Kto zarobił na pogrzebach smoleńskich? - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > World News

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Raffsky
Temat ma 3 komentarzy i 878 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 11-10-2012 (01:40).

Tags: , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-10-2012, 21:08   #1
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 22 Jun 2009
Miasto: lublin
Postów: 1 275
Tematów: 193
Podziękowań: 3 761
THX'ów: 1 646
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 2 (+)
Raffsky 2
Kto zarobił na pogrzebach smoleńskich?

Jeśli nie chcecie czytać zobaczcie


Kto zarobił na pogrzebach smoleńskich? - TVN24
Ta historia nie mieści się w głowie. Jak ordynarnie ktoś zarobił na trumnach dla ofiar katastrofy smoleńskiej? „Superwizjer” TVN zdokumentował przekręt, który powinien natychmiast zaalarmować prokuraturę i zakończyć się spektakularnymi dymisjami w wojsku, administracji centralnej oraz w stołecznym ratuszu.
Tuż przed drugą rocznicą katastrofy smoleńskiej redakcja otrzymała list z kopiami pism skierowanych do premiera, Marszałka Sejmu, MSZ i szefów klubów parlamentarnych. 10 kwietnia 2010 roku podpisał je Witold Skrzydlewski, prezes Polskiej Izby Pogrzebowej – największej organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa pogrzebowe. Rząd otrzymał ofertę bezpłatnych trumien dla wszystkich ofiar katastrofy, transportu zwłok oraz organizacji pogrzebów. Pisma zostały dostarczone osobiście do kancelarii premiera oraz pozostałych urzędów. Odpowiedzi nie było.
Skrzydlewski powiedział dziennikarzom:
My byśmy jako Izba te trumny dali bezpłatnie. Jako Izba mamy jakieś walory finansowe na koncie, bo to jest organizacja, która ma dość poważną składkę co miesiąc i podjęta została taka decyzja, że trzeba się unieść nad wszystko, nie patrzeć, że na czymś można zarobić. Każdy z nas lubi zarabiać pieniądze.
Zamiast skorzystać z altruizmu członków Izby, rząd zlecił zakup trumien i obsługę pogrzebów firmie SOS Agencja Funeralna. W niedzielę, blisko dobę po wpłynięciu oferty Izby, SOS skontaktowało się z szefem firmy Ferrari w Polsce. Poproszono o pilne dostarczenie 100 trumien. Massimiliano Ronzat był zaskoczony. W rozmowie z „Superwizjerem” stwierdza, że SOS „na pewno nie jest firmą taka dużą, jak wiele innych w Polsce”. Mieści się w jednym pomieszczeniu bloku na warszawskim Żoliborzu. Zatrudnia kilka osób.
Firmę wybrał Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Mjr Marek Chmiel przed kamerą wydaje się zadowolony:
Cena jednostkowa tej trumny nie mogła przekraczać 2,5 tys. zł. Także udało nam się naprawdę w cenie niskiej dostać te trumny.
Dziennikarz dopytuje:
Dostaliśmy informację, że trumny kosztowały 2900.
Major precyzuje:
Dokładnie 2850. Posiadam takie dokumenty. (…) Wszystkie miały kosztować 296 tysięcy zł.
Czyli sporo więcej niż pierwotnie podał. Nieścisłości jest więcej.
Major podał kwotę 296 tys. zł z trzymanego w ręku dokumentu. Jak się okazało z przekazanego dzień później pisma z Inspektoratu, umowa opiewała jednak na 259 tysięcy i obejmowała nie tylko trumny, ale również złożenie do nich ciał w Moskwie, zalutowanie i hermetyczne zamknięcie trumien oraz sam transport trumien z Włoch.
Tymczasem firma Ferrari zapewnia, że za transport z Półwyspu Apenińskiego nie wzięła ani centa.
Według nagranego ukrytą kamera przedsiębiorcy pogrzebowego współpracującego z MON, ktoś „skrobnął” na tym „lekką ręką” ok. 100 tys. zł.
Zdaniem szefa polskiego oddziału Ferrari, zamiast sprowadzać trumny, można było wykorzystać te z polskich magazynów. Kontrahenci włoskiej firmy mieli ich wówczas na stanie ok. 600-800 sztuk.
Rząd nie tylko zapłacił, ale i serdecznie podziękował firmie SOS. Płk Marek Kalwasiński, dowódca nieistniejącej już 9 Rejonowej Bazy Materiałowej (a dziś komendant 2 Regionalnej bazy Logistycznej) napisał w oficjalnym piśmie do Agencji Funeralnej:
Za wysoki profesjonalizm, niezwykłe zaangażowanie w realizacji tych zadań i odpowiedzialność proszę przyjąć wyrazy podziękowania i szczerego uznania.
Przed kamerą zwracał uwagę, że umowa obejmowała nie tylko dostarczenie trumien, ale również ich lutowanie. Nikt jednak nie widział tam pracowników SOS.
Pierwsze trumny poleciały do Moskwy razem prezydenckim ministrem Andrzejem Dudą, który miał uczestniczyć w transporcie ciała śp. prezydentowej. Duda wspomina:
Trumna pierwszej damy pani prezydentowej została zamknięta przez polskich żołnierzy.
I dodaje:
Nigdy nie słyszałem o tej firmie.
Również świadkowie zamykania innych trumien nie przypominają sobie, by uczestniczyli w tej czynności pracownicy polskiej agencji pogrzebowej. Obecni byli jedynie żołnierze.
Szef firmy SOS Piotr Godlewski nie chciał rozmawiać z „Superwizjerem”:
Pan zrobi ze mną wywiad i ja będę miał problemy. I to nie chodzi o to, że jestem człowiekiem mało ważnym, tylko… zobowiązałem się do czegoś i to wystarczy. (…) Ja ten temat mam, po prostu mam, jak gdyby cały w ramkach. Z każdej strony tych ramek jest napisane: „Omijać, milczeć, zapomnieć”. (…) Proszę porozmawiać z panem ministrem Stachańczykiem (wiceminister spraw wewnętrznych – przyp. red.). (…) Ja się na pewno nie wypowiem w tej sprawie. Nie zmusi mnie do tego nawet prezydent Komorowski, bo na to nie pozwala moje sumienie. (…) Nie wiem, dlaczego moja firma się tym zajęła. (…) Odebrałem telefon, tyle.
Na pytanie, kto dzwonił, odpowiedź brzmiała:
Człowiek.
Żaden z urzędników KPRM, MON, MSW nie chciał rozmawiać z „Superwizjerem” na ten temat. Wciąż nie ma więc odpowiedzi na pytanie, dlaczego wybrano właśnie firmę SOS.
Dziennikarze „Superwizjera” podają nowy trop:
„Wielokropek” to pseudonim właściciela firmy SOS. W PRL był współpracownikiem Wojskowej Służby Wewnętrznej. Donosił na kolegów z wojska. W 1984 roku idąc do cywila Godlewski oświadczył, iż gotów jest udzielać pomocy w dalszym ciągu, jednakże pod warunkiem, iż pozostanie na łączności oficera kontrwywiadu wojskowego. Czy mogło to mieć wpływ na wybór firmy w kwietniu 2010 roku? Czy wiedziała o tym SKW? A pułkownik Kalwasiński?
Zapytany o to odpowiada:
To, co pan teraz pyta , to jest normalnie kabaret jakich mało.
To niestety nie jest kabaret, ale jedna z najbardziej wstrząsających relacji o ludzkiej chciwości w sytuacji, w której nikt by się jej nie spodziewał.
Jest jeszcze druga część tej sprawy.
Karawany z obsługą do przewiezienia ciał z lotniska na Torwar oraz do Pałacu Prezydenckiego, a także kilka pogrzebów ofiar zapewniły firmy z Polskiej Izby Pogrzebowej. Nie wzięły za to pieniędzy. Jak dodają, „nie przyszło im do głowy, by zarabiać na takim nieszczęściu”.
Organizacją wszystkich transportów zajęło się stołeczne Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, wskazane przez warszawski ratusz. Za usługę płacił rząd. Sam transport wyceniono na 180 tysięcy złotych. Za pogrzeby MPUK wzięło znacznie więcej.
Okazuje się, że mimo bezpłatnej usługi transportowej firm pogrzebowych, ktoś wystawił za nią faktury.
Jeden z przedsiębiorców mówi:
Zrobili to po chamsku.
Chamstwo i pazerność na pieniądze w obliczu tej niewyobrażalnej tragedii to jedno. Drugie, to wyciągnięcie konsekwencji. Wobec wojskowych, urzędników i samej firmy, która najwyraźniej wzięła pieniądze za coś, czego nie wykonała.
Wiele do roboty powinna mieć w tej sprawie prokuratura.
Na rząd nie ma co liczyć. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim rzecznik rządu w charakterystyczny sposób przyznał, że sprawę trzeba wyjaśnić i że będzie rozmawiał w tej sprawie z ministrem Michałem Bonim, który koordynował akcję sprowadzania ciał do Polski. Dodał, że również minister obrony Tomasz Siemoniak „z pewnością zadba, by wiadomość o tym ujrzała światło dzienne”.
Jednak od razu tłumaczył skandal w ulubiony przez tę władzę sposób:
Trzeba pamiętać, jaki to był ciężki czas i ile było problemów do rozwiązania. (…) Pamiętam tamte dni i co się działo. Z perspektywy dwóch lat można mówić, co można było zrobić lepiej i co jest oburzające, a co mniej oburzające. Wtedy nikt nie myślał o pieniądzach, nikt nie myślał o kosztach. Polski rząd był skoncentrowany, żeby jak najszybciej udzielić pomocy rodzinom.
To prawda, rząd nie myślał o pieniądzach. W tym przypadku nie jest to jednak powód do chluby.


Kolejny poważny skandal smoleński! Rząd i wojsko uczestniczyli w przekręcie na trumnach dla ofiar 10/04? | wPolityce.pl | codziennie ważne informacje ze świata polityki
Raffsky jest offline   Reply With Quote
Raffsky dostał 4 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 10-10-2012, 23:45   #2
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
kraik's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Feb 2010
Miasto: Szczecin
Wiek: 30
Postów: 312
Tematów: 14
Podziękowań: 148
THX'ów: 241
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 30 (+)
kraik 30
Odp: Kto zarobił na pogrzebach smoleńskich?

ogólnie ja już ten Smoleńsk cały mam w dupie ile można o tym słuchać, żałoba była ? była, internet czarno biały był? był, smutno było ? było i wystarczy... a że ktoś wałek zrobił to nic nowego ani zaskakującego, gdyby tak się przyjrzeć każdej "inwestycji" to nie takie straty by wyszły bo podejrzewam że to co tu zawineli to grosiki w porównaniu ile rocznie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach oraz po przez różnego rodzaju przetargi, zakupy sprzętu itd ... no cóż takie czasy i tacy ludzie ale to raczej już kwestia przyzwyczajenia niż coś szokującego
kraik jest offline   Reply With Quote
Stary 11-10-2012, 00:52   #3
MOTION DESIGNER
  
 
EqualStudio's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Jan 2007
Miasto: okolice Olkusza
Wiek: 30
Postów: 6 640
Tematów: 881
Podziękowań: 4 878
THX'ów: 10 551
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 130 (+)
EqualStudio 130EqualStudio 130
Odwiedź profil EqualStudio na Youtube Odwiedź profil EqualStudio na Last.fm
Odp: Kto zarobił na pogrzebach smoleńskich?

szkoda że ci zajebiście dociekliwi reporteży nie zajmowali się sprawami upadku/bakructwa firm które zostały wyruchane podczas budowy dróg na euro.
__________________
EqualStudio jest offline   Reply With Quote
Stary 11-10-2012, 01:40   #4
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
zipZloty's Avatar
 
Dołączył/a: 26 Feb 2011
Miasto: Radom
Postów: 386
Tematów: 95
Podziękowań: 306
THX'ów: 567
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 18 (+)
zipZloty 18
Odwiedź profil zipZloty na Soundcloud.com Odwiedź profil zipZloty na Mixcloud
Odp: Kto zarobił na pogrzebach smoleńskich?

Bo te mendia nie mają informować ludzi, ale odwracać uwagę od tego najważniejszego ;]
Nagle wielka draka o to, że nie te osoby leżą w trumnach.. teraz wszyscy szczekają o podatku vat i fakturami, że wystawienie nie równa się zapłacie itp. Przecież to wszystko jest ustawione.. Kiedyś dziwiłem się jakim sposobem nagle pojawia się jakiś temat i wszyscy o tym mówią, nie zajmują się niby niczym innym itp. Teraz już jest jasne.. odwracanie uwagi.. taktyka dobra jak widać.. Była Madzia, amber, trumny i wiele innych rzeczy.. a w tym czasie Polska zaciągnęła kolejną pożyczkę, zabili Petelickiego o którym teraz cisza.. itp. Dzieje się oj dzieje ;]

Co do Smoleńska.. doskonale również można dostrzec jak niektórzy są tym zmęczeni (taki był cel ciągłego wałkowania), a inni jeszcze bardziej najarani na to.. Prawda jest taka, że nic nie wiadomo.. ale nic nie można wykluczyć dopóki nie będzie przeprowadzone normalne śledztwo.. Tu już nie chodzi o to czyja racja jest 'mojsza', ale o to aby wyjaśnić całą sytuacje i podjąć działania jak na normalny kraj przystało..
W końcu zginął prezydent.. jaki by nie był to jest jednak głowa państwa.. ale skoro ludzie nie szanują takich spraw, to dlaczego politycy mieliby to robić?

Demokracja jest.. czyli niby lud ma coś do powiedzenia.. ale lud jest ciemny.. i twierdzi, że nic nie może zrobić.. tylko, że jak się powie żeby odebrać ten 'głos' ludu to wszyscy wielce oburzeni.. 'jak to?'... I tak już wieeeele lat

Pozdrawiam
__________________
zipZloty jest offline   Reply With Quote
zipZloty dostał 2 podziękowań za ten post.
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
-->