Słuchawki studyjne - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Tommy Falkon
Temat ma 14 komentarzy i 5310 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 09-04-2012 (15:31).

Tags: ,


Lista oznaczonych użytkowników


Słuchawki studyjne


zobacz także:

« Mastering w Cool Edit Pro/Adobe Audition lub Tanie monitory studyjne »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-2012, 12:28   #1
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Tommy Falkon's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Sep 2011
Miasto: Koszalin
Postów: 264
Tematów: 50
Podziękowań: 136
THX'ów: 57
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Tommy Falkon 1
Słuchawki studyjne

Witam, mam takie może dla wielu głupie pytanie, ostatnio natrafiłem na słuchawki studyjne i chciałem was zapytać jaką rolę one pełnią czy bez problemu można produkować na nich muzyke czy raczej pełnią funkcję odsłuchu, jeżeli jest to na prawdę mega przydatna rzecz to jakie jesteście w stanie mi polecić za ok. 200 zł wiem troszkę mało, no ale stać mnie jedynie na takie, o ile w ogóle takie są, znaczy być na pewno są sprawdzałem na allegro, ale nie chcę kupić zwykłego szajsu więc wolę zapytać profesjonalistów
Dzięki wielkie, i wesołych świąt z lekkim opóźnieniem !
__________________
Tommy Falkon jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 09-04-2012, 12:56   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
Andy Elliass's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Dec 2009
Miasto: Przemyśl/Ciemięrzowice
Wiek: 29
Postów: 1 476
Tematów: 106
Podziękowań: 2 240
THX'ów: 1 330
Imię: Konrad
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 27
Plusów: 10 (+)
Andy Elliass 10
Odwiedź profil Andy Elliass na Facebook Odwiedź profil Andy Elliass na Youtube Odwiedź profil Andy Elliass na Soundcloud.com
Odp: Słuchawki studyjne

Cześć, da rade produkować mocne utwory na słuchawkach uwierz mi, ja ci ogólnie polecam takie jak ja mam słuchawki do domowego studia

AKG K44 v2, djSHOP.pl - sklep dj - gramofony, miksery firm technics, akai, reloop i inne - dystrybutor - dj shop

Myślę że wystarczą ci zdecydowanie, ja ogólnie pare moich utworów starych które ogólnie teraz niestety wychodziły i jeszcze nie które nie wyszły tworzyłem na :

SLUCHAWKI SENNHEISER HD 201 (2261544474) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Też ogólnie dawały rade nie powiem że nie ;D
Andy Elliass jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Andy Elliass za ten post:
Stary 09-04-2012, 12:59   #3
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Tommy Falkon's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Sep 2011
Miasto: Koszalin
Postów: 264
Tematów: 50
Podziękowań: 136
THX'ów: 57
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Tommy Falkon 1
Odp: Słuchawki studyjne

To mam rozumieć że do wakacji zastąpi mi to monitory studyjne ?
__________________
Tommy Falkon jest offline   Reply With Quote
Stary 09-04-2012, 13:03   #4
..:: Klubowicz ::..
  
 
Andy Elliass's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Dec 2009
Miasto: Przemyśl/Ciemięrzowice
Wiek: 29
Postów: 1 476
Tematów: 106
Podziękowań: 2 240
THX'ów: 1 330
Imię: Konrad
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 27
Plusów: 10 (+)
Andy Elliass 10
Odwiedź profil Andy Elliass na Facebook Odwiedź profil Andy Elliass na Youtube Odwiedź profil Andy Elliass na Soundcloud.com
Odp: Słuchawki studyjne

Cytat:
Napisał Tommy Falkon Zobacz post
To mam rozumieć że do wakacji zastąpi mi to monitory studyjne ?
Na spokojnie ja od 2 lat na samych słuchawkach i wydaje kawałki łapie supporty itp, teraz przede mną dopiero pare mocnych wydań więc wiesz, ale słuchawki ci wystarczą w zupełności żeby ogarnąć mix itp
Andy Elliass jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Andy Elliass za ten post:
Stary 09-04-2012, 13:13   #5
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Tommy Falkon's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Sep 2011
Miasto: Koszalin
Postów: 264
Tematów: 50
Podziękowań: 136
THX'ów: 57
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Tommy Falkon 1
Odp: Słuchawki studyjne

o to mi chodziło, dzięki bardzo !
__________________
Tommy Falkon jest offline   Reply With Quote
Stary 09-04-2012, 13:13   #6
..:: Klubowicz ::..
  
 
Hollywood's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Nov 2007
Miasto: Oświęcim
Wiek: 37
Postów: 486
Tematów: 25
Podziękowań: 92
THX'ów: 395
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Hollywood 1
Odp: Słuchawki studyjne

jak ktos jest łowcą okazji to polecam legendarne AKG K-121 , ostatnie sztuki na magazynie w naprawde dobrej cenie AKG K121 Studio ˇ Słuchawki półotwarte | redcoon Polska

teraz ich cena bedzie oscylowała miedzy 400 - 450 zł co widac juz w niektorych sklepach

Producent podnosi cene o niemal 100%
__________________
Hollywood jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Hollywood za ten post:
Stary 09-04-2012, 13:18   #7
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Słuchawki studyjne

Ja powiem tak...generalnie tak jak pisze Andy Elliass produkowac się da...ale jesli nie dzialasz na sluchawkach min. 2 lata i nie poznales dobrze sluchawek to bedzie Tobie mega ciezko zrobic, dobra produkcje z dobrym miksem..

Mastering raczej odradzam na sluchawkach bo to juz wyzsza szkola jazdy to trzeba konkretnie monitory sredniego pola itd...uslyszec wszystko to co sluchawki przedstawiaja w nieco inny sposob..

Ale produkować muzyke jakos tam sie da..tylko ze w Twoim przypadku ja bym proponowal jednak zwykle monitory bliskiego pola..a sluchawki dokupisz z czasem..

Dlaczego? Dlatego ze teraz brnac w odsluch na sluchawkach, bedziesz musial wiele godzin poswiecic sprawdzaniu jak poziomy ustawic..jak to ma brzmiec itd..nie zrobisz tego na takiej zasadzie ze dzis kupisz sluchawki a jutro juz robisz piekne tracki..musisz poznac dobrze ten typ odsluchu...I osoby ktore dlugo w tym siedza maja rozeznanie..ale tez wczoraj nie kupili sluchawek..wiec na efekty pracy bedzie trzeba nieco poczekac..

Jesli chodzi o cene to 200 zl to troche moze byc malo...

Ja polecam np Beyerdynamic DT 150 - typowo inzynieryjne sluchawki do produkcji dzwieku.. ale ich koszt to ok 500 zl, moge polecic tez AKG K 271..tylko no niestety te koszty beda w okolicach 400-500 zl..

Tansze sluchawki to troche ryzyko..w sensie dynamiki, pasm itd..mozesz pokusic sie o uzywane..bo tego typu klasa sluchawek ma te renome ze no nawet uzywane warto kupic..(jesli sa w 100% sprawne)

Takie moje osobiste zdanie.


http://allegro.pl/sluchawki-studyjne...250268035.html

http://allegro.pl/beyerdynamic-dt150...247214326.html

P.S. Generalnie zainteresuj sie firmami takimi jak Beyerdynamic i AKG..wg mnie najlepsza klasa sluchawek do studia.

Last edited by Marcinkiewicz86; 09-04-2012 at 13:20.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Stary 09-04-2012, 13:22   #8
..:: Klubowicz ::..
  
 
Andy Elliass's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Dec 2009
Miasto: Przemyśl/Ciemięrzowice
Wiek: 29
Postów: 1 476
Tematów: 106
Podziękowań: 2 240
THX'ów: 1 330
Imię: Konrad
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 27
Plusów: 10 (+)
Andy Elliass 10
Odwiedź profil Andy Elliass na Facebook Odwiedź profil Andy Elliass na Youtube Odwiedź profil Andy Elliass na Soundcloud.com
Odp: Słuchawki studyjne

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
Ja powiem tak...generalnie tak jak pisze Andy Elliass produkowac się da...ale jesli nie dzialasz na sluchawkach min. 2 lata i nie poznales dobrze sluchawek to bedzie Tobie mega ciezko zrobic, dobra produkcje z dobrym miksem..
Z tym się całkowicie zgodzę , trzeba przejść pewną drogę żeby ogarnąć mix na słuchawkach itp ... Ogólnie ja już się przyzwyczaiłem bo mnie uszy przestały już boleć ze słuchawek ( Z wewnątrz i zewnątrz ) więc jeden plus i teraz można tworzyć już lajtowo :D

Last edited by Andy Elliass; 09-04-2012 at 13:24.
Andy Elliass jest offline   Reply With Quote
Stary 09-04-2012, 13:25   #9
..:: Klubowicz ::..
  
 
Jack Orlando's Avatar
 
Dołączył/a: 29 May 2011
Miasto: Będzin
Wiek: 31
Postów: 474
Tematów: 51
Podziękowań: 176
THX'ów: 959
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 15 (+)
Jack Orlando 15
Odwiedź profil Jack Orlando na Soundcloud.com
Odp: Słuchawki studyjne

To ja dorzucę pytanie - czy na djskich słuchawkach też da się radę? Czy duża jest różnica między słuchawkami djskimi a studyjnymi ( tak w przedziale do max 500 zl) ?
Jack Orlando jest offline   Reply With Quote
Stary 09-04-2012, 13:35   #10
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Słuchawki studyjne

Cytat:
Napisał Andy Elliass Zobacz post
Z tym się całkowicie zgodzę , trzeba przejść pewną drogę żeby ogarnąć mix na słuchawkach itp ... Ogólnie ja już się przyzwyczaiłem bo mnie uszy przestały już boleć ze słuchawek ( Z wewnątrz i zewnątrz ) więc jeden plus i teraz można tworzyć już lajtowo :D
No wlasnie o to mi chodzi..jesli ktos zaczyna to raczej tak prosto mu nie pojdzie zeby uzyskac dobrze brzmiacy miks powolujac sie na same sluchawki..kazdy odsluch trzeba poznac..a sluchawki to juz w ogole..bo zdejmiemy je z uszu..wrzucimy track np do samochodu do odtwarzacza a tutaj niespodzianka, wszystko brzmi źle, stlamszone itd..niektorych partii nie slychac..wlasnie tym sek ze trzeba miec rozeznanie..dlatego ja zawsze jestem ostrozny jesli chodzi o sluchawki na poczatek..co innego pozniej..

Cytat:
Napisał MIG
To ja dorzucę pytanie - czy na djskich słuchawkach też da się radę? Czy duża jest różnica między słuchawkami djskimi a studyjnymi ( tak w przedziale do max 500 zl) ?
Ja powiem tak..zalezy jakie sluchawki djskie..ale np Reloop robi typowe odsluchy dla dj..czyli nie liczy sie pasmo itd..tylko raczej dobra jakosc dzwieku w zestawieniu z miare dobra dynamika..co przy produkcji juz moze takie fajnie nie byc..ja bym raczej nie ryzykowal..bo generalnie producenci sluchawek dla studia, nie produkuja sprzetu odsluchowego dla dja wiec moze byc problem...

Mozna sie wspomoc odsluchem ze sluchawek djskich ale jako podstawowy odsluch to bym raczej nie ryzykowal, bo moga byc niewiarygodne w miksie..

Po prostu sluchawki studyjne maja wiernie przedstawiac dzwiek..a w djskich to juz takie konieczne nie jest..i to jest podstawowa roznica..

Last edited by Marcinkiewicz86; 09-04-2012 at 13:37.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->