Primera Division - Newsy, dyskusje - Strona 220 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Przy piwie ...

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Thomas Vodka
Temat ma 2197 komentarzy i 284168 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 20-08-2012 (08:57).

Tags: , , , , , , ,

Lista oznaczonych użytkowników

Primera Division - Newsy, dyskusje

« Skorzystał z okazji lub We Love Russia || TNL »

WeLoveMusic 32
Odwiedź profil WeLoveMusic na MySpace Odwiedź profil WeLoveMusic na Facebook Odwiedź profil WeLoveMusic na Twitter Odwiedź profil WeLoveMusic na Soundcloud.com

Ośmiu madridistas w drużynie EURO 2012

Aż ośmiu piłkarzy Królewskich znalazło się w drużynie EURO 2012. UEFA wyróżniła 23 najlepszych graczy z polsko-ukraińskich boisk. Na liście pojawili się Casillas, Coentrão, Ramos, Pepe, Khedira, Alonso, Özil i Cristiano. Królewscy to najliczniej reprezentowany klub, druga Barcelona ma w składzie sześciu przedstawicieli, a trzecie City, Bayern i Juventus po dwóch. Jeśli chodzi o reprezentacje, to wyróżnionych zostało 10 Hiszpanów, 4 Włochów, 4 Niemców, 3 Portugalczyków oraz Anglik i Szwed. Warto dodać, że specjalny zespół ekspertów UEFA [wśród nich był Jerzy Władysław Engel] za najlepszego gracza turnieju uznał Iniestę.

Drużyna EURO 2012:
Bramkarze: Gianluigi Buffon (Włochy, Juventus), Iker Casillas (Hiszpania, Real Madryt) i Manuel Neuer (Niemcy, Bayern)
Obrońcy: Gerard Piqué (Hiszpania, Barcelona), Sergio Ramos (Hiszpania, Real Madryt), Jordi Alba (Hiszpania, Barcelona), Fabio Coentrão (Portugalia, Real Madryt), Pepe (Portugalia, Real Madryt) i Philipp Lahm (Niemcy, Bayern).
Pomocnicy: Daniele de Rossi (Włochy, Roma), Andrea Pirlo (Włochy, Juventus), Steven Gerrard (Anglia, Liverpool), Xavi Hernández (Hiszpania, Barcelona), Andrés Iniesta (Hiszpania, Barcelona), Sergio Busquets (Hiszpania, Barcelona), Xabi Alonso (Hiszpania, Real Madryt), Sami Khedira (Niemcy, Real Madryt) i Mesut Özil (Niemcy, Real Madryt)
Napastnicy: Mario Balotelli (Włochy, Manchester City), Cesc Fábregas (Hiszpania, Barcelona), Cristiano Ronaldo (Portugalia, Real Madryt), Zlatan Ibrahimović (Szwecja, Milan) oraz David Silva (Hiszpania, Manchester City).

Plusów: 750 (+)
maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil maaarcin741 na Facebook

Terminarz rozgrywek Ligi Hiszpańskiej na sezon 2012/2013

7 Październik 2012 Barcelona - Real
26 Marzec 2013 Real - Barcelona

Last edited by maaarcin741; 10-07-2012 at 16:00.
maaarcin741 jest offline
maaarcin741 dostał 2 podziękowań za ten post.

Galacticos jest offline
Galacticos dostał 2 podziękowań za ten post.

ndw agroo89 67

o to zdzis zaczynamy sezon z sociedadem yeaaa visca el barca czas zaczac po przerwie sobg i alba w barcie ciekawe jak to wyjdzie

vamos messsi vamoss titoN
ndw agroo89 jest offline
Stary 20-08-2012, 08:57   #2198

Wiek: 32

Manita na początek!

Lepszego początku nikt nie mógł sobie wymarzyć. W pierwszym meczu sezonu 2012/2013 FC Barcelona pokonała 5:1 Real Sociedad i już po inauguracyjnej kolejce ma dwa punkty przewagi nad madryckim Realem, który zremisował 1:1 z Valencią

Dzisiejsze spotkanie było również debiutem Tito Vilanovy w oficjalnym meczu w roli pierwszego trenera (nie licząc czasu, gdy zastępował Guardiolę). Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie. Już w 4. minucie bramkę zdobył Carles Puyol, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Xaviego z rzutu rożnego. Goście mogli odpowiedzieć już po 60 sekundach, ale strzał Choriego Castro minął bramkę Valdésa. Były piłkarz Mallorki powody do świętowania miał już następnej akcji, kiedy udało mu się skierować piłkę do siatki. Illarramendi wypuścił w bój Castro, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zmusił Valdésa do kapitulacji.

Odpowiedź piłkarzy Vilanovy była błyskawiczna. Tello przerzucił piłkę na prawą stronę pola karnego do Pedro, ten zagrał do Messiego. Argentyńczyk szczęśliwie minął dwóch rywali i po nodze Ansotegiego trafił do siatki rywala. Pięć minut później najlepszy strzelec minionych rozgrywek podwyższył wynik spotkania, notując swojego drugiego gola. Choć pierwszy strzał najlepszego piłkarza świata został zablokowany, na szybkie podanie od Tello i mocne uderzenie w krótki róg obrońcy Realu Sociedad nie mieli już recepty.

Jeśli w pierwszym kwadransie z delikatnym okładem kibice zobaczyli na Camp Nou aż cztery gole, trudno się dziwić, że atmosfera na katalońskim kolosie była wspaniała. Już minutę po strzeleniu drugiego gola Leo Messi miał szansę na skompletowanie hat-tricka, ale po dośrodkowaniu Daniego Alvesa strzelił głową nad poprzeczką.

W 36. minucie znów dobrą akcję przeprowadził Tello z Messim, ale trzykrotny zdobywca Złotej Piłki uderzył wprost w bramkarza. Chwilę później sprytnym lobem z połowy boiska popisał się Elustondo, ale Valdés zdążył wrócić do bramki i wybić piłkę na rzut rożny. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Barcelona zdobyła czwartego gola. Xavi zagrał na lewą stronę do Tello, ten dośrodkował w pole karne, a Pedro delikatnym wolejem pokonał bezradnego Bravo.
W drugiej połowie Barça, chociaż wysoko prowadziła, nie zwalniała tempa. Przykładem akcja z 52. minuty, kiedy Messi szybko wymienił piłkę z Pedro, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Na murawie pojawili się Piqué i Iniesta, zmieniając Puyola oraz Fábregasa.

W 64. minucie mocnym strzałem popisał się Xavi, ale Bravo z najwyższym trudem wyekspediował piłkę na rzut rożny. Minutę później próbował Iniesta, ale trafił wprost w bramkarza Realu Sociedad. Uwagę publiczności skupiała nie tyle gra zawodników, co rozgrzewka Davida Villi, który otrzymał gromkie brawa.

Asturyjczyk pojawił się na boisku kwadrans przed końcem meczu i była to mistrzowska decyzja Vilanovy. El Guaje nie tylko zaliczył kilkanaście kolejnych minut, ale przede wszystkim zdobył bramkę, która bardzo podboje jego morale. Villa rozegrał świetną dwójkową akcję z Iniestą i z siedmiu metrów precyzyjnie uderzył w długi róg, nie dając szans bramkarzowi. Po zdobyciu gola Villa pokazał koszulkę ze zdjęciem swojej żony i córek i napisem: „Niemożliwe bez Was”. Była to wspaniała chwila dla kibiców i samego piłkarza, który zdobył pierwszego gola w meczu oficjalnym od ponad ośmiu miesięcy.

Chociaż nie rozegrano jeszcze wszystkich meczów pierwszej kolejki, podopieczni Vilanovy zajmują jak na razie pierwszą pozycję ze świetnym bilansem bramkowym. Cieszy bardzo dobra postawa zawodników, a wiadomością dnia jest niewątpliwie bramka wracającego do pełnej dyspozycji Villi. Po udanym starcie piłkarzy Tito czeka bardzo trudne starcie w Superpucharze Hiszpanii. Jeśli jednak w tak znakomitej formie jak dziś będą Xavi, Alba czy Tello, można z optymizmem patrzeć na dwumecz z Realem Madryt.

Barcelona 5:1 Real Sociedad

Bramki: 4' Puyol, 11' Messi, 16' Messi, 41' Pedro, 84' Villa - 9' Chori Castro.

FC Barcelona: Valdés, Alves, Puyol (50' Piqué), Mascherano, Alba, Xavi, Busquets, Fábregas (58' Iniesta), Pedro (75' Villa), Messi i Tello.

Real Sociedad: Bravo, Estrada, Ansotegi, Mikel González, De la Bella, Elustondo (64' Carlos Vela), Illarramendi (77' Ros), Xabi Prieto (72' José Ángel), Castro, Griezmann, Bergara.
Stadion: Camp Nou.

Widzów: 57 721.