Głośność - nietypowy problem - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: dstelmi
Temat ma 15 komentarzy i 2191 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 21-10-2013 (22:55).

Tags: , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Głośność - nietypowy problem


zobacz także:

« Logic Pro X Vs. Cubase 7 lub Wybór interface'u audio »
Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-10-2013, 15:58   #1
..:: Stały Bywalec ::..
  
 
dstelmi's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Oct 2010
Miasto: Rawicz
Wiek: 30
Postów: 79
Tematów: 24
Podziękowań: 55
THX'ów: 76
Imię: Darek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 17
Plusów: 1 (+)
dstelmi 1
Głośność - nietypowy problem

Cześć !

Postaram się wam przedstawić mój problem z poziomem głośności tracka. Więc zacznę od tego, że to laptop ( nie ma chyba znaczenia, specyfikacja 16 GB Ram, i7 itd...) karta to Maya 44 USB +. Problem polega na tym, że gdy tworzę kawałek sprawdzam zawsze poziom każdego dźwięku czy też sampla (na masterze podpięty wave candy) tak aby cały track przed masterem nie wychodził poza -6 db i też tak jest zrobiłem track gra pod około -6 db (bynajmniej tak pokazuje wave candy), zaczynam robić master, zaczynam podkręcać głośność pod 0 db, ok w flu głośność się podnosi wszystko super. Konwertuje plik do mp3 czy też wave no i tu się zaczyna problem mój kawałek jest 2x bardziej cichy od innych ! gdy tworzyłem na normalnym komputerze było ok, teraz gdy Tworzę na laptopie mam taki właśnie problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Co to może być? złe sterowniki do karty ? złe ustawienia karty ? czy może złe ustawienia Audio w Flu ? ale siedzę w tym już około roku i sprawdziłem chyba wszystko...Jeśli ktoś będzie może wiedział o co chodzi to było by super gdyby mi pomógł jeśli będzie potrzeba podeślę jakieś screeny ustawień, bądź odpowiem na każde wasze pytanie.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że mnie zrozumieliście starałem się to opowiedzieć bardzo jasno
dstelmi jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 21-10-2013, 16:17   #2
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Głośność - nietypowy problem

Witam!
Zapewne masz ustawiony jakiś sygnał audio w panelu sterowania i on ingeruje w dźwięk poza środowiskiem DAW. FL Studio jako stacja robocza jest omijana bo korzysta z bezpośredniego sterowania z karty, natomiast wszystkie dźwięki, które "grają" w systemie są sterowanie np z pozycji panelu sterowania - dźwięków i wystarczy że masz wyciszony do połowy sygnał i już to co w FL grało głośno poza nim będzie grać ciszej, normalna kolei rzeczy. Po prostu ustaw wszystko na maxa. Nie będzie tych różnic.
Marcinkiewicz86 jest offline  
Stary 21-10-2013, 16:31   #3
..:: Stały Bywalec ::..
  
 
dstelmi's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Oct 2010
Miasto: Rawicz
Wiek: 30
Postów: 79
Tematów: 24
Podziękowań: 55
THX'ów: 76
Imię: Darek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 17
Plusów: 1 (+)
dstelmi 1
Odp: Głośność - nietypowy problem

Tylko właśnie chodzi o to, że inne kawałki poza flem grają głośno a mój cicho, a tak poza tym mam wszystko na maxa w windowsie. Chodzi o to, że wave candy w flu pokazuje, że kawałek gra do 0db a gdy konwertuje go do mp3 to pasek od głośności w windowsie dochodzi gdzieś do połowy, gdzie inne piosenki dochodzą normalnie do końca paska...albo inaczej wrzucam sobie jakiś track z beatportu do fla ok gra na 0 db, wrzucam mój kawałek po konwercie do mp3 do fla pokazuje, że też gra na 0 db ale jest o wiele cichszy niż ten z Beatportu...

Last edited by dstelmi; 21-10-2013 at 16:50.
dstelmi jest offline  
Stary 21-10-2013, 17:58   #4
..:: Klubowicz ::..
  
 
Klimazz88's Avatar
 
Dołączył/a: 07 Oct 2006
Miasto: Myślenice
Postów: 280
Tematów: 11
Podziękowań: 309
THX'ów: 208
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 2 (+)
Klimazz88 2
Odp: Głośność - nietypowy problem

No ok... ale nie jestem pewien co do twojego koncowego wytlumamczenia.... Powiedz mi jedno... Jak juz ten "zmasterowwany" do 0dB utwór zapiszesz, eksportujesz, konwertujesz itd. to wyraznie slyszysz ze jest cichszy i tak faktycznie jest czy jest moze jest cichszy ale wave candy np. pokazuje 0dB ??? Bo to ze kawalek sięga 0dB nie koniecznie swiadczy o fakcie ze on tak faktycznie caly gra. Jest cos takiego jak "peak-i". Moglem sie wyglupic ale po prostu zrenderoway juz numer zaladuj np. do fl-a i sprawdz na analizatorze.
Klimazz88 jest offline  
Stary 21-10-2013, 18:17   #5
..:: Stały Bywalec ::..
  
 
dstelmi's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Oct 2010
Miasto: Rawicz
Wiek: 30
Postów: 79
Tematów: 24
Podziękowań: 55
THX'ów: 76
Imię: Darek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 17
Plusów: 1 (+)
dstelmi 1
Odp: Głośność - nietypowy problem

Myślę, że utwór jest na prawdę dobrze wypełniony i tak po zrenderowaniu gra na 0 db jak reszta tracków z Beatport, lecz jest on wyraźnie cichszy niż inne tracki, już nie wiem co to może być przypomnę, że cały track przed podkręceniem sięga do -6 - -5 db kiedy go puszczam, może tu już tkwi jakiś problem ? bo co mi da to jak i tak będę robił tracki do mp. do -6 db kiedy żeby osiągnąć głośność innych tracków musiałbym mój podbić o jakieś 10 db lub więcej a wtedy brzmiał by jak "kupa"
dstelmi jest offline  
Stary 21-10-2013, 18:55   #6
..:: Member ::..
  
 
Damien C's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Jul 2011
Miasto: Malbork
Wiek: 33
Postów: 116
Tematów: 35
Podziękowań: 150
THX'ów: 89
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
Damien C 2
Odwiedź profil Damien C na Facebook Odwiedź profil Damien C na Soundcloud.com
Odp: Głośność - nietypowy problem

Cytat:
Napisał dstelmi Zobacz post
Myślę, że utwór jest na prawdę dobrze wypełniony i tak po zrenderowaniu gra na 0 db jak reszta tracków z Beatport, lecz jest on wyraźnie cichszy niż inne tracki, już nie wiem co to może być przypomnę, że cały track przed podkręceniem sięga do -6 - -5 db kiedy go puszczam, może tu już tkwi jakiś problem ? bo co mi da to jak i tak będę robił tracki do mp. do -6 db kiedy żeby osiągnąć głośność innych tracków musiałbym mój podbić o jakieś 10 db lub więcej a wtedy brzmiał by jak "kupa"
Trochę nie rozumiem, jak Ty to robisz
ja zawsze jak robię miks, to na mikserze master ściszam do -5db, ale cały track w wave candy gra do 0db, czyli na maksa. Wtedy renderuje plik do wav i podgłaśniam track limiterami, kompresorami, wiadomo.
Wtedy track gra dużo głośniej, oczywiście nie mam takiego skilla w masteringu żeby grał jak utwory topowych artystów, ale różnica jest wyraźna.
Ty ściszasz master do -6db i jeszcze cały track w wave candy ci pokazuje -6db? To tak jakbyś odjął na masterze 12db, a z tego to już dużo nie wyciągniesz i będzie grał ciszej
Damien C jest offline  
Stary 21-10-2013, 19:04   #7
..:: Stały Bywalec ::..
  
 
dstelmi's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Oct 2010
Miasto: Rawicz
Wiek: 30
Postów: 79
Tematów: 24
Podziękowań: 55
THX'ów: 76
Imię: Darek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 17
Plusów: 1 (+)
dstelmi 1
Odp: Głośność - nietypowy problem

Nie nie, master mam zostawiony na 0 db, po prostu wszystkie ścieżki razem(czyli cały track) grają max do -5 db tak od -10 gdzie jest jakieś intro czy wejście i później podbijam zawsze o te 4-5 przynajmniej tak zawsze robiłem na starym pc i było ok, głośność była w miarę porównywalna do innych kawałków a teraz nie mam pojęcia o co chodzi...bo głośność jest wyraźnie słabsza...Może masz rację powinienem to robić Twoim sposobem i obniżać master i żeby każda ścieżka grał na maxa a nie obniżać każdą ścieżkę, może dlatego utwór traci na głośności..no nic pokombinuję i dam znać, może wina leży rzeczywiście po stronie mixu...

Last edited by dstelmi; 21-10-2013 at 19:10.
dstelmi jest offline  
Stary 21-10-2013, 22:02   #8
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
RinoKey's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Oct 2009
Miasto: Gdańsk
Wiek: 32
Postów: 569
Tematów: 30
Podziękowań: 92
THX'ów: 658
Imię: Leszek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
RinoKey 3
Odwiedź profil RinoKey na Facebook Odwiedź profil RinoKey na Soundcloud.com
Odp: Głośność - nietypowy problem

Może po prostu podeślij próbkę audio?

Co do ściszania masteru, to głupota. Absolutną podstawą w miksie zawsze jest master ustawiony na 0dB

Last edited by RinoKey; 21-10-2013 at 22:03.
RinoKey jest offline  
Stary 21-10-2013, 22:14   #9
..:: Stały Bywalec ::..
  
 
dstelmi's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Oct 2010
Miasto: Rawicz
Wiek: 30
Postów: 79
Tematów: 24
Podziękowań: 55
THX'ów: 76
Imię: Darek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 17
Plusów: 1 (+)
dstelmi 1
Odp: Głośność - nietypowy problem

Podsyłam próbkę bez niczego na masterze. Może rzeczywiście mam wszystkie ścieżki za cicho, jakby co mogę podrzucić projekt.
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]
dstelmi jest offline  
Stary 21-10-2013, 22:21   #10
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
RinoKey's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Oct 2009
Miasto: Gdańsk
Wiek: 32
Postów: 569
Tematów: 30
Podziękowań: 92
THX'ów: 658
Imię: Leszek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
RinoKey 3
Odwiedź profil RinoKey na Facebook Odwiedź profil RinoKey na Soundcloud.com
Odp: Głośność - nietypowy problem

Dobra, to teraz zapodaj z masterem, to zobaczymy na ile faktycznie track jest cichy/głośny.


Nie ma znaczenia jak bardzo cicho masz pojedyncze ścieżki, ważne żeby nie wychodziły ponad 0 db.

Last edited by RinoKey; 21-10-2013 at 22:23.
RinoKey jest offline  
Zamknięty Temat

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Program] Nietypowy problem z fl studio SecretRank Pytania 0 14-10-2013 13:30

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->