Qlimax 2021 - The Reawakening (ODWOŁANY) - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Imprezy Klubowe & Festiwale > Archiwum Imprez

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: HardManiac
Temat ma 20 komentarzy i 1492 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 01-12-2021 (07:37).

Tags: , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Qlimax 2021 - The Reawakening (ODWOŁANY)


zobacz także:

« Mayday Poland "Past:Present:Future" lub - »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-09-2021, 09:13   #1
..:: true Member ::..
  
 
HardManiac's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Nov 2013
Miasto: Polska
Wiek: 30
Postów: 805
Tematów: 11
Podziękowań: 672
THX'ów: 296
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 10
Imię: Piotrek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 15 (+)
HardManiac 15
World Qlimax 2021 - The Reawakening (ODWOŁANY)


Qlimax 2021 - The Reawakening ODWOŁANY

Uwaga!

HardManiac jest offline   Reply With Quote
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 16-09-2021, 19:00   #2
Macie tą colke jeszcze ?
  
 
Vinylside's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jun 2008
Miasto: Gliwice
Wiek: 27
Postów: 2 965
Tematów: 1024
Podziękowań: 2 536
THX'ów: 9 594
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 157
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 83
Oznaczeń w tematach: 62
Plusów: 440 (+)
Vinylside 440Vinylside 440Vinylside 440Vinylside 440Vinylside 440
Odwiedź profil Vinylside na Facebook Odwiedź profil Vinylside na Youtube Odwiedź profil Vinylside na Soundcloud.com Odwiedź profil Vinylside na Mixcloud
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Dwa lata czekania a w nich rok przerwy i piękna wizytówka eventu w postaci muzycznej podróży. Reaktywacja z publiką to kolejny umiejętnie przemyślany krok, szczególnie jeśli popatrzymy na wariant godzinowy (12:00 - 23:00) wraz z niezmienną lokalizacją - GelreDome.

Przez ten cały czas sporo zmieniło się na scenie muzyki Hardstyle. Solowe wydania, albumy, nowe twarze, wspięcia na wyżyny, powroty i wszelkiego rodzaju współprace sprawiają, że człowiek oczekuje delikatnego uzupełnienia odważnych ruchów zapoczątkowanych w 2019 roku. Koniec z wszelkiego rodzaju produktami czy niepasującym stylem. Topowa impreza z mocnymi artystami w najwyższej formie.

Patrząc na główne postacie z zapowiedzi, śmiało można mieć pewne podejrzenia. Mikrofon zostaje w rękach Villaina, Ran-D w tym roku zapewne będzie miał coś więcej do zaoferowania niż tylko zagrany set, natomiast anonimowy Qreator zabierze komuś zasłużone miejsce. Mało ciekawy początek. Na szczęście w chwili obecnej to tylko domysły.

Rozgrzanie publiki w klimacie nieśmiertelnych klasyków to od lat nierozłączny element tej imprezy. W związku z tym marzę, aby w Line Upie pojawiła się grupa Qlubtempo w składzie z takimi gwiazdami jak A*S*Y*S, Luna, Dana, Pavo i Pila. A to wszystko oczywiście pod wodzą MC Ruffiana. Jasne, brzmi to jak abstrakcja, ale powiedzmy sobie szczerze czy taki event jak Qlimax po tak długim czasie zasługuje tylko na anonimowego Qreatora czy powtarzalny Reverse Bass od któregoś z dwójki formacji TNT ? Dediqated należało właśnie do powyższego składu. 30 minut klasyków nie z tej ziemi. Stary Hard Trance i raczkujący Hardstyle. Taki występ Q-Dance śmiało powinno brać w ciemno. W ogólnym rozrachunku myśle jednak, że postawią na formację Deepack, a to finalnie rownież nie taki zły wybór, szczególnie zważywszy na ciekawe tracklisty z występów na chociażby Supersized Kingsday Festival czy tegorocznym Defqonie.

Nu Style’owcy z roku na rok są grupą producentów, która coraz bardziej się ode mnie oddala ze względu na powtarzalność i brak „błysku”. D-Blocki tworzą na potęgę przez co jest ich po prostu za dużo, Sound Rush to zdecydowanie nie ten poziom a panowie z Bass Modulators czy nawet sam Wildstylez, Coone bądź Psyko Punkz to artyści, którzy mieli już te swoje przysłowiowe „piec minut” w związku z czym obecnie nowościami zupełnie nie zachwycają. Oprócz nich jest jeszcze uczuciowy Headhunterz, powracający Frontliner czy do bólu monotonny KELTEK, ale finalnie to wszystko już było. Z drugiej strony na horyzoncie nie widać jakiejś szczególnej dominacji. Owszem, jest Devin Wild, Sephyx, Refuzion. Są również chłopaki z formacji Primeshock. Mimo wszystko, żaden z wymienionych artystów mi tutaj nie pasuje. Może jest to spowodowane tym, że dziś ciężko jest przypisać konkretny styl niektórym topowym producentom, takim jak np. Hard Driver, Sub Zero Project, Ran-D, Adaro, ze względu na pewną specyfikę brzmień. Ich utwory nie są „letnie i cukierkowe”, ale również „nie straszą”. To właśnie w mojej opinii coś, co nie ma konkretnej nazwy. Coś pomiędzy Nu Stylem a RAWem. I uważam, że w tego rodzaju klimat powinni iść organizatorzy na początku imprezy. Tak czy inaczej, cukier to jednak nierozłączna cześć tej imprezy, więc pewnie zobaczymy pewniaków (D-Block & S-Te-Fan) być może z jakimś debiutującym projektem (np. Primeshock). Może organizatorzy spełnią także ogromne marzenie Wasted Penguinz, kto wie. Ja z czystym sumieniem ciepło przyjąłbym D-Blocków, ale jako projekt Ghost Stories, oczywiście razem z Evelyn.

Idąc dalej, jak wspomniałem, z biegiem czasu ciężko jest przypisać konkretny styl artystom na topie dlatego z tych „pomiędzy” pewniakiem z zapowiedzi jest Ran-D. Ja osobiście zamiast Niego widziałbym Adaro, który w ciągu ostatnich dwóch lat napracował się bardziej a samym brzmieniem jest zbliżony do Wielanda przez co set byłby bardziej „świeży” aniżeli „oklepany”. Na szansę zasługuje również Hard Driver chociażby ze względu na przyzwoity album. Panowie z Sub Zero Project tworzą obecnie najlepsze widowiska w dziale muzyki Hardstyle dlatego nie wyobrażam sobie powrotu tego kultowego eventu bez Nich. Nie zapominajmy również o kimś takim jak MYST. Myślę, że te skromne 30 minut byłoby odpowiednim i godnym ukoronowaniem Jego ciężkiej pracy, szczególnie w momencie, w którym otwarcie poinformował o końcu kariery.

Cześć „mocniejsza” to prawdziwy zawrót głowy ze względu na natłok artystów, którzy w ciągu ostatniego czasu wyciągnęli skrzydła lub potwierdzili swoje miejsce w gronie najlepszych. Tak czy inaczej formacja Rebelion to pier*olony obowiązek i nie tutaj widzę innej opcji. Oni muszą być. Nie zdziwi mnie również obecność Warface’a aczkolwiek bardziej widziałbym w składzie kogoś takiego jak E-Force, Kronos czy Malice . Patrząc na film promocyjny Defqona, nie będę zaskoczony Roolerem.

Zakończenie w formacie „core” podzieliłbym na dwie części. Sefa dostał swoją szanse rok temu, ale to jednak występ typowo przed kamerą, nie klimat okraszony ogromną halą i widownią. Uważam, że organizatorzy są Mu coś winni dlatego bez zastanowienia dałbym Mu zakończyć imprezę 30-minutowym setem. Przed nim ktoś delikatnie „lżejszy”. Problem polega na tym, że na samej scenie Hardcore nie wiele się zmienia - dominacja Angerfista, aktywna Miss K8 i artyści, którzy podobnie jak wspomniana dwójka, już w tym miejscu zostawili swój ślad. Może więc najwyższa pora docenić pracę drugiej topowej kobiety w tym gatunku - Anime ?

Hymn ? Jest z czego wybierać, aczkolwiek obecność Ran-D’ego w trailerze raczej nie jest przypadkowa. Kilka lat temu byłbym z tego wyboru bardzo zadowolony jednak z perspektywy czasu Jego styl trochę mi się znudził. Jeżeli to jednak On dostał zlecenie, jestem zwyczajnie ciekaw co jest w stanie stworzyć w obecnej sytuacji, szczególnie, że duża cześć odbiorców odczuwa przesyt słuchając Jego nowości. Osobiście dałbym to komuś uniwersalnemu, aby poczuć świeżość. D-Sturb to w mojej ocenie wariant bardzo bezpieczny.

Dużo spekulacji, podejrzeń opinii, ale to wszytko wynika z przerwy, której doświadczyli fani tego wydarzenia. Nie ukrywam, że osobiście oczekuję czegoś świeżego. Dopełnienia kroków, które organizatorzy postawili w 2019 roku, prezentując ciekawy, ale i odważny skład artystów. Jeżeli po tak długim czasie przerwy miałbym podjąć się stworzenia „dream teamu” opartego na guście i analizie wydań oraz samych występów poszczególnych postaci to powiem szczerze, że nie jest to wcale taki łatwy orzech do zgryzienia, ale wyglądałby następująco:

Hymn: D-Sturb - The Reawakening

01. The Qlubtempo (A*S*Y*S, Luna, Dana, Pavo, Pila) with MC Ruffian
02. Ghost Stories
03. Adaro
04. Hard Driver
05. Sub Zero Project
06. D-Sturb
07. Rebelion
08. Kronos
09. E-Force
10. Anime
11. Sefa

Typowany Line Up:

Hymn: Ran-D - The Reawakening

01. Deepack
02. Primeshock
03. Wasted Penguinz
04. D-Block & S-Te-Fan
05. Ran-D
06. MYST
07. Sub Zero Project
08. Rebelion
09. Rooler
10. Sefa
__________________
Vinylside jest offline   Reply With Quote
Vinylside dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 16-09-2021, 19:47   #3
..:: true Member ::..
  
 
HardManiac's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Nov 2013
Miasto: Polska
Wiek: 30
Postów: 805
Tematów: 11
Podziękowań: 672
THX'ów: 296
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 10
Imię: Piotrek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 15 (+)
HardManiac 15
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Cena biletów (nieoficjalna)
HardManiac jest offline   Reply With Quote
Stary 16-09-2021, 21:04   #4
Producer with Big Dreams
  
 
.jagi's Avatar
 
Dołączył/a: 21 Jul 2014
Miasto: Lubawa
Wiek: 21
Postów: 2 698
Tematów: 436
Podziękowań: 2 047
THX'ów: 6 453
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 302
Imię: Szymon
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 31
Plusów: 53 (+)
.jagi 53
Odwiedź profil .jagi na Facebook Odwiedź profil .jagi na Youtube Odwiedź profil .jagi na Soundcloud.com Odwiedź profil .jagi na Mixcloud
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Wydaje mi się, że na tej edycji będziemy mogli ujrzeć Project One w lineupie w ramach promocji swojego albumu, ponieważ krążą plotki, że album ma być wydany pod koniec tego roku lub na początku 2022 i po prostu mam jakieś takie dziwne przeczucie, że mogą wystąpić na festiwalu
__________________
.jagi jest offline   Reply With Quote
Stary 18-09-2021, 23:25   #5
..:: Adept ::..
  
 
Dołączył/a: 18 Sep 2021
Miasto: Łódź
Wiek: 34
Postów: 20
Tematów: 0
Podziękowań: 288
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 1 (+)
Doglover 1
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Ciekaw jestem co to bedzie
Doglover jest offline   Reply With Quote
Stary 25-09-2021, 12:48   #6
..:: true Member ::..
  
 
HardManiac's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Nov 2013
Miasto: Polska
Wiek: 30
Postów: 805
Tematów: 11
Podziękowań: 672
THX'ów: 296
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 10
Imię: Piotrek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 15 (+)
HardManiac 15
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Gdyby ktoś był zainteresowany to bilety travel packages :
https://queue.paylogic.com/142731/19...213.1614880545
HardManiac jest offline   Reply With Quote
Stary 02-10-2021, 12:35   #7
..:: true Member ::..
  
 
HardManiac's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Nov 2013
Miasto: Polska
Wiek: 30
Postów: 805
Tematów: 11
Podziękowań: 672
THX'ów: 296
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 10
Imię: Piotrek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 15 (+)
HardManiac 15
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Dziś o 13:00 startuje sprzedaż biletów gdyby był ktoś zainteresowany - https://queue.paylogic.com/142731/19...213.1614880545
HardManiac jest offline   Reply With Quote
Stary 03-10-2021, 19:37   #8
..:: Świeżak ::..
  
 
Dołączył/a: 16 Jun 2018
Miasto: Polska
Wiek: 31
Postów: 1
Tematów: 0
Podziękowań: 545
THX'ów: 0
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
matiiiim 1
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

czekam na strima <3
matiiiim jest offline   Reply With Quote
Stary 13-10-2021, 12:50   #9
..:: true Member ::..
  
 
HardManiac's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Nov 2013
Miasto: Polska
Wiek: 30
Postów: 805
Tematów: 11
Podziękowań: 672
THX'ów: 296
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 10
Imię: Piotrek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 15 (+)
HardManiac 15
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Dziś wieczorem o 17:00 będzie miało miejsce premiera tegorocznego Qlimaxa.Ran-D ft. Charlotte Wessels - The Reawakening (Qlimax 2021 Anthem)

https://www.youtube.com/watch?v=IO-HsBRXKm0


Last edited by HardManiac; 13-10-2021 at 12:52.
HardManiac jest offline   Reply With Quote
Stary 22-10-2021, 12:56   #10
..:: true Member ::..
  
 
HardManiac's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Nov 2013
Miasto: Polska
Wiek: 30
Postów: 805
Tematów: 11
Podziękowań: 672
THX'ów: 296
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 10
Imię: Piotrek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 15 (+)
HardManiac 15
Odp: Qlimax 2021 - The Reawakening

Line up:

The Qreator
Zany
Sound Rush
DBSTF
Ran D
SZP
Rebelion
D-Sturb B2B Act of Rage
Sefa

Szczerze mówiąc to jestem strasznie zwiedzony lineupem, o ile końcówka spoko, jest troche nowej krwi, to reszta chyba sie mi "przejadła"...

Tegoroczna edycja chyba bedzie jedna z gorszych od lat.
Line up masakra
Hymn tragedia.

Last edited by HardManiac; 22-10-2021 at 13:04.
HardManiac jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
-->