4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   Tutoriale (http://www.4clubbers.com.pl/tutoriale/)
-   -   Animacja tekstu - Photoshop (http://www.4clubbers.com.pl/tutoriale/323828-animacja-tekstu-photoshop.html)

Kowalski 10-06-2009 22:38

Animacja tekstu - Photoshop
 
ponieważ wiele osób prosi o avatary z animowanym napisem dam tutaj tutki z których sam się nauczyłem kiedyś robić animacje, po tym każdy powinien juz załapać o co w tym chodzi i będzie mógł stosować własne efekty :piwo:
(zaznaczam że tutki nie są mojego autorstwa)

1.

http://iv.pl/images/crbqtlmnfg5jtsum38.jpg


2.
Zrobiłem przykładowy napis w PS. Dalej tworzymy nową warstwę (Shift+Ctrl+N) i narzędziem Marquee Tool (M) - Zaznaczenie prostokątne zanzaczamy mniej więcej jak na rysunku:

http://www.e-grafik.pl/images/upload...b0a15db82a.png
Wybieramt Gradient Tool (G) i nakładamy go na nasz rysunek. Natępnie wybieramy Magic Eraser Tool (E) - Magiczna gumka i usuwamy kolor czarny z obrazka, jak widać poniżej:


http://www.e-grafik.pl/images/upload...c3cbfdf3a7.png

Przechodzimy do Blendng Options - Opcje Mieszania i ustawiamy Difference (lub co chcemy). Klikamy na naszą warstwę z gradientem ppm (w tym okienku po prawej stronie) i wybieramy Create Clipping Mask (pojawi się strzałka w dół od warstwy z gradientem do warstwy z tekstem).
Zapisujemy w *.psd i przechodzimy do ImageReady.

W IR przesuwamy naszą warstwę z gradientem przed (obok) tekst(u) lub na początek (w pierwszej klatce animacji i ustawiamy czas 0,1s).
Oczywiście tu jak ustawicie zależy od Was.http://www.e-grafik.pl/images/upload...0c7da9c17d.png
Klikamy na Duplicates current frame i w nowej klatce animacji przesuwamy nasz gradient na drugą stronę (np. za tekst) za pomocą narzędzia Move Tool (V) - Przesunięcie.

Dalej w okienu z animacją klikamy na pierwszą klatkę i korzystamy z funkcji Tween (Tween With - Zmieszaj z: mamy ustawione na Next Frame - Następna Klatka; Frames to Add - Ramki do dodania dajemy, np. na 20).

Następnie klikamy na naszą ostatnią klatkę i ponownie użyjemy funkcji Tween (Tween With - Zmieszaj z: mamy ustawione na First Frame - Pierwsza Klatka; Frames to Add - Ramki do dodania mamy takie samo jak poprzednio).

I animacja gotowa:


http://www.e-grafik.pl/images/upload...39cc712a6d.gif


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:26 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.