4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 19-05-2017, 22:42   #21
Hidden
..:: Klubowicz ::..
  
 
Hidden's Avatar
 
Dołączył/a: 19 Nov 2009
Miasto: ...
Wiek: 32
Postów: 6 405
Tematów: 1201
Podziękowań: 7 582
THX'ów: 29 635
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 733
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 49
Oznaczeń w tematach: 93
Plusów: max. (+)
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Odp: Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych

Cytat:
Napisał Hunter Zobacz post
Nie wiem w ogóle co wy porównujecie, skoro Uciex wrzuca ripa, a ty Hidden wersję cyfrową, która (być może po lekkim masterze, jak większość reedycji z "Hands Up Classics") została już dostarczona na Beatport w formie cyfrowej. Przecież to dwa zupełnie inne utwory. Na dodatek rip z placka był kodowany w LAME 3.90, a sklepówka to już standardowe 3.98.

Po części rozumiem też Uciexa. Przez lata byliśmy skazani na ripy i przez ubogość ówczesnego sprzętu nie przykładało się wtedy aż takiej jak obecnie uwagi do brzmienia, szczególnie pochodzącego z internetu i pewien sentyment pozostaje. Sam również dalej lubię czasem posłuchać pierwotnych ripów, bo po prostu brzmią tak jak kiedyś. Zresztą z 10 lat temu zdarzało się nawet grać na kilkutysięcznych imprezach vinylowe ripy, gdy żadne inne nie były dostepne.

Musisz też Hidden brać pod uwagę fakt, że znając Twój fanatyzm brzmieniowy pewnie wydajesz więcej na sam kabel do głośników, niż przeciętny Kowalski na cały "system nagłośnienia" w swoim domu, więc dużo wyraźniej slyszysz wszystkie przekłamania w brzmieniu i zupełnie normalne jest, że Ci to przeszkadza, ale reszta tego po prostu nawet nie usłyszy. Poza tym wyjdź na ulicę i posłuchaj ludzi - doczekaliśmy się głuchego społeczeństwa. I nic na to nie poradzisz.

A tak w ogóle, to i tak nigdy nie uzyskasz cyfrowo tak dobrego dźwięku jak na analogu, więc cała dyskusja jest w sumie jałowa, bo biorąc pod uwagę mp3 zawsze będzie: analog > digital > rip.
Porównanie jest jak najbardziej zasadne, ponieważ jest dużo różnic niewynikających z masteringu, jak szumy, niechlujne wysokie tony, poważnie zachwiany balans brzmieniowy, "chuda" stereofonia itd.

Fanatyzm to raczej złe słowo, nie jestem też wyposażony w sprzęt godny audiofila. Po prostu mam wrażliwy i wytrenowany słuch.

Wiem, że nie każdy zrozumie, czy raczej usłyszy, o co mi chodzi, ale poradzę sobie. Dzięki za wyrażenie opinii.
__________________

Last edited by Hidden; 19-05-2017 at 22:47.
Hidden jest online   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Hidden za ten post:
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents