4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 19-05-2017, 22:10   #20
Hunter
⇒ Primary Awanturnik♣ ⇐
  
 
Hunter's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Dec 2010
Miasto: Bytom
Wiek: 34
Postów: 3 849
Tematów: 971
Podziękowań: 11 337
THX'ów: 41 844
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 47
Imię: Radek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 1350 (+)
Hunter 1350
Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350
Odwiedź profil Hunter na Facebook Odwiedź profil Hunter na Twitter Odwiedź profil Hunter na Youtube Odwiedź profil Hunter na Last.fm Odwiedź profil Hunter na Soundcloud.com Odwiedź profil Hunter na Mixcloud
Odp: Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych

Nie wiem w ogóle co wy porównujecie, skoro Uciex wrzuca ripa, a ty Hidden wersję cyfrową, która (być może po lekkim masterze, jak większość reedycji z "Hands Up Classics") została już dostarczona na Beatport w formie cyfrowej. Przecież to dwa zupełnie inne utwory. Na dodatek rip z placka był kodowany w LAME 3.90, a sklepówka to już standardowe 3.98.

Po części rozumiem też Uciexa. Przez lata byliśmy skazani na ripy i przez ubogość ówczesnego sprzętu nie przykładało się wtedy aż takiej jak obecnie uwagi do brzmienia, szczególnie pochodzącego z internetu i pewien sentyment pozostaje. Sam również dalej lubię czasem posłuchać pierwotnych ripów, bo po prostu brzmią tak jak kiedyś. Zresztą z 10 lat temu zdarzało się nawet grać na kilkutysięcznych imprezach vinylowe ripy, gdy żadne inne nie były dostepne.

Musisz też Hidden brać pod uwagę fakt, że znając Twój fanatyzm brzmieniowy pewnie wydajesz więcej na sam kabel do głośników, niż przeciętny Kowalski na cały "system nagłośnienia" w swoim domu, więc dużo wyraźniej slyszysz wszystkie przekłamania w brzmieniu i zupełnie normalne jest, że Ci to przeszkadza, ale reszta tego po prostu nawet nie usłyszy. Poza tym wyjdź na ulicę i posłuchaj ludzi - doczekaliśmy się głuchego społeczeństwa. I nic na to nie poradzisz.

A tak w ogóle, to i tak nigdy nie uzyskasz cyfrowo tak dobrego dźwięku jak na analogu, więc cała dyskusja jest w sumie jałowa, bo biorąc pod uwagę mp3 zawsze będzie: analog > digital > rip.
__________________
Hunter jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Hunter za ten post: