PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Przełomowe decyzje Bońka! Posiedzenie PZPN


Konr@do
12-12-2012, 20:00
W środę odbyło się drugie po wyborach posiedzenie nowego zarządu PZPN. Prezes piłkarskiej centrali Zbigniew Boniek poinformował na konferencji prasowej o przełomowych ustaleniach zarządu.

http://i.iplsc.com/-/0001W1D3SFPERN3D-C116-F4.jpg
Prezes PZPN Zbigniew Boniek
/Bartłomiej Zborowski /PAP


Najważniejszą decyzją jest rezygnacja z budowy siedziby PZPN w warszawskim Wilanowie. - To inwestycja całkowicie nieopłacalna - podkreślił Boniek powołując się na audyt niezależnej firmy zewnętrznej. - Ten teren ma wiele niedogodności. Nie wyobrażam sobie budowy siedziby PZPN, pod którą nie można podjechać autokarem. Poza tym cena zakupu nieruchomości była wyższa o 130 procent niż wynosiła faktyczna wartość tego terenu w tamtym czasie. Porozmawiamy z naszymi prawnikami i zobaczymy, co dalej z tym zrobić - dodał.
Jedną z ważniejszych kwestii może być sprawa odszkodowania dla Warbudu firmy, ktora miała wybudować siedzibę.
- Cyfry i sumy przewijające się w prasie są bezpodstawne. Mamy swoich prawników, usiądziemy z Warbudem i porozmawiamy. Niewykluczone, że PZPN będzie chciał mieć swoją własną siedzibę, może wrócimy w przyszłości do Warbudu. Czasami jest lepiej stracić palec niż całą rękę. Na razie zakończyliśmy analizę tego, co zastaliśmy. Po świętach zastanowimy się nad dalszymi krokami - stwierdził.


- Miejsce, gdzie obecnie się znajdujemy mamy wynajęte do końca 2014 roku. Mamy trochę czasu, by podjąć decyzję, co dalej - zaznaczył Boniek.
Decyzję o budowie siedziby w Wilanowie podjął poprzedni zarząd PZPN, gdy na czele związku stał Grzegorz Lato. Została zakupiona działka, sporządzono projekt i uzyskano już pozwolenie na budowę.
Prezes PZPN powiedział także o nowych koszulkach reprezentacji Polski. - Od 1 stycznia 2014 roku na trykotach będzie tylko godło narodowe. Znika logo PZPN. To będzie na oficjalnych dokumentach związku i folderach reklamowych - tłumaczył Boniek.
Nastąpiła również zmiana na stanowisku dyrektora sportowego PZPN. Pełniącego dotychczas tę funkcję Jerzego Engela zastąpi Stefan Majewski.
- Kiedyś razem z Michałem Listkiewiczem zatrudnialiśmy Jurka na stanowisko selekcjonera. Wiem, że teraz chce wrócić na ławkę trenerską. Życzę mu jak najlepiej. W PZPN jest nowy wiceprezes ds. szkolenia (Roman Kosecki - przyp. red), chęć zrobienia czegoś innego, więc jest też chęć zmiany ludzi. Zamierzamy bardziej szkolić młodzież na niższym szczeblu, więcej współpracować z wojewódzkimi związkami - mówił prezes PZPN.
Postanowiono również, że Piotr Nowak prawdopodobnie obejmie zwolnioną przez Majewskiego funkcję trenera kadry U-21, która będzie również reprezentacją olimpijską.
56-letni Majewski to były piłkarz, reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku, w których "Biało-czerwoni" zajęli trzecie miejsce oraz mundialu w Meksyku cztery lata później.
Jako trener prowadził m.in. Polonię Warszawa, Amikę Wronki, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź i Cracovię. W latach 2002-03, gdy selekcjonerem był obecny prezes związku Zbigniew Boniek, pracował jako jego asystent. W 2009 roku krótko kierował pierwszą reprezentacją (po Leo Beenhakkerze, a przed Franciszkiem Smudą). Z orzełkiem na piersi rozegrał 40 spotkań i zdobył cztery bramki.
Źródło: interia.pl


Mam jedną uwagę... Majewski? Toż już chyba Engel lepszy ... Czy nie można znaleźć ludzi odpowienich na takie stanowiska? Kogoś spoza tego starego bagna, kogoś kto ma kometencje ...
Na plus sprawa z koszulkami, godło bez żadnych logo PZPN. Sprawa z siedzibą PZPN, niby popieram decyzję Bońka, ale jeśli będą musieli bulić odszkodowanie to przeciez wcale na tym nie oszczędzą ... Rozumiem że liczy się podejście, samo to że nie chcą przepłacać, ale w tym wypadku to nie wygląda tak kolorowo, i nie wiem czy więcej na tym nie stracimy niż zyskamy.
Tak czy owak, w końcu mamy NORMALNEGO prezesa, który podejmuję racjonalne decyzję(pomijam tą sprawę z siedzibą PZPN)

Memciu
13-12-2012, 18:28
Sprawa z siedzibą PZPN, niby popieram decyzję Bońka, ale jeśli będą musieli bulić odszkodowanie to przeciez wcale na tym nie oszczędzą ... Rozumiem że liczy się podejście, samo to że nie chcą przepłacać, ale w tym wypadku to nie wygląda tak kolorowo, i nie wiem czy więcej na tym nie stracimy niż zyskamy.

Jeśli zrozumiałem dobrze Bońka, to będzie on rozmawiał z prawnikami i wybiorą najkorzystniejszą opcję.
Sądzę że jeśli będą zbyt duże odszkodowania [a to BARDZO możliwe patrząc na kroki byłego prezesa LATO], to myślę że spróbują zbudować siedzibę w warszawskim Wilanowie, ale projekt budynku może się zmieni, napewno cenę za działkę muszą zapłacić .

Majewski, czasem taki człowiek będzie lepszym trenerem dla młodych niż np. trener jednego z najlepszych klubów, trzeba zobaczyć jaki będzie miał plan, taktykę itd.

Na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń co do pomysłów Bońka.

Malpeczka
13-12-2012, 19:02
Na plus sprawa z koszulkami, godło bez żadnych logo PZPN. Sprawa z siedzibą PZPN, niby popieram decyzję Bońka, ale jeśli będą musieli bulić odszkodowanie to przeciez wcale na tym nie oszczędzą ...
Wydaje mi się, że Z.Boniek uwzględnił już ewentualne koszty odszkodowań. Wszystko z pewnością było skrzętnie policzone :)

Adriamo
23-01-2013, 18:11
Na posiedzeniu w dniu 23 stycznia 2013 r. Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej o darowanie od rundy wiosennej sezonu 2012/2013 kar zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie nałożonych wobec klubów Ekstraklasy.

- Komisja Ligi postanowiła przychylić się do skierowanego przez zarząd PZPN wniosku, który zgodnie z intencją federacji jest wyrazem chęci podjęcia dialogu ze środowiskiem kibiców. Decyzja została podjęta w drodze wyjątku. Liczymy, że ten gest zostanie doceniony przez zorganizowane grupy kibiców, co znajdzie odbicie w ich postawie w rundzie wiosennej - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Piotr Jakubicz.

Decyzja dotyczy grup kibiców sześciu klubów: Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, Ruchu Chorzów, Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin.

Komisja Ligi nie rozpatrywała drugiej części uchwały zarządu PZPN, dotyczącej zniesienia kar rozgrywania meczów bez udziału publiczności na części lub całości obiektu sportowego. Takie sankcje nie są nałożone obecnie na żaden klub Ekstraklasy.

Teraz uchwałę zarządu rozpatrzy Wydział Dyscypliny PZPN. Jeśli ją zaakceptuje, kary dla zorganizowanych grup kibiców zostaną zniesione.

Nowy szef piłkarskiej centrali Zbigniew Boniek nie ukrywa, że chce zmienić relacje z kibicami. PZPN dąży do zniesienia m.in. zakazu wyjazdów zorganizowanych grup i rozgrywania meczów ligowych bez udziału publiczności na części lub całości obiektów. Zniesienie kar miałoby obowiązywać od początku rundy wiosennej. Władze PZPN zamierzają również rozmawiać z przedstawicielami rządu, policji i straży pożarnej o zmianach prawa, które umożliwią wykorzystanie na stadionach pirotechniki.