FL Studio, a kwestia miksu - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Tommy Falkon
Temat ma 19 komentarzy i 4541 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 28-03-2012 (18:15).

Tags: ,


Lista oznaczonych użytkowników


FL Studio, a kwestia miksu


zobacz także:

« Ableton - samplowanie lub Wtyczki Vsti- automation clip »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-03-2012, 18:58   #1
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Tommy Falkon's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Sep 2011
Miasto: Koszalin
Postów: 264
Tematów: 50
Podziękowań: 136
THX'ów: 57
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Tommy Falkon 1
FL Studio, a kwestia miksu

Witam!
Zaczne od tego że temat był już pewnie poruszany nie raz, ale ktoś mi nagadał głupot czy sam się naczytałem na forach, że nasz słynny Fruity Loops znacznie odstaję od innym programów do tworzenia muzyki ( DAW ) słyszałem że jest tutaj problem z miksem że strasznie ciężko jest zachować dobre brzmienie naszego utworu i krystalicznie czysty miks, nie wiem czy powodem tego jest jak też słyszałem słaba jakość wtyczej seryjnych Fla, czy na prawdę nie da się na podstawowych "FLowskich" wtyczkach, efektach zrobić pięknie brzmiącego utworu?
Powiedźcie mi czy zostałem wprowadzony w błąd?
__________________

Last edited by Tommy Falkon; 26-03-2012 at 18:59.
Tommy Falkon jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 26-03-2012, 19:12   #2
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Witam!

Nigdy nie wierz takim glupotom ze FL Studio ma złe brzmienie miksu itd..ze odstaje..
Właśnie problem w tym ze paradokslanie, jeśli się wie co robi FL Studio ma jedno z lepszych brzmien..wcale nie jakis Cubase czy Ableton..

Kiedys mój masteringowiec, który od wczesnych lat 80 siedzi w produkcji muzyki napisal mi cos takiego

Cytat:
..wie Pan co proszę nie wierzyć takim pomówieniom ze FL Studio ma słabe brzmienie to pisza ludzie, którzy chyba nigdy w nim nie pracowali albo pracowali bardzo króko. FL Studio i Samplitude Sequolia maja najlepsze silniki miksujace, wcale nie Cubase, Sonar czy Reason.
Tak wiec jak widac po prostu ludzie tak pisza zeby podnieść swoje ego, bo pracuja na Cubase czy innych...Tzn FL Studio ma niektóre rozwiązania słabe..np kompatybilność z wtyczkami, brak możliwości typowego zamrażania ścieżek..itd..

I ci którzy zmieniaja FL Studio na inny bo ma słabe brzmienie, po prostu nie potrafią dobrze zrobić tracku i przeprowadzić konkretny, profesjonalny miks..

Jeśli bedzie zależeć Tobie na sprawdzeniu to mozesz nawet połączyć FL Studio z innym DAW na zasadzie Re-Wire i zobaczyc jak tam zabrzmi, ale raczej jesli uslyszysz różnice to na korzyść FL Studio..takze tym sie nie przejmuj..

Jeśli wtyczki pokładowe typu Eq, kompresory itd.. z FL Studio nie beda Ci odpowiadać zawsze mozesz uzyć jakis zewnetrznych od Sonnox Oxford, Waves itd...

P.S. Na FL Studio pracuje mnóstwo światowych producentów jak Basshunter, Tim Berg (Avicii), Afrojack...
Jedynie można by się pokusić o zmiane DAW z FL Studio np na Logic ze względu na wiele wbudowanych ciekawych wtyczek ale nigdy nie na zadna inna aplikacje pod Windows..

Last edited by Marcinkiewicz86; 26-03-2012 at 19:17.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Marcinkiewicz86 dostał 8 podziękowań za ten post.
Stary 26-03-2012, 19:25   #3
..:: Klubowicz ::..
  
 
darXide's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Jun 2007
Miasto: Żywiec / Cięcina
Wiek: 35
Postów: 378
Tematów: 11
Podziękowań: 335
THX'ów: 775
Imię: Dariusz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
darXide 1
Odwiedź profil darXide na Soundcloud.com
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Wyrenderuj sobie minutę ciszy z FL'a i z Abla. Umieść obie ścieżki w jednym projekcie i w jednej ze ścieżek odwróć fazę. Jeśli usłyszysz różnicę - gratuluję - jesteś audiofilem.

A na poważnie wygrzebaj EiS z sierpnia 2005 "Wirtualne miksery - fakty i mity" i dodatkowo miesiąc później "Wirtualne Instrumenty - fakty i mity". Wtyczki wtyczkami, wiadomo, że każdy reeverb brzmi inaczej i FL raczej nie ma takiego algorytmu ditheringu jak iZotope mbit+, ale "na pusto" wszędzie masz takie same warunki. Skoro 7 lat temu nie było z tym problemu, to i do dziś pewnie nic się nie zmieniło. Suma to suma, wszędzie mamy takie samo dostępne pasmo, w cyfrowym świecie mamy dostęp do "granicy absolutnej" 0dB. Jak przesterujesz coś po drodze do sumy, to wszędzie wyjdzie nieklawo.

Jak lubisz drumy/neuro, to posłuchaj se Billain - Batbots - To się nazywa FL pełną gębą
__________________

Last edited by darXide; 26-03-2012 at 19:33.
darXide jest offline   Reply With Quote
darXide dostał 7 podziękowań za ten post.
Stary 26-03-2012, 19:42   #4
Arhaner
Konto Usunięte
  
 
Postów: n/a
Tematów: 7813
Wzmianek w postach:
Oznaczeń w tematach:
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Powiem tak jeśli chodzi o daw każdy ma inny gust ale szukanie innego dawa np mówienie że ableton jest lepszy od fla i że jakby sie mialo abletona to by sie robiło niewiadomo jakie tracki a gówno prawda bo to jest tylko szukanie niczego.Jesli chodzi o mnie korzystam z fla od poczatku ostatnio jestem na niego wkurzony z kilku spraw ktorych ableton czy cubase nie ma ale daw to tylko srodowisko w jakim sie pracuję chociaż czasem zmiana dawa to strzał w dziesiatke ale czasem to klapa ale czasem sa tez problemy że inny daw np nie wspolgra nam dobrze z klawa midi czy interfejsem audio to wtedy sie wymienia.Jest tylko producentów co na flu robia i wydaj a świetne kawałki wiec to nie ma róznicy np Bass Modulator (Hardstyle) czy polski duet najlepszych producentów hs Coarsection.Jeśłi chodzi o mnie to ćiezko mi sie przesiasc na innego dawa i raczej załuje że nie zaczynalem na abletonie niby zawsze moge zmienic ale jakoś nie potrafie dam rade z problemami jakie mam.

Last edited by Arhaner; 26-03-2012 at 19:44.


Warn: (0%)
 
Reply With Quote
dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 26-03-2012, 20:22   #5
..:: Klubowicz ::..
  
 
Matt Bukovski's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Mar 2010
Miasto: Warszawa
Wiek: 32
Postów: 1 325
Tematów: 78
Podziękowań: 588
THX'ów: 3 892
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 9 (+)
Matt Bukovski 9
Odwiedź profil Matt Bukovski na MySpace Odwiedź profil Matt Bukovski na Facebook Odwiedź profil Matt Bukovski na Twitter Odwiedź profil Matt Bukovski na Youtube Odwiedź profil Matt Bukovski na Last.fm Odwiedź profil Matt Bukovski na Soundcloud.com Odwiedź profil Matt Bukovski na Mixcloud
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Wszystkie DAWy miksują tak samo, po prostu dodają, czy tam mnożą liczby dwójkowe
__________________
Matt Bukovski jest offline

 
Reply With Quote
Matt Bukovski dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 27-03-2012, 07:48   #6
..:: Klubowicz ::..
  
 
SecretRank's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Dec 2008
Miasto: Stopnica
Wiek: 31
Postów: 404
Tematów: 70
Podziękowań: 284
THX'ów: 849
Imię: Dawid
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
SecretRank 3
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Panowie, ale co powiecie na to, że próbka po wyjściu z logica gra lepiej niż z fla ?Mam dostęp do Logica na codzien i dla mnei on lepiej brzmi..
__________________
SecretRank jest offline

 
Reply With Quote
SecretRank dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 27-03-2012, 08:36   #7
..:: Klubowicz ::..
  
 
Cahoot Freaks's Avatar
 
Dołączył/a: 26 Dec 2011
Miasto: Oswiecim
Postów: 355
Tematów: 16
Podziękowań: 169
THX'ów: 593
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 13 (+)
Cahoot Freaks 13
Odwiedź profil Cahoot Freaks na Facebook Odwiedź profil Cahoot Freaks na Soundcloud.com
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

kolego nie porownuj Maca do PC... dwie rozne klasy. Propo tematu gowno prawda ze FL jest slaby, jest kombajn bardzo dobry tylko trzba wiedziec co sie robi, a jak juz sie umie to pikus
Cahoot Freaks jest offline

 
Reply With Quote
Cahoot Freaks dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 27-03-2012, 13:33   #8
..:: senior Member ::..
  
 
Dołączył/a: 25 Oct 2008
Miasto: Gdynia
Postów: 121
Tematów: 4
Podziękowań: 31
THX'ów: 104
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
KunciaL 2
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Cytat:
Napisał Matt Bukovski Zobacz post
Wszystkie DAWy miksują tak samo, po prostu dodają, czy tam mnożą liczby dwójkowe
Reverby, kompresory, delaye tez jak to napisales "dodaja, czy tam mnoza liczby dwojkowe" a jednak potrafia brzmiec inaczej
KunciaL jest offline

 
Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali KunciaL za ten post:
Stary 27-03-2012, 13:37   #9
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Cytat:
Napisał SecretRank Zobacz post
Panowie, ale co powiecie na to, że próbka po wyjściu z logica gra lepiej niż z fla ?Mam dostęp do Logica na codzien i dla mnei on lepiej brzmi..

Generalnie Logic a FL...to fakt roznice moga byc..w ogole Logic ma na wstepie lepsze wtyczki pokladowe itd..ale porownujac FL z oprogramowaniem tez pod PC/Windows - jakis Cubase czy Reason czy Sonar..i przesiadanie sie bo FL brzmi gorzej...to troche bezsens..po prostu ktos nie potrafi zrobic dobrego miksu i wini za to program...

Przesiadka z FL na Logic ma sens...ale z FL na Sonar czy Cubase...to wg mnie nieporozumienie..

Last edited by Marcinkiewicz86; 27-03-2012 at 13:38.
Marcinkiewicz86 jest offline

 
Reply With Quote
Marcinkiewicz86 dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 27-03-2012, 15:26   #10
..:: senior Member ::..
  
 
Dołączył/a: 25 Oct 2008
Miasto: Gdynia
Postów: 121
Tematów: 4
Podziękowań: 31
THX'ów: 104
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
KunciaL 2
Odp: FL Studio, a kwestia miksu

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
Generalnie Logic a FL...to fakt roznice moga byc..w ogole Logic ma na wstepie lepsze wtyczki pokladowe itd..ale porownujac FL z oprogramowaniem tez pod PC/Windows - jakis Cubase czy Reason czy Sonar..i przesiadanie sie bo FL brzmi gorzej...to troche bezsens..po prostu ktos nie potrafi zrobic dobrego miksu i wini za to program...

Przesiadka z FL na Logic ma sens...ale z FL na Sonar czy Cubase...to wg mnie nieporozumienie..
Dlaczego bezsens? Pomijajac kwestie brzmienia przeciez jest jescze cos takiego jak ergonomia pracy
KunciaL jest offline

 
Reply With Quote
KunciaL dostał 2 podziękowań za ten post.
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->