Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzymany. - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > World News

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Raffsky
Temat ma 5 komentarzy i 4336 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 03-04-2018 (18:31).

Tags: , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzymany.


zobacz także:

« Rosja jest zagrożeniem dla Europy - przyznała premier May lub Kto płaci za parady LGBT »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-03-2018, 14:27   #1
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 22 Jun 2009
Miasto: lublin
Postów: 1 429
Tematów: 194
Podziękowań: 4 090
THX'ów: 1 802
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 2 (+)
Raffsky 2
Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzymany.

Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzymany. "Pojawiły się nowe dowody"

W 2011 r. Francja, w asyście krajów NATO, zbombardowała Libię, by pomóc powstańcom w ich walce z pułkownikiem Muammarem Kaddafim. Libijski dyktator został pokonany, ale Zachód nie docenił konsekwencji upadku reżimu w Trypolisie. Bojownicy, którzy walczyli u boku Kaddafiego, opróżnili libijskie arsenały broni i uciekli do sąsiedniego Mali, gdzie przejęli kontrolę nad tuareską partyzantką, walczącą o niepodległość z władzami w Bamako. W zaledwie kilka miesięcy była francuska kolonia stała się przyczółkiem dla dżihadystów z całego świata. Cenę za libijską przygodę Sarkozy’ego zapłacił jego następca François Hollande.


Francja ruszyła na pomoc malijskim władzom, stojącym w obliczu inwazji islamistów na stolicę kraju. Operacja pod nazwą „Serval” trwała dwa lata i pochłonęła miliardy. To jednak niejedyna konsekwencja interwencji NATO w Libii. Drugą, o wiele poważniejszą, jest kryzys imigracyjny. Libia to dziś państwo upadłe, niezdolne do ochrony swoich granic. To przez Libię setki tysięcy nielegalnych imigrantów przedostało się w przeciągu ostatnich pięciu lat drogą morską do Europy.
Pozostaje pytanie, dlaczego Sarkozy tak silnie zaangażował się w wewnętrzny konflikt w Libii, który wybuchł w następstwie Arabskiej Wiosny. Wcześniej Kaddafi mu w końcu nie przeszkadzał. Wręcz przeciwnie. W 2007 roku przyjął libijskiego dyktatora z pompą w Pałacu Elizejskim, po uwolnieniu – za pośrednictwem ówczesnej małżonki Sarkozy’ego Cecilii - pięciu więzionych w Libii bułgarskich pielęgniarek, oskarżonych o zarażenie w jednym z szpitali dzieci wirusem HIV. Wówczas prezydent Francji mówił o normalizacji w relacjach francusko-libijskich. Przekonywał, że „Libia powoli zamienia się w kraj godny szacunku”, a on nie widzi więc „żadnych powodów, by nie przyjmować Kaddafiego”.Gdy Arabska Wiosna dotarła do Libii i Zachód udzielił jednoznacznego wsparcia rebeliantom Sarkozy’emu zaczęło nagle bardzo zależeć na usunięciu libijskiego dyktatora. Jak twierdzi były premier rządu tymczasowego Libii Mahmud Dżibril w rozmowie z gazetą „Courrier International” libijski dyktator miał grozić ujawnieniem dokumentów, świadczących o tym, że sfinansował, co najmniej po części, kampanię prezydencką Sarkozy’ego w 2007 roku. A dlaczego ją sfinansował? Miała to być cena za powrót – pod patronatem Paryża – na międzynarodowe salony, gdzie Kaddafi, odpowiedzialny m.in. za zamach na samolot Pan-Am w 1988 roku nad Lockerbie, uchodził za pariasa i terrorystę.
Pieniądze miały dotrzeć do Sarkozy’ego m.in. za pośrednictwem libańskiego biznesmena i handlarza bronią Ziada Takieddina. Sarkozy odpiera zarzuty. Według niego tzw. „afera libijska” to spisek uknuty przez jego politycznych wrogów i nieprzychylne mu, lewicowe media. A dokumenty, które pojawiły się na takich portalach jak Mediapart, mające świadczyć o jego winie, to „fałszywki”. Prokuratorskie śledztwo uruchomione w tej sprawie w 2013 roku dwa lata później utknęło w miejscu. Teraz jednak- jak donoszą francuskie media – pojawiły się nowe dowody. Dziś rano Sarkozy został zatrzymany przez funkcjonariuszy Urzędu Centralnego ds. Walki z Korupcją oraz Przestępstwami Finansowymi (OCLCIFF). To pierwszy raz, że Sarkozy zostanie przesłuchany w związku z aferą libijską. Następnie trzej sędziowie śledczy, którzy prowadzą dochodzenie mogą postawić mu formalne zarzuty nielegalnego finansowania kampanii wyborczej i korupcji. Przesłuchany zostanie także bliski współpracownik byłego prezydenta Brice Hortefeux.
Według dziennika „Le Figaro” śledztwo „nabrało w ostatnich miesiącach tempa”. Za sprawą m.in. Alexandre’a Djouhriego, algierskiego biznesmena i handlarza bronią, który od lat obraca się w kręgach francuskiej centroprawicy i doradzał m.in. premierowi Dominique de Villepinowi. Djouhri został zatrzymany w styczniu b.r. w Londynie, a w jego domu w Szwajcarii zabezpieczono dokumenty związane z finansowaniem kampanii Sarkozy’ego. W listopadzie 2016 roku Ziad Takkiedine powiedział śledczym, że między końcem 2006 a początkiem 2007 roku przekazał Sarkozy’emu, który wówczas był ministrem spraw wewnętrznych, 5 mln dolarów w gotówce od reżimu w Trypolisie. Handlarz broni przeciwko któremu toczy się śledztwo w sprawie tzw. afery Karaczi (chodzi w niej o nielegalne prowizje pobierane przez francuską prawicę w zamian za dostawę okrętów podwodnych do Pakistanu), udał się między 2005 a 2007 r. aż 11 razy do Libii – jak utrzymuje- by zdobyć pieniądze na kampanię prezydencką Sarkozy’ego,. Cztery lata wcześniej, w 2012 roku, były szef libijskich służb specjalnych Abdallah Senoussi, szwagier Kaddafiego, mówił to samo: trzykrotnie były Francuzom przekazywane dolary w gotówce.
Senoussi przyznał przy okazji, że transakcja miała służyć także jemu, bowiem został on w 1999 roku we Francji skazany zaocznie na dożywocie za zorganizowanie zamachu na samolot francuskiej linii lotniczej UTA w 1989 roku. Samolot wybuchł nad pustynią Tenere w Nigrze. Zginęło 171 pasażerów i członków załogi. Sarkozy miał obiecać Senoussiemu ułaskawienie. Szwagier Kaddafiego to także jeden z głównych oskarżonych w tzw. aferze Amesys. Ta filia francuskiej firmy technologicznej Bull miała dostarczyć reżimowi w Trypolisie system podsłuchów, który pozwolił Kaddafiemu nadzorować opozycję. Śledztwo w tej sprawie prowadzi paryska prokuratura. Notatki dotyczące finansowania kampanii wyborczej Sarkozy’ego znalazły się także w dokumentach byłego libijskiego ministra ds. ropy Choukriego Ghanema, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 2012 roku. Więziony w Libii syn Kaddfiego, Saif al-Islam, także uporczywie utrzymuje, że pieniądze zostały przekazane i domaga się ich zwrotu.
Na celowniku śledczych znalazł się także były sekretarz generalny Pałacu Elizejskiego i minister spraw wewnętrznych w latach 2011-2012 Claude Gueant. Prokuratura zarzuca mu fałszerstwa, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe. Śledczych szczególnie interesuje przelew w wysokości 500 tys. euro od malijskiego biznesmena, który Gueant otrzymał w czasie kampanii prezydenckiej Sarkozy’ego oraz sejf, który wynajął w 2007 roku w banku BNP Paribas w Paryżu. Gueant twierdzi, że trzymał tam przemówienia Sarkozy’ego”, co według śledczych jest jednak „całkowicie absurdalne”. Sejf był bowiem na tyle duży, że można było w nim stać. To Gueant miał przyjmować gotówkę przekazywaną przez Takiedddina. Brice Hortefeux natomiast będzie przesłuchiwany pod kątem jego podróży do Libii w 2005 roku, która według francuskich dyplomatów „nie miała wówczas żadnego politycznego sensu”. Hortefeux nie chce powiedzieć co dokładnie wtedy robił w Trypolisie. Przyznał jedynie, że spotkał się z Senoussim. To Alexandre Djouhri miał ich wówczas ze sobą poznać.
Pętla pomału zaciska się na szyj Sarkozy’ego. Śledztwo ws. libijskich milionów (których było mniej niż zakładano, 5 a nie 50) nie rozeszło się po kościach, jak można było sadzić. Pozostaje pytanie czy pozwoli ono powiązać „darowiznę” przekazaną przez Kaddafiego byłemu prezydentowi Francji ze śmiercią libijskiego dyktatora. A są tacy, szczególnie w Libii, którzy twierdzą, że w wytropieniu kryjówki Kaddafiego pomogły rebeliantom w 2011 roku francuskie służby specjalne. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że całej prawdy nie dowiemy się nigdy. Sam Sarkozy stawiane mu zarzuty skwitował w telewizji TF1 słowami: „Jeśli rzeczywiście sfinansował moją kampanię, to okazałem się bardzo niewdzięczny”.autor: Aleksandra Rybińskahttps://wpolityce.pl/swiat/386849-ka...lionow-dolarow
Raffsky jest offline   Reply With Quote
Raffsky dostał 3 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 22-03-2018, 02:28   #2
PORUCZNIK JASZCZUR
  
 
Gordon_FreeMaN's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Nov 2009
Miasto: Bonn (DE)/Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 31
Postów: 3 484
Tematów: 173
Podziękowań: 3 886
THX'ów: 3 601
Imię: Przemek :)
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 56 (+)
Gordon_FreeMaN 56

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Youtube Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Soundcloud.com Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Mixcloud
Odp: Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzym

Żabojady i inne tego typu unijne wężowate kombinatorstwo zaczęło kręcić geszefty z arabami - ale zapomnieli że oni są gorsi do opanowania niż pożar amerykańskich lasów podczas suszy.
Zaczęli ich drażnić.... to sobie nadźgali bigosu no, w ogóle żabolandia to kraj gówna i syfu
Gordon_FreeMaN jest offline   Reply With Quote
Gordon_FreeMaN dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 22-03-2018, 15:03   #3
..:: HELPER ::..
  
 
dziodek1906's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Oct 2012
Miasto: ZAGŁĘBIE jest jedno : Sosnowiec
Wiek: 55
Postów: 5 672
Tematów: 145
Podziękowań: 1 418
THX'ów: 816
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 65
Plusów: 3700 (+)
dziodek1906 3700dziodek1906 3700dziodek1906 3700dziodek1906 3700
dziodek1906 3700dziodek1906 3700
Odp: Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzym

Cytat:
Napisał Gordon_FreeMaN Zobacz post
w ogóle żabolandia to kraj gówna i syfu

to KALIFAT Francja

na zachód od KALIFATU Niemcy....


a wszystko to dziadostwo bardzo pasuje s*****putinowi... bo Zachód przy takim układzie pada

Last edited by dziodek1906; 22-03-2018 at 15:05.
dziodek1906 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali dziodek1906 za ten post:
Stary 22-03-2018, 17:30   #4
PORUCZNIK JASZCZUR
  
 
Gordon_FreeMaN's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Nov 2009
Miasto: Bonn (DE)/Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 31
Postów: 3 484
Tematów: 173
Podziękowań: 3 886
THX'ów: 3 601
Imię: Przemek :)
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 56 (+)
Gordon_FreeMaN 56

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Youtube Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Soundcloud.com Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Mixcloud
Odp: Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzym

Cytat:
Napisał dziodek1906 Zobacz post
to KALIFAT Francja

na zachód od KALIFATU Niemcy....


a wszystko to dziadostwo bardzo pasuje s*****putinowi... bo Zachód przy takim układzie pada
zgadzam się cała zachodnia Europa to KALIFAT

na temat Putina wypowiadać się nie będę, bo nie wierzę w proszki do prania mózgu pchane do łbów przez tzw. zachodnią telewizję i inne media.
Gordon_FreeMaN jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Gordon_FreeMaN za ten post:
Stary 26-03-2018, 12:16   #5
JAU
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 22 Sep 2010
Miasto: Kraków
Wiek: 26
Postów: 3 541
Tematów: 1885
Podziękowań: 8 943
THX'ów: 9 266
Imię: Jakub Antoni.
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 93
Plusów: 100 (+)
JAU 100JAU 100
Odwiedź profil JAU na Facebook
Odp: Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzym

czytam te wszystkie wątki, tylko dla głupich i od lat tak samo nudnych, postów Gordona pełnych teorii spiskowych i widzenia tylko wszystkiego, w negatywnym świetle XD
JAU jest offline   Reply With Quote
JAU dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 03-04-2018, 18:31   #6
PORUCZNIK JASZCZUR
  
 
Gordon_FreeMaN's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Nov 2009
Miasto: Bonn (DE)/Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 31
Postów: 3 484
Tematów: 173
Podziękowań: 3 886
THX'ów: 3 601
Imię: Przemek :)
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 56 (+)
Gordon_FreeMaN 56

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Youtube Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Soundcloud.com Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Mixcloud
Odp: Kaddafi jednak sfinansował kampanię wyborczą Sarkozy'ego? Były prezydent zatrzym

Cytat:
Napisał J.Anthony Zobacz post
czytam te wszystkie wątki, tylko dla głupich i od lat tak samo nudnych, postów Gordona pełnych teorii spiskowych i widzenia tylko wszystkiego, w negatywnym świetle XD

krakub, skończyłeś już szkołę i zlikwidowałeś trądzik?by nie było offtopu;

lepiej widzieć co się dzieje niż wierzyć we wszystko co podadzą zachodnie media, powyższy artykuł jest tego dowodem, bo takich rzeczy ci nie powiom w tefałenie krakubku

po drugie: A TY ***** W CO WIERZYSZ? CO TY POTRAFISZ? MODLIĆ SIĘ POTRAFISZ? ee, pewnie dalej siedzisz na garnuszku starych, żresz dobre obiadki i wierzysz w lewackie *******amento, krzyczysz pewnie o fretkach i feministkach, tyle z twojej jakże oryginalnie skonstruowanej przez chirurga plastycznego z Kirgistanu twarzy mogę wywnioskować

po trzecie: ja nikomu nie narzucam swojego toku myślenia, jestem spoza mainstreamu i rzygam mainstreamem, moje treści są dla ludzi INTELIGENTNYCH, więc jeśli nie utożsamiasz się z moimi wypowiedziami - WYJDŹ SOBIE POOGLĄDAĆ TVN 24

a po czwarte i tak wszyscy maja z ciebie beke dzieciaku a sa dla Ciebie mili bo.... to jest tak jak z tą muchą w pokoju której ubić się nie da

nie pozdrawiam
Gordon_FreeMaN jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
-->