4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Film Czarne Lustro - Jeden z tych seriali, który musi obejrzeć każdy!
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 09-08-2015, 00:25   #1
PostScriptum
Naczelny Komentator
  
 
PostScriptum's Avatar
 
Dołączył/a: 13 May 2007
Miasto: trzykrotnie mniejsze od Szanghaju
Wiek: 33
Postów: 18 195
Tematów: 1329
Podziękowań: 6 387
THX'ów: 9 027
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 10
Plusów: 600 (+)
PostScriptum 600PostScriptum 600PostScriptum 600PostScriptum 600PostScriptum 600PostScriptum 600PostScriptum 600

Nagrody Użytkownika

Czarne Lustro - Jeden z tych seriali, który musi obejrzeć każdy!

Za filmweb.pl

"Trzy historie osadzone w przyszłości, opowiedziane w trzech odcinkach. Każda z nich opowiada o innych przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej mamy do czynienia z różnym problemem społeczno-obyczajowym osadzonym w różnej futurystycznej perspektywie czasowej. W serialu zostaje poruszony między innymi problem przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste, czy podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych, gdzie nic już nie jest prawdziwe"

Czarne lustro (Serial TV 2011- ) - Filmweb

Czaren lustro bo o nim mowa to 2 sezony po 3 odcinki serialu produkcji brytyjskiej. Niejednokrotnie wstrząsający, zmuszający do myślenia "co ja bym w takiej sytuacji zrobił/a", szokujący. A najważniejsze, że to wszystko może się stać i prawdopodobnie do czegoś podobnego dojdzie. Jak wtedy się zachowamy? Zaczarowani w TV jak oni? Dający sobie wmówić każdą ściemę? Polegający na sondażach?

Dla tych którzy już oglądali (15 815 głosów) - Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na scenę pod koniec pierwszego odcinka, gdy jasno widzimy, iż porywacz stracił całkowicie nadzieję w Wielką Brytanię i przyszłość jej narodu. Słabego narodu, bez zasad i więzi. W gruncie rzeczy to wszystko to mógł być krzyk rozpaczy za niegdyś silnym krajem.
To samo w drugim odcinku, przecież za kilka pokoleń mogą nas zamknąć w takich klatkach i non stop faszerować sexem i propagandą z ekranów. Dzieci nie rodzą się z wiedzą, jak dawniej się żyło i jak wygląda obecny Świat. Jak nie będzie tego, kto im to przekaże to można im wmówić przez lata wychowania różne rzeczy. Np. kręcenie pedałami po 10 godzin dziennie i życiowe konto na x-boxie ;
Trzeci odcinek to ja nie mam pytań. Facet rozgryzł wszystko kawałek po kawałku. Tylko nie wiem, czy ludziom coś takiego pomogłoby w życiu. Wiedzieć wszystko jest źle ale nie wiedzieć tego co on to już było sqrwysyństwo. Co ona myślała, że w dobie takich gadżetów on nie odkryje prawdy?

Swoją drogą, to podsunęli kilka pomysłów ludziom, którzy w przyszłości będą chcieli coś odyebać.

Trzeba obejrzeć
__________________

Last edited by PostScriptum; 09-08-2015 at 00:26.
PostScriptum jest offline   Reply With Quote
PostScriptum dostał 2 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents