4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   World News (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/)
-   -   Sony przyznaje: "Niestabilność PSN-a może być wynikiem działań hakerów". [...] (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/638014-sony-przyznaje-niestabilnosc-psn-moze-byc-wynikiem-dzialan-hakerow.html)

Xien 09-04-2011 14:18

Sony przyznaje: "Niestabilność PSN-a może być wynikiem działań hakerów". [...]
 
Sony przyznaje: "Niestabilność PSN-a może być wynikiem działań hakerów". A Anonymous przeprasza graczy

Chwilowe przegrupowanie w temacie Sony kontra hakerzy współczesnego świata. Koncern przyznaje, że niedawne problemy z PSN-em i jego stronami mogą być wynikiem działań "zewnętrznej grupy", akurat w momencie, w którym grupa Anonymous postanowiła z części z nich zrezygnować.W rozmowie z serwisem Gamespot przedstawiciel Sony przyznaje, że za ostatnimi problemami może stać grupa Anonymous:


Cytat:

"Jesteśmy w trakcie śledztwa w tej sprawie, jednym z jego tropów jest celowe działanie zewnętrznej grupy. To możliwe, że właśnie [takie działanie] stało się przyczyną [problemów z PSN-em], jeśli tak jest w istocie jeszcze raz chcielibyśmy podziękować naszym klientom za to, że przyjęli na siebie impet tego uderzenia, musząc borykać się z przerwami w dostępie do usługi. Nasi inżynierowie pracują nad tym, by zapewnić stała dostępność do PSN-a".

Na oficjalnej stronie grupy Anonymous pojawiło się z kolei oświadczenie, w którym hakerzy ogłaszają zmianę taktyki:


Cytat:

"Zrozumieliśmy, że celowanie w PSN to zły pomysł. Dlatego okresowo zawieszamy nasze działania, zanim nie znajdziemy sposobu na uderzenie w Sony, które nie dotknie klientów firmy. Anonymous jest po ich stronie, reprezentuje ich prawa. Nie chcemy atakować klientów Sony. Ten atak wymierzony jest w Sony, dlatego zrobimy wszystko, by nie wpływać na graczy, gdyż to pozbawiło by nasze działania sensu. Jeśli staliśmy się przyczyną niewygód dla użytkowników, chcielibyśmy oświadczyć, że nie to było naszym celem".


Źródło: cdaction.pl


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.