|
Home | ZAREJESTRUJ SIĘ !! | Zmień nick | FAQ | Grupy Społecznościowe | Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane |
Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Find Volume Temat ma 3 komentarzy i 1442 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 07-02-2014 (14:47). |
Tags: buuuu, diesel, zima |
|
Narzędzia wątku | Wygląd |
![]() |
#1 |
I'm Addicted to Music!!!
![]() Dołączył/a: 06 Dec 2009
Miasto: Cisew/Turek/Łódź
Wiek: 33
Postów: 858
Tematów: 85 Podziękowań: 764
THX'ów: 667
Imię: Mateusz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 16
Plusów: 110 (+)
![]() ![]() |
Xsara Picasso 2.0 HDi problem...
Witam was clubbersi!
Zakupiłem we wrześniu cytrynke z 2001 roku z silnikiem 2.0 HDi, wszystko ładnie i pieknie tylko jest jedno ale... Zacznę od początku, zaraz po zakupie zrobiłem rozrząd, wymieniłem wszystkie oleje i filtry itp. Standardowa procedura po zakupie auta... Do czasów pierwszych mrozów odpalał na tzw strzała, bez problemów. Kilka dni temu siadł mi aku (był od nowości więc i miał już prawo)... Niestety auto po nocy ma problem z odpaleniem, tzn kręci i kręci i tak sobie mogę kręcić. świece grzeję na dwa a jak już jest duży mróz to nawet i na trzy razy... Auto odpala ale tylko w momencie wciśnięcia pedału gazu do oporu. Jeśli tego nie zrobię to po prostu nie odpalę. I nasuwa mi się myśl WTF??? Jeśli jest -5 to nawet kontrolka grzania świec nie zapala i łapie od razu. Przy -10 kontrolka się pali ale auto już ma problem. Czy to może być wina świec?? Czy może trzeba szukać problemu głębiej?? Nadmienię że wcześniej nie byłem w posiadaniu diesla. Liczę na sugestię bo wiecie jacy są mechanicy w dzisiejszych czasach... Pozdrawiam ![]()
__________________
|
![]() |
|
|
![]() |
#2 |
..:: true Member ::..
![]() |
Odp: Xsara Picasso 2.0 HDi problem...
Miałem podobny przypadek który z czasem się nasilał.
To mogą być przepalone świece, może lekko przepuszczać pompa paliwa, mogą to także być takie małe gumki na wtryskach - u mnie właśnie po wymiane tych rzeczy problem znikł. Auto z 2000r. z przebiegiem 240tys - nic nie było robione od nowości.
__________________
|
![]() |
![]() |
#3 |
..:: Klubowicz ::..
![]() Dołączył/a: 10 Dec 2007
Miasto: Olkusz\\//Kraków
Wiek: 31
Postów: 3 909
Tematów: 193 Podziękowań: 2 930
THX'ów: 6 253
Imię: Przemo
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 230 (+)
![]() ![]() ![]() |
Odp: Xsara Picasso 2.0 HDi problem...
Dodatkowo może mieć słabego kopa rozrusznik. Wiele rzeczy jest z tym związane.
Trzeba zacząć od podstaw, czyli sprawdzić świece, pompę paliwa- filtr paliwa wymieniony? - w niektórych przypadkach są dwie pompy paliwa z tego co wiem. Dalej jak będzie problem to już do kogoś polecanego i pewnego.
__________________
|
![]() |
![]() |
#4 |
..:: Klubowicz ::..
![]() |
Odp: Xsara Picasso 2.0 HDi problem...
2.0 hdi sa wtryski elektroniczne tak sądze. U mnie w peżusiu był filtr paliwa do wymiany, samemu 10 min roboty
![]()
__________________
|
![]() |
Narzędzia wątku | |
Wygląd | |
|
|