4CLUBBERS.PL

Deejay Paulo 24-02-2012 21:49

T-ME: "Kolejorz" rozjechany! Bakero na wylocie

Ruch Chorzów rozbił Lecha Poznań 3:0 w meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i skutecznie zrewanżował się za porażkę 0:3 z rundy jesiennej. Dla "Kolejorza" była to druga porażka z rzędu i najprawdopodobniej ostatni mecz pod wodzą Jose Marii Bakero.

Pierwszą groźną akcję piłkarze Waldemara Fornalika stworzyli w 10. minucie. Janoszka minął Wojtkowiaka i dośrodkował na czwarty metr przed bramkę. Tam był Piech, ale naciskany przez Arboledę nie trafił w piłkę.

Cztery minuty później było już 1:0 dla "Niebieskich". Po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu wolnego i strzale głową Piecha Kotorowski odbił piłkę prosto w nogi Wołąkiewicza i futbolówka wpadła do bramki.

Cztery minuty przed przerwą Ruch dołożył kolejnego gola. Marek Zieńczuk popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z 34 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki w samym oknie bramki Kotorowskiego i przekroczyła linię bramkową.

Lech w pierwszych 45 minutach tylko raz poważnie zagroził bramce gospodarzy. W 23. minucie na zaskakujący strzał zza pola karnego zdecydował się Rudniew i Peskovicia uratował słupek.

W drugiej połowie Ruch kontynuował dzieło zniszczenia. Już na początku, w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund, strzały głową na bramkę Kotorowskiego oddali Jankowski i Grodzicki. W pierwszym przypadku piłkę z linii bramkowej wybił Kriwiec, w drugim na posterunku był bramkarz Lecha.

W 51. minucie padł trzeci gol. Zieńczuk dośrodkował w pole karne, Janoszka zgrał piłkę głową do Jankowskiego a ten umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości.

Kwadrans przed końcem w sytuacji sam na sam z Peskoviciem znalazł się Rudniew, ale jak nie idzie, to nie idzie - Łotysz uderzył bardzo mocno obok bramkarza, jednak po raz drugi w tym meczu tylko w słupek.

Już po ostatnim gwizdku sędziego doszło do bardzo nieładnego incydentu. Dimitrije Injac odepchnął Gabora Strakę a ten w rewanżu go opluł. Piłkarz Lecha otrzymał za swoje zachowanie żółty kartonik, zawodnik Ruchu od razu czerwony.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 3:0 (2:0)

Hubert Wołąkiewicz 14-sam., Marek Zieńczuk 41, Maciej Jankowski 51

Żółte kartki: Paweł Abbott - Luis Henriquez, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz, Dimitrije Injac

Czerwona kartka: Gabor Straka (po zakończeniu meczu).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 7 000.

Ruch Chorzów:
Michal Peskovic - Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Paweł Lisowski, Gabor Straka, Łukasz Janoszka (88. Wojciech Grzyb) - Arkadiusz Piech (92. Filip Starzyński), Maciej Jankowski (69. Paweł Abbott).

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (52. Marcin Kikut), Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Aleksander Tonew (59. Semir Stilic), Siergiej Kriwiec, Marcin Kamiński, Dimitrije Injac, Bartosz Ślusarski (66. Vojo Ubiparip) - Artjom Rudniew.

Panuś 24-02-2012 22:50

Odp: T-ME: "Kolejorz" rozjechany! Bakero na wylocie

Fornalik z Ruchu zrobił naprawdę świetną ekipe ;)

Niebiescy mogą namieszać w walce o tytuł ;) Obok Legii, Śląska i Polonii to chyba największy kandydat na majstra..

Konr@do 24-02-2012 22:57

Ruch na majstra? Nie no bez przesadyzmu. Lech w tej chwili jest jedna z najgorszych druzyn w Ekstraklasie, co w duzej mierze zasluga Kopernika aka Bakero. WKROTCE mecz z Wiselka, licze ze odegraja sie (TSW) za stara porazke 1-4 ;) Lech mysle ze bedzie gdzies po srodku tabeli ;)

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

SERVVA 24-02-2012 23:36

Panuś nie przesadza, już rok temu ładnie dali po garach panowie z Ruchu ;)
Ale jak na kraj, to dobrze,ale Ruch w Europie nie dałby rady.. :)

Dawid92 25-02-2012 00:26

Bakero już out :)

Stachula 25-02-2012 01:05

oficjalnie bakero wyleciał :)

Tomek 25-02-2012 01:18

Nie wiem co dało zwolnienie Zielińskiego. Dobrą robotę odwalał. Bakero to dupa a nie trener. Ciekawe co teraz za łajze przyjmą jesli Bakerus Kopernikus wyleci...

Christoph'86 25-02-2012 06:55

Bakero już dawno powinien wylecieć, przez niego kolejny suchy rok czeka Kolejorza:( Jeśli potwierdzą się plotki i zatrudniony zostanie Probierz to będzie to dobra decyzja.

benek2411 25-02-2012 08:33

Dziękuję po lechu. Po pierwszych meczach tego sezonu myślałem że Lech wygra mistrza i rozjedzie każdego bez problemu, teraz widać co się dzieje. Kibice w konflikcie z klubem, piłkarze nie szanują trenera. Tak nie może być.
Czekam na Probierza. Elo.

..::RAFIX::.. 25-02-2012 08:37

T-ME: Jose Mari Bakero zwolniony z Lecha Poznań! Kto następcą?

Jose Mari Bakero nie jest już trenerem Lecha Poznań - poinformował klub z Poznania na swojej oficjalnej stronie internetowej. Nazwiska nowego szkoleniowca na razie nie podano.

"Zarząd KKS Lech Poznań informuje, iż w związku z niezadowalającymi wynikami zespołu zadecydował, że Jose Mari Bakero zostaje odwołany z funkcji pierwszego trenera drużyny" - taki komunikat pojawił się na stronie "Kolejorza" w nocy z piątku na sobotę.

O zwolnieniu Bakero mówiło się już pod koniec ubiegłego roku. Wówczas prezes Jacek Rutkowski zdecydował o pozostawieniu Hiszpana na stanowisku, jednak fatalny początek rundy wiosennej (porażki 0:1 z GKS-em Bełchatów i 0:3 z Ruchem Chorzów) przechylił czary goryczy.

Wśród potencjalnych następców hiszpańskiego szkoleniowca najczęściej wymienia się nazwisko Michała Probierza, który jest ponoć po słowie z klubem z Poznania. Według informacji Wirtualnej Polski 39-letni szkoleniowiec może rozpocząć pracę od poniedziałku.

Pojawiają się też jednak informacje, że do końca sezonu zespół miałby prowadzić dotychczasowy drugi trener, Mariusz Rumak, a latem na Bułgarską mógłby trafić Maciej Skorża, którego pozycja w Legii Warszawa wciąż nie jest najmocniejsza, a który doskonale zna się z prezesem Rutkowskim z czasów wspólnej pracy w Amice Wronki.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.