4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Jak najlatwiej rozpoznac kiedy utwor nagrany jest w jakosci 320kbps HQ
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 22-03-2017, 14:06   #55
Uciex
..:: Klubowicz ::..
  
 
Uciex's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Dec 2005
Miasto: Łódź
Wiek: 33
Postów: 6 103
Tematów: 483
Podziękowań: 10 208
THX'ów: 3 841
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 39
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 105
Plusów: 9 (+)
Uciex 9
Odwiedź profil Uciex na MySpace Odwiedź profil Uciex na Facebook Odwiedź profil Uciex na Youtube Odwiedź profil Uciex na Last.fm Odwiedź profil Uciex na Soundcloud.com Odwiedź profil Uciex na Mixcloud
Odp: Jak najlatwiej rozpoznac kiedy utwor nagrany jest w jakosci 320kbps HQ

Cytat:
Napisał MKL. Zobacz post
Właśnie nie zawsze - jasne, większość enkoderów (słusznie) usuwa te częstotliwości w przypadku stratnych formatów, bo są zbędne i tylko rzutowałyby na jakość tego słyszalnego widma (choćby najpopularniejszy enkoder LAME ucina na wysokości 20kHz wzwyż) ale z kolei ten itunesowy konwerter zostawia spektrum niemal nietknięte wizualnie, bo nie ucina i tak niesłyszalnych dla ludzkiego ucha częstotliwości 20-22 kHz. Jest to trochę problematyczne, jeśli ktoś wpadnie na pomysł przerobienia takiego tracka na FLAC i puszczenia tego w sieć - wtedy odróżnienie fake'a od faktycznego FLAC-a jest trochę bardziej problematyczne (ale też nie niewykonalne).
No to świadczy o tym, że jakość jest bardzo zbliżona do FLAC. Nie popadajmy w paranoję z tą jakością Wiem, że OGG i AAC+ potrafią skompresować plik bardzo niewiele tracąc z jakości bezstratnej jeśli mowa o innych formatach Pewnie nie wyczuwalna jakość nawet dla wprawionego ucha.
__________________
Uciex jest offline   Reply With Quote