4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   World News (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/)
-   -   Ten islamski kraj nie zgadza się na uwolnienie swoich niewolników (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/1294708-ten-islamski-kraj-nie-zgadza-sie-na-uwolnienie-swoich-niewolnikow.html)

Gordon_FreeMaN 29-08-2017 22:28

Ten islamski kraj nie zgadza się na uwolnienie swoich niewolników
 
Islamska Republika Mauretańska lub po prostu Mauretania to biedne państwo w Afryce Zachodniej. Bezrobocie wynosi w nim aż 30%, a większość pracujących mieszkańców utrzymuje się z rybołówstwa.

Ponadto kraj jest uzależniony od zagranicznej pomocy humanitarnej. Wydawać by się mogło, że kraj tak bardzo potrzebujący pomocy z zewnątrz będzie się starał, by chociaż na pierwszy rzut oka wyglądać na cywilizowany. Nic z tych rzeczy!

Islamska Republika Mauretańska prawie w ogóle nie działa w kierunku zwalczania niewolnictwa na swoim terytorium, a trzeba podkreślić, że poziom tej patologii jest tu jednym z najwyższych na świecie.

Mauretania sporadycznie rozpoczyna śledztwa w przypadkach związanych z niewolnictwem, a jeszcze rzadziej takie sprawy trafiają przed oblicze sądu. Nie zapewnia też pomocy ofiarom, które są bite, gwałcone i zmuszane do przymusowej pracy.

Żeby było jeszcze ciekawiej, Mauretania czerpie zyski dzięki „African Growth and Opportunity Act”, który pozwala danemu krajowi z Afryki eksportować swoje dobra do USA bez cła, pod warunkiem że ten przestrzega… praw człowieka.

W USA trwa właśnie wywołana przez lewicę akcja niszczenia pomników zasłużonych dla Stanów Zjednoczonych postaci, które przy okazji były także posiadaczami niewolników. Los niewolników żyjących dzisiaj w Islamskiej Republice Mauretańskiej mało kogo z nich jednak obchodzi.

Zrodlo:Ten islamski kraj nie zgadza się na uwolnienie swoich niewolników! – Polska Racja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.