Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną muzykę - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Ogólne > Ogłoszenia > Wasze pytania

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 5 komentarzy i 1497 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 04-01-2017 (01:15).

Tags: , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną muzykę


zobacz także:

« Propozycja serwera lub [POMYSŁ] "Zawołania" (Mentions) »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-12-2016, 16:57   #1
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 947
Tematów: 415
Podziękowań: 3 891
THX'ów: 11 412
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 531
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 58
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną muzykę

Dziś jeden z użytkowników poprosił w dziale Song Request o składanki w stylu "Best of Electro House 2016", jednak (jak wiadomo) takich tematów nie można w tym dziale zakładać, o czym mówi regulamin. Chciałem poradzić mu założenie takiego tematu w dziale Pomoc > Poszukiwania, niestety przypominając sobie jego regulamin natknąłem się na fragment, w którym zabronione jest proszenie w tym dziale o muzykę oraz pomoc w znalezieniu "utworów podobnych do...", jako że służy do tego dział Song Request... w którym, jak wspomniałem, jest to zabronione jako jeden z najważniejszych punktów. Błędne koło.

Stąd pytanie - może po prostu nie znalazłem, ale: nie ma tematu, w którym można by poprosić o rekomendacje na podstawie przykładu czy, choćby, składanki w konkretnym stylu? Jeśli odpowiedź brzmi "nie" to od razu rzucam propozycję założenia takiego (sub)działu bądź otwarcie takiego tematu (jeśli tematu - gdzie najlepiej?) w którym można by poprosić o tracki w podobnym stylu do danej produkcji, składanki czy artystów / EP-ek / albumów podobnych do (...).

Wiem, że na pewnej bardzo dużej, zagranicznej stronie muzycznej był to jeden z najczęściej odwiedzanych tematów i - swoją drogą - świetne miejsce na odkrycie nowej muzyki, więc jestem mocno zdziwiony, że u nas nie ma w ogóle miejsca na tego typu prośby.

Może od razu zaznaczę - na przygłupie zaczepki czy popisówki nawet nie odpowiadam, bo wiele Waszych (często bardzo, bardzo dobrych) pomysłów ostatecznie kończyło się gównoburzą i porzuceniem tematu, więc czekam na konkretne pomysły lub opinie (tak / nie / dlaczego tak / dlaczego inaczej). Z góry wielkie dzięki za zainteresowanie!

Edit: Trush poinformowała mnie (bo kompletnie tego nie pamiętałem) że taki dział istniał, ale pojawiały się strasznie głupie prośby - to jednak można ograniczyć poprzez regulamin, mówiący o tym, że zbyt oczywiste pytania (jak choćby pytanie o tracki w stylu Olivera Heldensa, gdzie cały prefiks Future spełnia warunek ) należy zachować dla siebie i po prostu sprawdzić prefiksy pod jakim dany utwór / artysta widnieje na forum. To tak jeszcze nawiasem mówiąc.

Last edited by MKL.; 17-12-2016 at 17:12.
MKL. jest offline   Reply With Quote
MKL. dostał 3 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 17-12-2016, 23:32   #2
I'm Your Sorrow !
  
 
Vinylside's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jun 2008
Miasto: Gliwice
Wiek: 26
Postów: 2 737
Tematów: 942
Podziękowań: 2 454
THX'ów: 8 666
Nominated Tematy Tygodnia: 1
Nominacje T.T. : 119
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 75
Oznaczeń w tematach: 48
Plusów: 380 (+)
Vinylside 380Vinylside 380Vinylside 380Vinylside 380
Odwiedź profil Vinylside na Facebook Odwiedź profil Vinylside na Twitter Odwiedź profil Vinylside na Youtube Odwiedź profil Vinylside na Soundcloud.com Odwiedź profil Vinylside na Mixcloud
Odp: Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną mu

Nie bardzo rozumiem. Ja niejednokrotnie pomagałem w poszukiwaniach składanek w dziale Song Request. Dla przykładu daję link do jednego z tematów -> http://www.4clubbers.com.pl/archiwum...ml#post6702399. To czy ktoś podpisze szukaną rzecz jako "płyta", "album", "cdm" czy "składanka" to jeden kit bo i tak prośba dotyczy danego zbioru kawałków, który dostarczany jest w postaci jednego pliku (paczki). Jeżeli jednak serio jest z tym aż taki problem to chętnie podpisałbym się pod pomysłem dotyczącym zrobienia odnogi ze względu na to, aby nie było bałaganu w poszukiwaniach samych nut.

Z drugiej strony - zrobienie działu mającego na celu poszukiwania tracku lub składanki na podstawie podanego przykładu jest dla mnie totalnym nieporozumieniem ze względu na to, że nie mamy już 2006 roku i muzyka dostępna jest dosłownie w każdym miejscu. Mało tego; na forum moderatorzy pilnują, aby nie było bałaganu dlatego większość nut jest w odpowiednich działach, do których dodano jeszcze prefixy ułatwiające danemu użytkownikowi wyszukiwanie podobnych lub innych nut. Nie róbmy już z ludzi totalnych młotków bo swego rodzaju lenistwo ma też swoje granice. Mamy ogromne forum z wielką bazą danych, urozmaiconymi działami i ogromnymi możliwościami. Czy to za mało ?? Czy zawsze wszystko musi być podawane na tacy ?? Gdyby taką dobroć zamieniano na tacę z przystawkami to gwarantuję, że doszłoby do momentu, w którym serwowane jedzenie musiałbyś za klienta pogryźć a za parę lat nawet przetrawić lub wydalić. Rozumiem chęć niesienia pomocy, ale twierdzę, że odbiorca musi także sam dać coś od siebie nie czekając aż ktoś podsunie mu wszystko pod nos. Co więcej ?? Myślę, że w bardzo szybkim tempie doszłoby w takim dziale do totalnego chaosu. Już widzę tą treść w założonych tematach pokroju "lubię remiksy Martina Garrixa i dajcie jakieś podobne" lub "niżej daje linka do fajnej nuty dajcie jakieś podobne na sylwka". Wejdziesz, przeczytasz i mimo tego, że ręce opadają pomożesz a po godzinie dostaniesz w pysk (oczywiście bez obrazy) tekstem "co to za gówno wysyłasz". Serio, nie warto aż tak bardzo się poświęcać tym bardziej, że jak wspomniałem - forum jak i sam internet oferuje każdemu spore możliwości czy warianty.
__________________
Vinylside jest offline   Reply With Quote
Vinylside dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 18-12-2016, 01:20   #3
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 947
Tematów: 415
Podziękowań: 3 891
THX'ów: 11 412
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 531
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 58
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Odp: Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną mu

Nie nie Vinyl, źle zrozumiałeś lub źle wytłumaczyłem. W przykładzie powyżej podanym przez Ciebie padła prośba o konkretne wydanie i wszystko jest spoko; chodzi o prośbę o nieokreśloną muzykę - dziś ktoś poszukiwał "jakichś składanek electro house z 2016 roku, tyle, że w nie-zmiksowanej formie" - niestety dosłownie nie mogłem mu pomóc w żadnym dziale (bo zabrania tego regulamin) jako że nie poprosił o konkretne utwory, mimo że bez problemu znalazłbym coś dla niego (Helper też chciał mu pomóc, ale w sumie obydwaj mieliśmy zagwozdkę co z tym zrobić; jak pomóc, żeby nie dostać warna i ewentualnie gdzie to przenieść - jak się okazało do działu Pomoc nie wolno, gdyby było inaczej i gdziekolwiek na forum można by to umieścić to pewnie nie zakładałbym tego wątku).

Jak wspomniałem, rekomendacje w stylu "szukam artysty podobnego do twórczości pana X" czy "szukam utworów które brzmiałyby jak połączenie Amona Tobina z utworu "X" i Asy / KOAN Sound z EP-ki "Y" na innej stronie sprawdzają się fantastycznie i jest to mega ciekawy temat. Oczywiście czasem te rekomendacje są bardzo dokładne i ktoś rzuca artystą z 200 followersami na SoundCloudzie który zamiata 3/4 starych wyjadaczy, a wszystkim opada szczęka, ktoś inny podrzuci bardziej oczywistą propozycję, która jako pierwsza wpada do głowy sporej części użytkowników, ale chodzi o samą możliwość (dlatego nadmieniłem, że to równie dobrze może być po prostu zbiorczy temat dla zapalonych słuchaczy, którzy dodatkowo lubią się wzajemnie dzielić pasją czy posłuchać rekomendacji od innych, nie tyle dział).

Co do Garrixa - to są postacie (obok Heldensa w Future, Tujamo w Bounce czy niegdyś Skrillexa w Brostepie), które wręcz definiują brzmienie całych działów / prefiksów, dlatego zaznaczyłem, że tak oczywiste przykłady w ogóle nie wchodzą w grę, bo to bez sensu - jest multum gatunków, których w ogóle w prefiksach nie ma (znajdź szukając po prefiksach choćby coś podobnego do Fatboy Slim - Right Here Right Now; powinno być łatwo, w końcu to jeden z największych klasyków elektronicznych ever, który zna chyba każdy i również dlatego podałem taki przykład).

Jak napisałem to tylko propozycja i chodzi bardziej o samą możliwość pomocy takim osobom czy dyskusji poszerzającej horyzonty muzyczne o nowe rzeczy, to naprawdę świetna sprawa, bo jak wspomniałem miałem okazję czytywać i wypowiadać się w temacie w takim stylu i był moment, że praktycznie codziennie odkrywałem tam jakieś rarytasy na które pewnie nigdy bym nie trafił. W końcu jak sam słusznie piszesz muzyka jest ogólnodostępna i niemal każdy produkuje, więc jest tego taki ogrom, że nie zawsze znajdzie się "to konkretne brzmienie".

Dzięki za opinię!

Last edited by MKL.; 18-12-2016 at 01:22.
MKL. jest offline   Reply With Quote
Stary 18-12-2016, 20:14   #4
Szefowa
  
 
Trush's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Aug 2008
Miasto: Łódzkie
Postów: 9 686
Tematów: 1395
Podziękowań: 4 347
THX'ów: 22 300
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 394
Imię: Justyna
Wzmianek w postach: 94
Oznaczeń w tematach: 47
Plusów: max. (+)
Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.
Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.Trush max.

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Trush na Facebook Odwiedź profil Trush na Twitter Odwiedź profil Trush na Youtube Odwiedź profil Trush na Last.fm Odwiedź profil Trush na Soundcloud.com Odwiedź profil Trush na Mixcloud
Odp: Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną mu

Cytat:
Napisał MKL. Zobacz post
Dziś jeden z użytkowników poprosił w dziale Song Request o składanki w stylu "Best of Electro House 2016", jednak (jak wiadomo) takich tematów nie można w tym dziale zakładać, o czym mówi regulamin. Chciałem poradzić mu założenie takiego tematu w dziale Pomoc > Poszukiwania, niestety przypominając sobie jego regulamin natknąłem się na fragment, w którym zabronione jest proszenie w tym dziale o muzykę oraz pomoc w znalezieniu "utworów podobnych do...", jako że służy do tego dział Song Request... w którym, jak wspomniałem, jest to zabronione jako jeden z najważniejszych punktów. Błędne koło.
To jest czyste lenistwo...
Jeśli user szuka składanek w stylu Best of czyli podsumowujących to jaki jest problem wpisać odpowiednie hasła w google i je samemu znaleźć ?

Był taki dział i zwał się Szukam więcej takich...
Tak wyglądał dział https://web.archive.org/web/20090416...-wiecej-takich
Regulamin: http://www.4clubbers.com.pl/kosz/297...le-czytac.html

Co najwyżej może pojawić się temat.
Osobiście uważam, że nie zda to rezultatów patrząc na to co jest popularne na naszym forum.
Trush jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Trush za ten post:
Stary 19-12-2016, 16:16   #5
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 947
Tematów: 415
Podziękowań: 3 891
THX'ów: 11 412
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 531
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 58
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Odp: Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną mu

Cytat:
Napisał Trush Zobacz post
Jeśli user szuka składanek w stylu Best of czyli podsumowujących to jaki jest problem wpisać odpowiednie hasła w google i je samemu znaleźć ?
No nie wiem, moim zdaniem większym problemem jest znaleźć jakąś nieokreśloną bliżej składankę w konkretnych brzmieniach z konkretnego roku w niezmiksowanej formie (o taką była prośba) i dorwać do niej download w odpowiedniej jakości niż znać tytuł tracka i znaleźć go na wiadomej rosyjskiej stronie w 320 kbps w 15 sekund Gdybyśmy tak do tego podchodzili dział "Song Request" nie miałby racji bytu, skoro jest to znacznie, znacznie prostsze.

Dzięki za podlinkowanie archiwalnej wersji Justa. Wydaje mi się obserwując tutejszą społeczność, że jednak nadrobiliśmy względem reszty świata jeśli chodzi o horyzonty muzyczne i ludzie wbrew pozorom mają większą wiedzę nt. muzyki elektronicznej i jej gatunków - jak zaznaczyłem taki temat / dział służyłby raczej (pod)gatunkom, których na forum nie ma w ogóle, a jest tego ogrom, o czym informowałby pierwszy post takiego tematu. Chodzi o brzmienia, które nie są typowe dla prefiksów i działów występujących na forum i nie ma ich tutaj na pęczki, a podstawową zasadą byłoby obowiązkowe sprawdzenie tego, pod jakim prefiksem dany artysta czy utwór trafił na forum i dopiero jeśli to nie pomoże to można pytać o rekomendacje użytkowników.

Pierwszy przykład z brzegu - szukam elektronicznych utworów zainspirowanych muzyką Pink Floyd [chyba wiadomo o czym mowa, jedna z najbardziej znanych i cenionych kapel świata, ale żeby ułatwić i sprecyzować - chociażby trackiem "Breathe (In the Air)"]. Jak znajdziesz to na forum? A no tak, że ktoś da Ci rekomendacje na podstawie tego, czego sam słucha i co zna (odpowiadając na własne pytanie: warunki spełniają m.in. "Culprate - Whispers" (Part 1 oraz Part 2) czy "Infected Mushroom - Pink Froid"). Muzyki jest taki ogrom, że często niemożliwym jest znalezienie produkcji w konkretnym stylu jedynie po prefiksach, stąd taki pomysł
MKL. jest offline   Reply With Quote
Stary 04-01-2017, 01:15   #6
⇒ Primary Awanturnik♣ ⇐
  
 
Hunter's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Dec 2010
Miasto: Bytom
Wiek: 34
Postów: 3 849
Tematów: 971
Podziękowań: 11 337
THX'ów: 41 840
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 47
Imię: Radek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 1350 (+)
Hunter 1350
Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350Hunter 1350
Odwiedź profil Hunter na Facebook Odwiedź profil Hunter na Twitter Odwiedź profil Hunter na Youtube Odwiedź profil Hunter na Last.fm Odwiedź profil Hunter na Soundcloud.com Odwiedź profil Hunter na Mixcloud
Odp: Brak działu / tematu, w którym byłaby możliwość poproszenia o niesprecyzowaną mu

Cytat:
Napisał MKL. Zobacz post
Pierwszy przykład z brzegu - szukam elektronicznych utworów zainspirowanych muzyką Pink Floyd [chyba wiadomo o czym mowa, jedna z najbardziej znanych i cenionych kapel świata, ale żeby ułatwić i sprecyzować - chociażby trackiem "Breathe (In the Air)"]. Jak znajdziesz to na forum? A no tak, że ktoś da Ci rekomendacje na podstawie tego, czego sam słucha i co zna (odpowiadając na własne pytanie: warunki spełniają m.in. "Culprate - Whispers" (Part 1 oraz Part 2) czy "Infected Mushroom - Pink Froid"). Muzyki jest taki ogrom, że często niemożliwym jest znalezienie produkcji w konkretnym stylu jedynie po prefiksach, stąd taki pomysł
Żaden problem, wystarczy założyć podobny temat tutaj: Przy piwie ... - 4CLUBBERS.PL - na pewno nikt Ci się tu do niego nie doczepi. Ewentualnie faktycznie można założyć zbiorczy temat i nawet go przykleić, ale po pierwsze nie w SR tylko właśnie w Przy Piwie, a po drugie na trochę innych zasadach - taki trochę "temat rzeka", w którym jedna osoba rzucałaby hasło ("co znacie podobnego do...", itp.), a reszta chętnych używając cytatu podrzucałaby swoje sugestie (oczywiście bez linków, bo od tego jest dział SR i każdy user, uzbrojony w propozycje podane w temacie, może o nie poprosić zgodnie z zasadami). Tylko do tego nie jest potrzebny żaden mod (jak temat stanie się popularny, to i tak ktoś go przyklei), ale odrobina inwencji
__________________

Last edited by Hunter; 04-01-2017 at 01:16.
Hunter jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Hunter za ten post:
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
-->