - 2,2 tys. zł

Do tego darmowe przeloty na terenie kraju, komunikacja miejska w stolicy i sejmowe limuzyny na zamówienie. Żyć nie umierać.
Jednak, kiedy po sejmie rozeszła się wieść, że dodatek na noclegi miałby zostać zniesiony, na posłów padł blady strach.

- Wszystko drożeje i jest inflacja, a nasze pensje nie rosną. Pieniądze na hotele to jest jakaś rekompensata - biadoli poseł PIS Jerzy Materna, komentując sprawę dla "Faktu". Poseł ten wydał w zeszłym roku na podróże 7489 zł, niemal w całości wykorzystał przysługujący mu limit.

Inni przepytani przez dziennik posłowie wprost mówią, że te pieniądze i tak powinni dostać. Czy to w postaci dodatku na biura, czy po prostu w postaci podwyżki. Wśród liderów wydawania "noclegowych" kwot znajdują się posłowie prawicy. Tomasz Kaczmarek, znany lepiej jako "agent Tomek", wydał 1860 zł na tygodniowy pobyt w ośrodku SPA w Busku-Zdroju. Adam Hoffman spędził uroczy weekend majowy w Kołobrzegu za 1300 zł.

Co Wy o tym sądzicie, bo mi już ręce opadają, co te .... chcą znowu. Inaczej tego rządu nie nazwę, bo wiecznie im mało oni powinni mieć zmniejszone płace ! Za to, że nic nie robią dla naszego kraju, a wręcz na odwrót. Wszędzie jakieś podwyżki, mniejsze wydatki na inne ważniejsze rzeczy, ale na to zawsze znajdą kasę.

Czy powstanie w tym kraju w końcu jakiś normalny konkretny rząd robiący coś w końcu dla ludzi, a nie tylko dla polityków.


zipZloty 20-03-2014 13:16

Odp: POLSKI RZĄD: SZCZYT CHAMSTWA (Podwyżki dla polityków)
 
Demokracja - rząd hien nad osłami.

Pozdrawiam

Suicide Mouse 20-03-2014 14:39

Odp: POLSKI RZĄD: SZCZYT CHAMSTWA (Podwyżki dla polityków)
 
"Wszystko drożeje i jest inflacja, a nasze pensje nie rosną"... No właśnie, zwykli szarzy obywatele mają dokładnie takie samo zdanie. Czy nam, zwykłym szarakom, którzy pracują o wiele ciężej niż te pierdzistołki, nie należą się też jakieś podwyżki, żebyśmy mogli jakoś godnie żyć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.