Jak stworzyć domowe studio - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: DJ ASSOLUTO
Temat ma 16 komentarzy i 3516 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 16-03-2013 (13:29).

Tags:


Lista oznaczonych użytkowników


Jak stworzyć domowe studio


zobacz także:

« Którego Laptopa wybrać lub Pluck z Silhouettes »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-03-2013, 16:21   #1
..:: Gadatliwy ::..
  
 
DJ ASSOLUTO's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Jan 2013
Miasto: Rzeszów
Wiek: 27
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 11
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ ASSOLUTO 1
Jak stworzyć domowe studio

Cześć klubowicze!!

Dopiero zaczynam przygodą z tworzeniem muzyki, więc chciałbym się poradzić ale tak konkretnie.
Otóż trochę siedzę w software typu DAW i nie ukrywam kręci mnie to. Mam tylko pytanie: co z hardware??

Posiadam 2 komputery PC:
Procesor: Intel Core 2 Duo 2,66 ; Intel Core i5 3,3Ghz(4-rdzeniowy)
4GB Ramu DDR2; 8GB Ram DDR3
Grafikę Ge-Force 8600; Jakaś N-vidia 1GB
Kartę dźwiękową zintegrowaną, ale posiadam 6 gniazd typu mały jack( zielone, czerwone i niebieskie + te trzy dodatkowe: czarne pomarańczowe i takie blade); w tym drugim tylko 3 podstawowe wyjścia jack

Oprócz tego mam jeszcze kontroler Reloop Mixage IE, głośniki Tracer 2+1(niestety:/), słuchawki american audio i przymierzam się do zakupu Novation Launchkey'a z myślą o Ableton Live/Fl Studio potem ewentualnie Logic.

Co jeszcze muszę dokupić?? Kiedy oglądam studia jakiś sławnych producentów mają oni masę sprzętu nie wiem czy to jest analogowy czy nie ale no czy to jest potrzebne??

Czy wystarczy dokupić tylko dobry interfejs, monitory odsłuchowe i ewentualnie mikrofon i moje małe DAW jest już gotowe?? Czy trzeba coś jeszcze?? Czy można tworzyć muzykę na klawiaturze MIDI, dobrym interfejsie i monitorach??//

Last edited by T-M-S; 11-03-2013 at 20:09.
DJ ASSOLUTO jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 11-03-2013, 19:08   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
<--Zoltar-->'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Apr 2012
Miasto: Zamość/Gdańsk
Wiek: 27
Postów: 1 972
Tematów: 142
Podziękowań: 13 698
THX'ów: 2 823
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Imię: Jarek
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 40 (+)
<--Zoltar--> 40
Odp: Jak stworzyć domowe studio DJ

Można tworzyć nawet na lapku z jakimś słuchaweczkami :D
A tak poważnie, to komputer spokojnie wystarczy, brakuje jedynie jakiejś karty dzwiękowej. Ważną rzeczą w każdym domowym studiu są monitory odsłuchowe, ewentualnie jakieś słuchawki, chociaż i tak pierwsza opcja jest o wiele lepsza, słuchawki można wykorzystywać do poprawy mixu. Klawa midi jest przydatna, zależy jeszcze co chcesz tworzyć, ale z reguly taka zabawka znacznie umila i ułatwia produkcję. Więcej sprzętu nie ma po co kupować, leżeli to ma być głównie DAW.

Podsumowując, najlepiej kupić:

w miarę porządną kartę dzwiękową ~450 - 600zł (taka jest już wystarczająca)
monitory odsłuchowe ~1000 - 1500zł
drugi monitor LCD (niby niezbyt ważne, ale znacznie poprawia komfort produkcji)
słuchawki studyjne ~300 - 600zł

Wydaję mi się, że to by bylo na tyle Mam nadzieję, że pomogłem
<--Zoltar--> jest offline   Reply With Quote
<--Zoltar--> dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 11-03-2013, 19:17   #3
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
RinoKey's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Oct 2009
Miasto: Gdańsk
Wiek: 32
Postów: 569
Tematów: 30
Podziękowań: 92
THX'ów: 658
Imię: Leszek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
RinoKey 3
Odwiedź profil RinoKey na Facebook Odwiedź profil RinoKey na Soundcloud.com
Odp: Jak stworzyć domowe studio DJ

Ja na początku proponował bym zmianę tematu. Chcesz mieć studio Djskie, czy studio producenckie? Kompy masz dobre, na początek kup sobie interfejs audio oraz dobre słuchawki. Potem ewentualnie możesz zorbić sobie jakąś akustykę w pomieszczeniu i pomyśleć*nad monitorami, ale jak dla mnie to wydatek minimum 2000 zl (odnoszę się teraz do wypowiedzi kolegi wyżej).
RinoKey jest offline   Reply With Quote
RinoKey dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 11-03-2013, 19:54   #4
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Jak stworzyć domowe studio DJ

Przede wszystkim musisz rozróżnić pojęcie DAW a studio..
DAW to jest aplikacja, program do tworzenia muzyki np FL Studio, Ableton, Cubase, Logic...
I to nie ma związku z tym co masz w studiu, w pokoju itd..
Natomiast odpowiadając tak można tworzyć na komputerze wyposażonym w dobrej jakości kartę dźwiękową profesjonalną lub interfejs audio a do tego słuchawki lub bardziej monitory studyjne jako odsłuch.

A sławni producenci mają mase sprzętu, bo albo zaczynali dawniej jak jeszcze nie było takich możliwości lub dużo nagrywają też z zewnątrz przez co hardware jest niezbędny nie mówiąc już o fakcie że procesory dźwięku, equalizery, kompresory jako hardware no zawsze będą brzmieć nieco inaczej, szczególnie te lampowe analogowe. Niektórzy tez używają wzmacniaczy słuchawkowych, albo różnych procesorów masteringowych jeśli ktoś sam robi mastering. Do mikrofonu pojemnościowego dobrze jest mieć jakiś ciekawy preamp no i robi się hardwaru sporo i później Ty myślisz że to jest nie wiadomo co.
Na razie wg mnie nie zawracaj sobie głowy sprzętem, kup to co jest niezbędne (dobry odsłuch + karta/interfejs)
Reszta z czasem jak stwierdzisz że warto inwestować.

Aha no i fakt kupowanie monitorów za mniej niż 1500-2000 zł to troche bezsensu, lepiej słuchawki i testować na normalnych głośnikach jak co brzmi..

Last edited by Marcinkiewicz86; 11-03-2013 at 19:57.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Stary 11-03-2013, 21:47   #5
..:: Gadatliwy ::..
  
 
DJ ASSOLUTO's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Jan 2013
Miasto: Rzeszów
Wiek: 27
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 11
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ ASSOLUTO 1
Dzieki wielkie panowie za informacje.
Mowie tutaj o studiu DJ wiec nie trzeba mi nic wiecej.

Z tym DAW to sie przejezyczylem rozumiem o co chodzi.
Musze dozbierac troche kasy i bedzie OK.

Dzieki jeszcze raz rozwialiscie mase moich watpliwosci

Mam jeszcze jedno pytanie - nie mam za dużo kasy, więc z monitorów muszę zrezygnować, ale chcę kupić jakiś dobry interface i słuchawki. Czy ze słuchawek - w jakim przedziale cenowym mogę znaleźć coś fajnego i co ewentualnie polecacie?? A co do interfejsu, to również mam na oku Focusrite 2i4, co o nim myślicie?? Czy znacie coś faniejszego??

Nie pisz postu pod postem, mogłeś edytować.

MASTER


-----------------------------------------------
Znalazłem na jednej stronie takie informacje odnośnie jakie powinny być najlepsze słuchawki odsłuchowe:
Konstrukcja: zamknięta, otwarta, półotwarta
• Łączność: przewodowa, bezprzewodowa, jack 6,3 mm, mini-jack 3,5 mm
• Regulacja głośności: nie
• Pasmo przenoszenia: min. 15-24000 (zalecane 8-30000)
• Poziom ciśnienia akustycznego: około 100 dB
• Moc: min. 100 mW (zalecane > 1000 mW)
• Pozłacane styki: zalecane

Tu chodzi o to pasmo przenoszenia - naprawdę musi być ono aż tak rozległe??
Słuchawki które polecił mi Ziela1233 mają mniejsze to pasmo ale czy i tak się nadają??

A może inaczej - do dyspozycji będę mieć ok. 1700zł i chyba rozsądniej będzie kupić słuchawki i dobry interface(co myślicie o Focusrite 2i4) niż kupić same monitory no nie??

Chyba że może same monitory mają sens bo karte zintegrowaną w kompie mam dość dobrą, ale same monitory chyba nie mają sensu, lepiej mieć interface i do tego monitory jak myśle ..

Last edited by DJ ASSOLUTO; 12-03-2013 at 13:52.
DJ ASSOLUTO jest offline   Reply With Quote
Stary 12-03-2013, 08:48   #6
..:: Amator ::..
  
 
Dołączył/a: 09 Mar 2013
Miasto: Poznań
Wiek: 30
Postów: 11
Tematów: 1
Podziękowań: 3
'Thanks' : 4 w 1 Poście
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Ziela1233 1
Odp: Jak stworzyć domowe studio

z słuchawek AKG K 141 MKII studio lub droższe ultrasone HFI 580. Jeżeli chcesz mieć odsłuch na słuchawkach to nie ma co oszczędzać.
Ziela1233 jest offline   Reply With Quote
Stary 12-03-2013, 15:05   #7
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Jak stworzyć domowe studio

1700 pln to duża i mała suma. Na sluchawki + interfejs jest to dość sporo, nawet nieco zostanie. Natomiast na monitory to jest mało.
Więc są dwa wyjścia albo słuchawki za ok 700-800 zł (AKG, Beyerdynamic..) + interfejs za ok 650-700 zł, razem ~1500 pln

lub
zakup używanych monitorów typu Alesis, KRK, Behringer, Fostex za ok 1200 a do tego używany interfejs za 500..
Musiałbyś szukać na aukcjach, często można wyrwać coś ciekawego taniej.
Tylko min. 6-7 cali woofer, bo nie będzie dolnego pasma, a potem dokupienie subwoofera jest bezsensu.
Zależy jakie masz pomieszczenie ale o ile nie jest to 2x2 to 6 cali nie będzie za dużo np KRK Rp6.

Co do pasma to jest ono ważne bo jak inaczej pracować nad miksem gdy nie słychać wszystkich częstotliwości? Ważna też jest skuteczność (dynamika), tylko że odsłuch w postaci słuchawek ma wiele zalet ale i wad..sluchawki skrajnie inaczej reprodukują dźwięk niż głośniki/monitory. Trzeba się ich długo uczyć (słuchawek)
Dlatego zakup monitorów studyjnych byłby z mojej strony bardziej polecany.

Last edited by Marcinkiewicz86; 12-03-2013 at 15:07.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Marcinkiewicz86 za ten post:
Stary 12-03-2013, 18:11   #8
..:: Gadatliwy ::..
  
 
DJ ASSOLUTO's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Jan 2013
Miasto: Rzeszów
Wiek: 27
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 11
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ ASSOLUTO 1
Odp: Jak stworzyć domowe studio

No rozumiem ale jakbym dozbierał troche kasy tak, że stykło by mi nawet na tego KRK Rp6 to chyba bez dobrego interface'u nie ma to sensu.
Moja sytuacja dokładniej wygląda tak - Mam pianino, które najprawdopodobniej sprzedam za 2500 zł.
Do tego mam swoich 700zł ale to planuję przeznaczyć na klawiaturę - najprawdopodobniej na Novation Launchkey'a 49.
I mam problem bo jak sprzedam pianino to nie mam za dużo miejsca i nie wiem czy takie monitory mi się zmieszczą, ale znowu jakbym całe 2500 zainwestował w monitory i interface to by było, tyle że nie wiem, czy bym to pomieścił po prostu.
Widziałem fajny stół do produkcji za 1000zł, więc wtedy zostaje mi tylko 1500, za co mogę kupić monitory i .. tyle I właśnie nie wiem jak to rozplanować .. Musiałbym jeszcze pokombinować, może by mi gdzieś wlazły ..

---------------------------------------------------------------------
Sory właśnie dokonałem pewnych pomiarów i tak na upartego wlazły bo mi te głośniki na to biurko co je mam.
No a z głośników - jak już wiecie potrzebuję dobrych monitorów, które przede wszystkim muszą przenosić dobrze bas(jak coś do wysokich tonów mam słuchawki, coś poradzę). Co jest godne polecenia??
Macie na myśli jakieś dobre monitory w przedziale do 1800zł??
P.S. A co interfejsami?? Jakieś sugestie?? Mnie dość się podoba ten wspomniany Focusrite 2i4, ale jestem otwarty na sugestię

Last edited by DJ ASSOLUTO; 12-03-2013 at 18:20.
DJ ASSOLUTO jest offline   Reply With Quote
Stary 13-03-2013, 22:40   #9
..:: Klubowicz ::..
  
 
slawomirus's Avatar
 
Dołączył/a: 19 Mar 2009
Miasto: .
Wiek: 34
Postów: 936
Tematów: 49
Podziękowań: 213
THX'ów: 1 372
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
slawomirus 1
Odwiedź profil slawomirus na Facebook Odwiedź profil slawomirus na Soundcloud.com
Odp: Jak stworzyć domowe studio

przede wszystkim:

-Dobry odsłuch
-Dużo mocy obliczeniowej i RAMu
-Akustyka pomieszczenia

Dopiero później interfejsy czy inne hardware.

Takie moje skromne zdanie.
__________________
slawomirus jest offline   Reply With Quote
Stary 14-03-2013, 12:48   #10
..:: Gadatliwy ::..
  
 
DJ ASSOLUTO's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Jan 2013
Miasto: Rzeszów
Wiek: 27
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 11
THX'ów: 8
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
DJ ASSOLUTO 1
Odp: Jak stworzyć domowe studio

OK. dzięki wielkie za pomoc, aa i jeszcze jedno.
W temacie monitorów odsłuchowych - ja generalnie potrzebuję dość dużo basu (do innych częstotliwości poradzę słuchawkami) no i nie wiem jak to ugryźć - to znaczy czy kupić głośnik z wooferem 8'(a jeżeli tak to co polecacie, bo często na różnych stronach piszą, że i tak nie ma z takich głośników dobrego basu i nie wiem ..) czy lepiej kupić jakieś troszeczke może tańsze, ale dokupić zewnętrzny subwoofer??
DJ ASSOLUTO jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Sprzęt] Domowe studio - co wybrac dawid512 Pytania 16 09-02-2013 00:25

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->