4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   World News (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/)
-   -   Serwis Wrzuta.pl zniknie z Internetu jeszcze w te wakacje (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/1289929-serwis-wrzuta-pl-zniknie-z-internetu-jeszcze-w-te-wakacje.html)

Xien 29-07-2017 09:35

Serwis Wrzuta.pl zniknie z Internetu jeszcze w te wakacje
 
Serwis Wrzuta.pl przed popularnością Spotify czy YouTube był jednym z głównych źródeł muzyki w polskim Internecie. Mogliśmy na nim znaleźć niemal wszystko, zarówno utwory z top list muzyki popularnej, jak i twórczość niszowych zespołów. Wrzuta.pl to również ogromna baza filmików i zdjęć. Niestety, jeszcze tego lata serwis zostanie zamknięty.

Zanim z muzyką zaczęliśmy kojarzyć Spotify, to utworów często szukaliśmy na Wrzuta.pl. Znaleźć tam można było niemal wszystko, a za pomocą odpowiednich narzędzi na innych stronach internetowych, w łatwy sposób pobrać plik MP3 na dysk komputera. Zanim filmiki zaczęliśmy oglądać głównie na YouTube, to sięgaliśmy do serwisu Wrzuta.pl. Dodatkowo serwis zapewniał ogromną bazę zdjęć.

https://gallery.dpcdn.pl/imgc/News/8...27122002_0.PNG

Wspomniana ogromna biblioteka multimediów ściągała na serwis wiele problemów związanych z prawami autorskimi. Wrzuta.pl wielokrotnie musiała walczyć z organizacjami antypirackimi. To jednak nie były jedyne kłopoty, bowiem na popularności zyskiwała konkurencja. Serwis nie dał rady w walce z takimi potęgami jak YouTube czy Spotify.

Dziś coraz mniej popularna Wrzuta.pl zmuszona jest ogłosić decyzję o zakończeniu działalności:

Cytat:

Drodzy Użytkownicy Wrzuta.pl,
chcemy Was poinformować, że po szczegółowej analizie, podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszego serwisu z powodów biznesowych z dniem 31 sierpnia 2017.

Równocześnie przypominamy, że zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować.
Właśnie kończy się pewna epoka w polskim Internecie. Nasza-klasa.pl umiera, nie lepiej wygląda sytuacja Gadu-Gadu, a Wrzuta.pl oficjalnie ogłosiła swój koniec, który nastąpi już za nieco ponad miesiąc.

źródło: dobreprogramy.pl
autor: Mateusz Budzeń (Scorpions.B)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.