4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/index.php)
-   Car Zone - Pomoc (http://www.4clubbers.com.pl/forumdisplay.php?f=206)
-   -   złomowanie pojazdu (http://www.4clubbers.com.pl/showthread.php?t=1013593)

PrezZzeS 06-01-2014 10:35

złomowanie pojazdu
 
Witam,
mam takie pytanie.
Chce kupić samochód, którego potrzebuję obciąć połowę po długości. Reszta poszła by na części i pytanie jak wygląda to z wyzłomowaniem/likwidacją tego samochodu? Czy w tym wypadku wygłoszenie samochodu już jest traktowane jako koniec tego auta? czy będą mnie ścigać o ubezpieczenie.
Z kolei jeśli się tak nie da, czy złom jest w stanie mi wyzłować tylko połowę auta z numerami którą bym im zawiózł i traktowane by to było jako całe auto ?
W razie nie zrozumienia mojego pytania proszę pisać.
Z góry dzięki za pomoc

Memciu 06-01-2014 10:49

Odp: złomowanie pojazdu
 
Robisz tak:
Idziesz na złom i dowiadujesz się tam czy jest możliwość dostania papierka na wyzlomowanie auta, z tymi dokumentami do ubezpieczenia z informacją że auto zostało zezłomowane (inaczej musiałbyś płacić zbędnie za ubezpieczenie) - sposób mniej legal bo próbujesz otrzymać dokumenty złomowania bez złomowania auta.

Legalnie było by tak :
Oddajesz tą część która została, a za drugą połowę i każdy brakujący kg płacić (stawka ileś tam zł za kilogram) i te papiery też pokazujesz w ubezpieczalni. - legal ale nie opłacalne.

Najlepiej iść zapytać się czy da się załatwić pierwszym sposobem, a najlepiej czy da się cześć wyzlomować za całość bo po co zbędny złom w domu- wszystko zależy od złomu.

PrezZzeS 06-01-2014 10:52

Odp: złomowanie pojazdu
 
druga część definitywnie nie opłacalna z uwagi na to że potrzebuję dosłownie całą połówkę razem ze środkiem deską rozdzielczą itd.
Kurde no właśnie tak chyba będę musiał zrobić, ale z kolei może wyniknąć z tego taki problem, że mi powiedzą, że tak zrobią a potem lipa i zostane w dupie. najlepiej by było kupić to auto bez prawa rejestracji jednakże takiej możliwości nie ma

Wiem też, że jest problem żeby Ci wyzłomowali a auta u nich nei będzie, bo teoretycznie ja bym go mógł u nich wyzłomować a nim jeździć i w razie wypadku byłby kosmiczny problem dla mnie a w szczególności dla tej osoby co go wyzłomowała dlatego oni nie chcą tak robić.

Memciu 06-01-2014 19:09

Odp: złomowanie pojazdu
 
Dokładnie, zgadzają się na wyzłomowanie karoserii, ale by całą połówkę to już duże ryzyko przy wypadku że złomujący wpadnie i właściciel.
Trzeba po prostu dowiedzieć się u handlarzy [z małej dziupli] jak to robią ;) oni z pewnością umieją to obejść.

szefostwo 26-01-2014 19:41

Odp: złomowanie pojazdu
 
Ja poszukując firmy, która skupuje używane i powypadkowe auta zwracałem uwagę na stawki - inne w zależności od stanu i rocznika. Ważne żeby taka firma przyjmowała pojazdy zgodnie z ustawą z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. No i co istotne powinna wystawiać odpowiednie zaświadczenie o złomowaniu umożliwiające wyrejestrowanie pojazdu, oraz rozwiązanie umowy z aktualnym ubezpieczycielem. Tutaj masz wszystkie informacje odnośnie złomowania + formularze wymagane przy złomowaniu pojazdów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.