PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Internet via bluetooth (symbian 9.1)


Teges
14-07-2009, 17:19
Testowane na:
Nokia N73 Soft V 4.0723.2.0.1
Nokia E50-1 Soft V 7.36.0.0
Sterowniki Widcomm 5.0.1.1400

Opis ten nie działa dla telefonów opartych na Symbianie 9.2.
-------------------------------------
Konfiguracja komputera
=====================
1.Podłącz modem bluetooth do komputera i włącz bluetooth w telefonie, upewnij się, że twój telefon jest ustawiony jako Publiczny.
2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie bluetooth w tray'u, wybierz Konfiguracja zaawansowana/Advanced configuration, przejdź do zakładki Usługi lokalne/Local services kliknij na Port szeregowy interfejsu Bluetooth/Bluetooth serial port, potem na Właściwości i zaznacz pola Uruchom automatycznie i Bezpieczne połączenie oraz zapamiętaj numer portu COM, jaki jest tam wpisany.
3. Wejdź w Panel Sterowania/Opcje telefonu i modemu wejdź w zakładkę Modemy, kliknij Dodaj..., zaznacz pole Nie wykrywaj mojego modemu, wybiorę go z listy, naciśnij Dalej>, po lewej stronie zaznacz (Standardowe typy modemów) a po prawej, Kabel komunikacyjny między dwoma komputerami, kliknij Dalej >, zaznacz Wybrane porty i zaznacz port, który zapamiętałeś, kliknij Dalej >. Następnie zaznacz nowoutworzony modem i wciśnij Właściwości, przejdź do zakładki Modem, i zmień maksymalną prędkość portu na 115200.
4. Wejdź w Połączenia Sieciowe->Utwórz nowe połączenie->Utwórz połączenie zaawansowane->Zaakceptuj połączenia przychodzące->Tutaj wybierz modem który zrobiłeś w poprzednim kroku->Nie zezwalaj na połączenia wirtualne->Dalej->Zaznacz połączenie TCP/IP, kliknij właściwości i zaznacz pola Zezwalaj komputerom wywołującym na dostęp do mojej sieci lokalnej, Przypisz automatycznie adresy TCP/IP za pomocą protokołu DHCP, Zezwalaj komputerowi wywołującemu na określenie własnego adresu IP, OK, Dalej> Zakończ. Teraz kliknij Prawym przyciskiem myszy na Połączenia przychodzące i wybierz Właściwości, przejdź do zakładki Użytkownicy i zaznacz pole "Zawsze zezwalaj urządzeniom podłączanym bezpośrednio np. komputerom typu palmtop, na łączenie bez podawania hasła. Wciśnij OK.
5. Jeśli używasz połączeń ADSL, musisz je najpierw udostępnić, jeśli masz połączenie LAN, możesz ominąć ten krok. Kliknij prawym prziciskiem myszy na twoje połączenie, kliknij Właściwości, zakładka Zaawansowane, zaznacz Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera, kliknij Ustawienia i zaznacz usługi z których będziesz korzystał w telefonie. Np. jeśli zaznaczysz Bezpieczny serwer sieci Web (HTTPS) to będziesz mógł wchodzić na np. https://www.pekao24.pl/ , wciśnij OK, potem znowu OK.
6. Wejdź w Start->Uruchom i wpisz regedit, następnie otwórz ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters, teraz zmień wartość IPEnableRouter na 1 i uruchom ponownie komputer.

Konfigurowanie komputera zakończone.
==========================
Konfiguracja telefonu
==========================
-=Uwaga=-
Na wszelki wypadek, możesz zrobić kopię pamięci telefonu wchodząc w Ustawienia->Pamięć->Utw. kopię pam. tel.
1. Zainstaluj aplikację Gnubox, najpierw musisz ją podpisać.
2. Wejdź w Narzędzia->Ustawienia->Połączenie->Punkty dostępu->Opcje->Nowy punkt dostępu->Użyj ust.domyślnych
Nazwa połączenia: Bt
Nośnik danych: Połącz. danych
Numer dostępu: 0000
Nazwa użytkownika: Tu nic nie wpisuj
Żądanie hasła: Nie
Hasło: Tu nic nie wpisuj
Uwierzytelnianie: Normalne
Strona główna: brak
Typ połącz. danych: Analogowy
Maks. szybk. transm: Automatyczna
Teraz wciśnij Opcje->Ust. zaawansowane
Ustawienia IPv4
Adres IP telefonu: Automatyczny
Adres DNS: wpisz tutaj adresy DNS swojego połączenia, aby je sprawdzić, wejdź w Start->Uruchom, wpisz cmd, i w nowo otwartym oknie wpisz ipconfig/all.
Ustawienia IPv6: Tu nic nie zmieniaj
Adres serwera proxy: Brak
Numer portu proxy: 0
Użyj oddzwaniania: Nie
Typ oddzwaniania: Użyj nru serwera
Numer oddzwaniania: Brak
Użyj kompresji PPP: Tak
Użyj skryptu logow.: Tak
Skrypt logowania: Brak
Inicjalizacja modemu: Nieokreślona
Teraz naciśnij 2 razy Wróć.
3. Włącz gnuboxa, wybierz Opcje -> Install -> Set RAS login script, Opcje->Install->auto set modem ID, Opcje->Install->Create records. Teraz wyłącz gnuboxa i włącz go jeszcze raz.
Teraz wybierz Opcje->2box bluetooth->Serial Port i wybierz swój komputer, na pytanie Do you want to require encryption wybierz Tak/Yes.
Teraz wybierz Opcje->Debug->Test comm channel. W czasie testu Widcomm powiadomi Cię o połączeniu telefonu do komputera, bądź pewien, że zezwoliłeś na połączenie. Po teście zamknij gnuboxa, i wejdź do Narzędzia->Men. plik. i zobacz plik w pamięci telefonu o nazwie ctest.txt, jeśli będzie w nim napisane:
123456Error = 0
78 Error = -3
znaczy to, że wszystko jest dobrze skonfigurowane.
Następnie włącz operę albo inną przeglądarkę (może być nawet wbudowana) wybierz pkt dostępu Bt i ciesz się internetem w telefonie za darmo.
Jeśli będziesz chciał wejść w ustawienie połączeń telefonu, włącz gnuboxa i wybierz Opcje->Install->Delete records, ale po zrobieniu tego kroku, będziesz musiał robić wszystko od nowa, żeby mieć internet przez bt.Tlumaczone z: How to setup a internet connection on Symbian phones using Bluetooth (http://web.singnet.com.sg/~kinston/Bluetooth%20Internet.htm)