PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Chrześcijanie w Syrii podpisali kontrakt z ISIS


PostScriptum
25-09-2015, 09:59
W internecie pojawiły się zdjęcia, na których widać jak chrześcijanie z miasta Al-Qaryatayn w Syrii podpisują kontrakt Zimmi - ustalenia dla nie-muzułmanów żyjących w państwie objętym prawem szariatu.

"Chrześcijanie z miasta będą musieli płacić specjalny podatek i stosować się do reguł, co w zamian ma im zapewnić ochronę mienia, niezmuszanie do zmiany wiary oraz to, że nie zostaną skrzywdzeni. Złamanie kontraktu niesie ze sobą konsekwencje - osoba taka będzie traktowana jako kombatant.


Oto 11 zasad, z których składa się kontrakt:
1. Chrześcijanie nie mogą budować kościołów, klasztorów ani pustelni w mieście ani jego okolicy.
2. Nie mogą pokazywać krzyża ani żadnych swoich ksiąg na muzułmańskich ulicach oraz targach, nie mogą też używać wzmacniaczy dźwięku podczas modlitw.
3. Nie mogą pozwolić, aby muzułmanin usłyszał, jak cytują swoje księgi, bądź usłyszał dźwięk ich dzwonów kościelnych, którymi można dzwonić tylko wewnątrz kościołów.

4. Nie mogą być agresywni wobec IS ani knuć przeciw IS spisków. Jeśli dowiedzą się o takich działaniach, muszą je zgłosić.

5. Nie mogą przeprowadzać rytuałów religijnych publicznie.
6. Muszą szanować muzułmanów i nie mogą krytykować ich religii.
7. Bogaci chrześcijanie muszą płacić coroczny podatek złożony z czterech złotych dinarów, chrześcijanie z klasy średniej - dwóch, zaś biedni - jednego.

8. Nie mogą posiadać broni.
9. Nie mogą się angażować w działalność komercyjną, która dotyczy świń bądź alkoholu z muzułmanami bądź na muzułmańskich targach. Nie mogą też pić publicznie alkoholu.
10. Mają mieć własne cmentarze.
11. Muszą się stosować do zasad ubioru wyznaczonych przez IS."

Chrześcijanie w Syrii podpisali kontrakt z IS. Muszą się stosować do zasad - WPROST (http://www.wprost.pl/ar/521579/Chrzescijanie-w-Syrii-podpisali-kontrakt-z-IS-Musza-sie-stosowac-do-zasad/)


Widzicie gdzieś tam tolerancje? Poszanowanie praw mniejszości?
A od nas caly czas tego sie wymaga wobec nich.
Ciekawe zjawisko... Afryka dla Afrykanczykow, Azja dla Azjatow, Europa dla WSZYSTKICH

R3belz
26-09-2015, 11:49
Dlatego w Europie trzeba tą bande brudasów zabijać :v.