Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > World News

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Sauron
Temat ma 17 komentarzy i 3351 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 14-03-2013 (16:53).

Tags: ,


Lista oznaczonych użytkowników


Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP


zobacz także:

« Mają obozy koncentracyjne i legalną trawkę lub Paweł Kukiz spotkanie Platforma Oburzonych »
 
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Stary 10-03-2013, 11:39   #1
..:: true Member ::..
  
 
Sauron's Avatar
 
Dołączył/a: 23 Jul 2009
Miasto: Święte Miasto
Postów: 657
Tematów: 190
Podziękowań: 884
THX'ów: 1 773
Imię: Leszek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Sauron 4
Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

"Bardziej przypominało to projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy" - piszą o programie kabaretu Limo "Tylko dla dorosłych" posłowie PiS Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska i Bartosz Kownacki. Trójka posłów PiS należy do parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski.

Posłowie PiS domagają się ukarania TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. Chodzi m.in. o słowa jednego z komików: - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... Nie! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - mówił w programie Abelard Giza z Limo. Zdaniem posłów PiS tego typu wypowiedzi "przekraczają granice obrzydliwości i naruszają art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji".

P.S.

Z youtube skecz został już usunięty,więc link do skeczu Kabarety - Najwikszy zbir kabaretw - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - Kabaret Limo - Abelard Giza (Tylko dla dorosych)

I moje pytanie do wszystkich.
Co to jest Parlamentarny Zespół ds.Ateizacji Polski ???
Czy za moje pieniądze (czyt.podatki) powstaje w polskim parlamencie ŚW.INKWIZYCJA???
Co na to Marszałek Sejmu???

Last edited by Sauron; 10-03-2013 at 11:39.
Sauron jest offline  
Sauron dostał 7 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 10-03-2013, 12:04   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
Peta's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Jun 2011
Miasto: Rakoniewice
Wiek: 32
Postów: 1 863
Tematów: 142
Podziękowań: 8 959
THX'ów: 2 574
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Artur
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 22
Plusów: 230 (+)
Peta 230Peta 230Peta 230

Nagrody Użytkownika

Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

Tym to już się w głowach poprzewracało.
Kiedyś też domagali się ukarania jednego z kabaretów po tym jak szydzili sobie z PiS'u.
Troszkę dystansu do siebie by im się przydało.

Co do twoich pytań. Szczerze nie mam pojęcia ale jak widzisz. Co róż to nowe instytucje, komisje, i tak jak tutaj zespół. A to wszystko po to aby jak najwięcej od podatników pieniędzy wyciągnąć. Każdy do tych komisji się pcha bo oczywiście za tym idą pieniądze a robić tam i tak nie ma co.
__________________
Peta jest offline  
Użytk. którzy podziękowali Peta za ten post:
Stary 10-03-2013, 12:06   #3
..:: Klubowicz ::..
  
 
Kapel's Avatar
 
Dołączył/a: 13 Oct 2009
Miasto: Ełk
Postów: 2 512
Tematów: 77
Podziękowań: 762
THX'ów: 1 526
Imię: Kacper
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 42 (+)
Kapel 42
Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

Cytat:
Napisał Sauron Zobacz post
Zdaniem posłów PiS tego typu wypowiedzi "przekraczają granice obrzydliwości i naruszają art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji".
Przecież to co Abelard mówi to czysta prawda. Zwykłe podejście do religii w sposób humorystyczny.

Cytat:
Napisał Sauron Zobacz post
Posłowie PiS domagają się ukarania TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści.
Mało takich kabaretów powstało?
__________________
Kapel jest offline  
Użytk. którzy podziękowali Kapel za ten post:
Stary 10-03-2013, 14:09   #4
..:: Clubbers Helper ::..
  
 
Zolczi's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Aug 2009
Miasto: Probo
Wiek: 38
Postów: 4 933
Tematów: 733
Podziękowań: 1 684
THX'ów: 5 872
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 1250 (+)
Zolczi 1250
Zolczi 1250Zolczi 1250Zolczi 1250Zolczi 1250
Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

I tak najlepszy kabaret jest w sejmie
__________________
Zolczi jest offline  
Zolczi dostał 6 podziękowań za ten post.
Stary 10-03-2013, 16:18   #5
I Can Still See You
  
 
MikePetersky's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Feb 2012
Miasto: Vancouver, BC
Postów: 5 466
Tematów: 391
Podziękowań: 6 128
THX'ów: 10 431
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 32 (+)
MikePetersky 32
Odwiedź profil MikePetersky na Last.fm Odwiedź profil MikePetersky na Soundcloud.com
Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

A PiS nadal myśli, że jest prawicową partią odnoszącą się do katolickich wartości XD Oczywiście cebulackie pseudo-katolickie łatwe do manipulowania jednostki to wciąż łykają :D Już sama nazwa tej partii to ponury żart, która nawiązuje do słów z Biblii, że tak religijnie i konserwatywnie, ło matko

Populistyczna zagrywka, żeby wszyscy myśleli, jak to PiS stoi na straży moralności i dobrego smaku Niestety prawdziwy katolik uzna to za kabaret (sic!), bo dystans to ważny atrybut Moja babcia na przykład jest głęboko wierząca, ogląda Trwam sporadycznie (ale dla relacji z mszy), jednak gdy w kabarecie nabijają się z księży i żartują na poziomie z kościoła, to się śmieje i to jest dla mnie wzór wierzącej osoby Sam wierzę w Boga, a nie kościół, kapliczki, obrazki i posągi, ale to już takie luźne dogadywanie ode mnie nie związane z tematem
MikePetersky jest offline  
MikePetersky dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 11-03-2013, 09:08   #6
..:: Gadatliwy ::..
  
 
Dołączył/a: 22 Jan 2013
Miasto: Wrocław
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 62
THX'ów: 72
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
''Cirez D'' 1
Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

Urazili majestat. Jeszcze tylko poczekajmy na odpowiednie przepisy które będą nakazywały co mają w kabarecie gadać, aby ich nie obrazić przypadkiem. PiSiory się wypowiadają bo im prezesik nakazał, jemu nie przystoi.

Coraz to bardziej wierzę że w tej partii są sami debile
''Cirez D'' jest offline  
Stary 11-03-2013, 11:32   #7
..:: Klubowicz ::..
  
 
kwapol's Avatar
 
Dołączył/a: 11 Jul 2011
Miasto: wlkp
Wiek: 35
Postów: 471
Tematów: 55
Podziękowań: 52
THX'ów: 1 058
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 6
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 23
Plusów: 40 (+)
kwapol 40

Nagrody Użytkownika

Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

Ciekawe że tacy mądrzy nie byliście jak gościa za antykomora skazali. Albo setki kibiców za hasło "donald matole..."
Cenzura tak ale tylko w jedną stronę? A pisiorów i katoli to można bez opamiętania obrażać?
A co do tekstów o Papieżu. Jasne że to normalny człowiek i tez puści bąka, ale jakby nie patrzeć jest to głowa kościoła katolickiego i ja jako katolik nie pozwoliłbym sobie na takie żarty. Ale nie jestem aż takim konserwatystą żeby zaraz po sądach latac i zgłaszać bo ktoś powiedział że Papież puścił bąka.
Dla innych to nie jest takie oczywiste i się temu nie dziwię. Ja mogę żartować z wąsa i donaldinho, to inni mogą z Papieża.
kwapol jest offline  
kwapol dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 11-03-2013, 21:24   #8
I Can Still See You
  
 
MikePetersky's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Feb 2012
Miasto: Vancouver, BC
Postów: 5 466
Tematów: 391
Podziękowań: 6 128
THX'ów: 10 431
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 32 (+)
MikePetersky 32
Odwiedź profil MikePetersky na Last.fm Odwiedź profil MikePetersky na Soundcloud.com
Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

Ale o co chodzi? Gdzie ja obrażam 'bez opamiętania pisiorów i katoli'? Po co odbijasz piłeczkę w drugą stronę, ja uważam, że i PiS, i PO to takie samo zło, idąc dalej - wszystkie główne partie. Naprawdę nie zawsze krytykowanie PiSu = popieranie PO i obrażanie 'katoli'. Nie utożsamiam się szczególnie z kościołem katolickim, ale w Boga wierzę, mimo to oglądałem skecz Limo (których jestem wielkim fanem, swoi ludzie z mojej okolicy) i nie widziałem w nim nic obraźliwego. Do wiary mam dystans, do wielu pochodnych spraw także, kabaretowe żarty z księży często są na poziomie i nie widzę tam zbyt obraźliwych zagrywek, choć nie oglądałem wszystkich i być może - niektórzy sobie przesadzają. Nie wiem.

W kwestii antykomora - prawda, skazali, co było paranoją i hańbą dla wystarczająco skompromitowanego organu sprawiedliwości, na szczęście sąd któreś tam instancji uchylił wyrok i chłop ostatecznie nie poszedł za kraty.
W kwestii papieża - dlaczego nie pozwoliłbyś sobie na takie żarty? Rozumiem odrażające prostackie szydzenie na poziomie Wykop.pl i fejsbukowych fanpejdży prowadzonych przez anonimowych gimbusów cwanych tylko za monitorem, ale w tym przypadku w Limo zażartowano na poziomie, dystansu człowieku

Szkoda, że myślisz w tak ograniczony sposób, że jak nie odbieram ze świętą obrazą paru żartów o Benedykcie XVI, to popieram Donaldinho. Nie, gardzę tym rudym... No, który w normalnym kraju już dawno by wisiał albo odstrzelono go by gdzieś na ciemnym rogu za traktowanie swojej ojczyzny w taki sposób, ale gardzę również cynicznym karłem z tabletem, ale bez prawa jazdy i konta w banku. Pozdrawiam!
MikePetersky jest offline  
Użytk. którzy podziękowali MikePetersky za ten post:
Stary 11-03-2013, 21:47   #9
..:: Klubowicz ::..
  
 
Esiu91's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Dec 2008
Miasto: Przemyśl/ Warszawa
Wiek: 32
Postów: 1 703
Tematów: 142
Podziękowań: 953
THX'ów: 2 273
Imię: Ernest
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 42 (+)
Esiu91 42
Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

Beki nigdy dość. Jaki to jest smutny kraj, żeby obruszać się na każde zdanie. Tuska niby też obraził w tym skeczu :D Pis i Po proszę o w*pierdalanie z Parlamentu. Te partie są siebie warte.
Esiu91 jest offline  
Stary 11-03-2013, 23:24   #10
..:: Klubowicz ::..
  
 
kwapol's Avatar
 
Dołączył/a: 11 Jul 2011
Miasto: wlkp
Wiek: 35
Postów: 471
Tematów: 55
Podziękowań: 52
THX'ów: 1 058
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 6
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 23
Plusów: 40 (+)
kwapol 40

Nagrody Użytkownika

Odp: Posłowie PiS oburzeni występem kabaretu w TVP

Cytat:
Napisał MikePetersky Zobacz post
Ale o co chodzi? Gdzie ja obrażam 'bez opamiętania pisiorów i katoli'? Po co odbijasz piłeczkę w drugą stronę
[...]

Przeczytałeś w ogóle co ja napisałem? To że ja nie pozwoliłbym sobie na takie żarty z Papieża z tego czy innego powodu nie oznacza że karałbym innych, czy uważał za gorszych, tych którzy na takie żarty sobie pozwolą.

Chodziło mi o to że teraz głośno krzyczą Ci przeciwni PiS. Krzyczą o to że PiS robi zamach na wolność słowa bo nie pozwalają żartować z Papieża. Więc pytam gdzie byli gdy skazywali człowieka za antykomora czy kibiców.


Cytat:
Napisał MikePetersky Zobacz post

Szkoda, że myślisz w tak ograniczony sposób, że jak nie odbieram ze świętą obrazą paru żartów o Benedykcie XVI, to popieram Donaldinho. Nie, gardzę tym rudym... No, który w normalnym kraju już dawno by wisiał albo odstrzelono go by gdzieś na ciemnym rogu za traktowanie swojej ojczyzny w taki sposób, ale gardzę również cynicznym karłem z tabletem, ale bez prawa jazdy i konta w banku. Pozdrawiam!
Teraz to Ty pokazałeś ze myślisz w sposób ograniczony i Kaczyńskiego z tabletem widzisz tak jak Ci serwuje telewizja. Co komu do tego jakiego on ma zwierza czy do tego że nie ma prawo jazdy. Jego sprawa.
Dlaczego nie odniesiesz się do tego co Gliński z tego tabletu powiedział? Pewnie nawet nie wiesz bo w TVN nie pokazali. Ale beke z kaczora z tabletem ciągniesz równo razem z nimi. Przybij sobie piątkę z Sikorskim
kwapol jest offline  
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oburzeni kibice po odwołanym meczu Polska-Anglia Kamillo13 Przy piwie ... 3 19-10-2012 08:12

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->