4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   World News (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/)
-   -   To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść (http://www.4clubbers.com.pl/world-news/1266530-zatrzesie-unia-az-szesc-panstw-mowi-dosc-i-chce-odejsc.html)

Gordon_FreeMaN 05-03-2017 10:37

To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść
 
Przy okazji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej politolodzy spekulowali, że będzie to początek rozpadu wspólnoty. Okazuje się, że mogą mieć rację, ponieważ w kolejce ustawiają się następne państwa.


Początkowo po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mówiło się, że następne w kolejce będą Francja i Holandia, w których coraz większe szanse na wygraną mają formacje prawicowe i antyimigranckie. Jak się jednak okazuje, to wcale nie wspomniane kraje najpewniej opuszczą wspólnotę europejską w najbliższym czasie.

Większe niepokoje – i to bez diametralnych zmian przy władzy na antyeuropejskie jak ma to miejsce we Francji i Holandii – panują w Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii i Cyprze.

W przypadku każdego ze wspomnianych krajów występuje albo konflikt interesów z Unią Europejską, albo społeczeństwo ma dosyć silnego wpływu wspólnoty na wewnętrzne sprawy państw.

W przypadku Grecji (oraz sąsiedniego Cypru, którego gospodarka jest uzależniona w ogromnej mierze od większego sąsiada) jest to naturalnie, trwająca już 7 lat katastrofa gospodarcza i brak porozumienia w tej sprawie z europejskimi władzami. Podobnie jest w przypadku Włoch, gdzie sytuacja jest tak tragiczna, że Włosi zaczęli imigrować za pracą do sąsiedniej Albanii – i nie pomagają tutaj naciski ze strony UE, która żąda od włoskich władz jeszcze większych cięć, oszczędności i podatków. Nie inaczej sytuacja ma się w Hiszpanii i Portugalii, gdzie wciąż panuje ogromne bezrobocie na poziomie ponad 20% (po sporym spadku w ostatnich latach i miesiącach).

Inaczej ma się w przypadku Irlandii, która chce odejść z UE głównie ze względu na Brexit. Tamtejsze władze wolą ścisłą współpracę polityczną i gospodarczą z sąsiednią Wielką Brytanią niż z Unią Europejską.

W każdym z wymienionych państw narastają ogromne nastroje antyunijne i społeczeństwo domaga się coraz częściej opuszczenia wspólnoty. Jeśli tak się stanie – a według politologów to jedynie kwestia czasu – to z pewnością zatrzęsie to posadami Unii Europejskiej.

Źródło: To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść - Pikio.pl

PiKey 05-03-2017 12:21

Odp: To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść
 
Kraje takie jak Grecja, Portugalia, Hiszpania czy Włochy same są winne swojej sytuacji. Unia nie prowadzi polityki fiskalnej - nie ściąga podatków od obywateli i nie zadłuża się, tylko robią to rządy krajów członkowskich. Kraje same są winne swojego zadłużenia, bezsensownych wydatków budżetowych jak dodatki za pracę przy komputerze albo za czyste ręce w Grecji. Unia, która widzi te idiotyzmy nakazuje większą dyscyplinę budżetową.
Grecy sfałszowali swoje papiery księgowe, żeby wejść do euro - teraz gdyby nie byli w strefie euro i nie uratowali ich Niemcy to by jedli gruz :D 100 lat temu to wszystkie greckie wyspy stałyby się niemieckie w podobnej sytuacji.
Zganianie wszystkiego na Unię to tylko demagogia partii populistycznych w tych krajach. Unia ma swoje problemy, ale sama w sobie nie wywołała problemów gospodarczych krajów południa

kellrez 05-03-2017 12:33

Odp: To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść
 
Cytat:

Podobnie jest w przypadku Włoch, gdzie sytuacja jest tak tragiczna, że Włosi zaczęli imigrować za pracą do sąsiedniej Albanii
Państwa z najniższą płacą minimalną w Europie - Biznes

1. Albania
Wynagrodzenie minimalne: 156,99 euro


Choćby nie wiem co, nie uwierzę że Włoch jedzie do Albanii za chlebem..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.