Śmierć muzyki? - Strona 2 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Kameleon
Temat ma 27 komentarzy i 5728 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 01-02-2012 (11:52).

Tags:


Lista oznaczonych użytkowników


Śmierć muzyki?


zobacz także:

« Nowy telewizyjny show twórców X-Factor! lub Poland...Why Not »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-01-2012, 14:57   #11
..:: Klubowicz ::..
  
 
Woncky's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Aug 2008
Miasto: Warszawa
Wiek: 34
Postów: 2 672
Tematów: 166
Podziękowań: 3 801
THX'ów: 4 142
Imię: Grzesiu
Wzmianek w postach: 17
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 100 (+)
Woncky 100Woncky 100
Odwiedź profil Woncky na Facebook Odwiedź profil Woncky na Soundcloud.com Odwiedź profil Woncky na Mixcloud
Odp: Śmierć muzyki?

Nie wiem, trochę bez sensu mi się wydaje cała ta wypowiedź, jakbym czytał żale gimnazjalisty, nawet nie wiem do kogo bezpośrednio jest ona skierowana.

Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę różnicę stawek - w Polsce stawka 1000 euro za seta to już jest ekstraklasa, za granicą co najwyżej średniego grajka można za tyle zabookować, a należy pamiętać, że nie zawsze dobry producent=dobry dj. Skoro już chce wziąć człowieka z undergroundu, to myślenie że się zapełni cały klub jest nieracjonalne. Mierz siły na zamiary - może lepiej wziąć mniejsze miejsce za które się mniej zapłaci?

Nie chce sponsoringu? Błąd, nie musi być to wielka marka pokroju tych co wymienił, ale jakikolwiek sponsor zawsze się przydaje. Tym bardziej - jeśli chcesz promować DOBRĄ muzykę, to nie powinien Ci przeszkadzać pepsi czy red bull. Zero logiki, naprawdę - pomimo tego, że ktoś kocha muzykę, to nie można zapomnieć, że organizacja imprez to też biznes. A narzekanie, że kogoś nie stać na kupienie flaszki w klubie i że taka osoba przychodzi po północy - dla mnie jest to śmieszne. Dniówka na poziomie załóżmy 80 zł - żeby się pobawić w miarę dobrze we dwie osoby, to trzeba harować 3 dni.
Fakt faktem organizacja imprez jest dużo trudniejszym zadaniem niż samo granie.
__________________
Woncky jest offline   Reply With Quote
Woncky dostał 5 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 29-01-2012, 15:14   #12
..:: Klubowicz ::..
  
 
South Freak PL's Avatar
 
Dołączył/a: 21 Feb 2009
Miasto: NE
Wiek: 30
Postów: 1 697
Tematów: 164
Podziękowań: 9 281
THX'ów: 2 426
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 38 (+)
South Freak PL 38
Odp: Śmierć muzyki?

Bardzo dobry artykuł, w 100%-ach zgadzam się z autorem tego tekstu. Polać mu
South Freak PL jest offline   Reply With Quote
Stary 29-01-2012, 15:20   #13
..:: true Member ::..
  
 
FreywestPL's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Dec 2009
Miasto: Łódź
Wiek: 33
Postów: 191
Tematów: 30
Podziękowań: 389
THX'ów: 256
Imię: Michal
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
FreywestPL 3
Odp: Śmierć muzyki?

Dziwi sie czemu ludzie chca sie bawic jak najtanszym kosztem ?? Paliwo drozeje wszystko drozeje a pensja taka jak zasilek dla bezrobotnych na zachodzie to sory ;x

tez wole naj3bac sie pod biedronka niz pic rozcienczane piwo za 7 a nawet i drozej ...
FreywestPL jest offline   Reply With Quote
FreywestPL dostał 7 podziękowań za ten post.
Stary 29-01-2012, 19:41   #14
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Mion's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Mar 2009
Miasto: Wrocław
Postów: 1 329
Tematów: 73
Podziękowań: 11 276
THX'ów: 1 354
Imię: Maciej
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 22
Plusów: 130 (+)
Mion 130Mion 130
Odp: Śmierć muzyki?

Całkiem nie dawno poruszałem temat przychodzenia ludzi do klubu, kiedy to wraz z kumplem poszliśmy na imprezę ok. godz. 23, gdzie było pusto. Tak jest wszędzie.
Ludzie zaczynają zbierać się ok. 24-1 w nocy. Dla mnie to jest chore i zastanawia mnie jak do tego doszło?

Czy na prawdę nie można wypić wcześniej?
Czy na prawdę trzeba się nak****, żeby dobrze się bawić?

Ludzie, nie rozumiem Was.

Oczywiście tutaj działa mechanizm: 'Ludzi i tak przychodzą po 12, więc i my tak pójdziemy".
Gdyby większość myślała swoimi mózgami, to imprezy rozpoczynały by sie dużo wcześniej, ale jak widać, taką mamy Edukacje w Naszym kraju, która później skutkuje takimi, a nie innymi zachowaniami.

Fajnie gdyby duża część przeczytała ten list, przemyślała pewne sprawy. Myślę, że odniosłoby to skutek. Z początku mały, ale później kto wie.

Pospamujmy tym na facebooku, może dotrze do kogoś.
__________________
Mion jest offline   Reply With Quote
Stary 29-01-2012, 19:46   #15
..:: Klubowicz ::..
  
 
Maras89's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Oct 2009
Miasto: Złotów
Wiek: 34
Postów: 2 175
Tematów: 338
Podziękowań: 10 814
THX'ów: 1 773
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 5
Imię: Marek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 46 (+)
Maras89 46

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Maras89 na Facebook Odwiedź profil Maras89 na Soundcloud.com
Odp: Śmierć muzyki?

Dużo wiary tak robi zeby napic sie przed dyska bo drogo w klubie
Maras89 jest offline   Reply With Quote
Stary 29-01-2012, 19:58   #16
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Mion's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Mar 2009
Miasto: Wrocław
Postów: 1 329
Tematów: 73
Podziękowań: 11 276
THX'ów: 1 354
Imię: Maciej
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 22
Plusów: 130 (+)
Mion 130Mion 130
Odp: Śmierć muzyki?

Cytat:
Napisał Maras89 Zobacz post
Dużo wiary tak robi zeby napic sie przed dyska bo drogo w klubie

Jeżeli macie takie problemy, to ok. Ale chodzi głównie o to, żeby przychodzić na imprezy wcześniej, a nie na 12, kiedy open jest o 21.
__________________
Mion jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Mion za ten post:
Stary 29-01-2012, 22:52   #17
..:: true Member ::..
  
 
D-Vine's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jan 2011
Miasto: Nowe Miasto Lubawskie
Wiek: 30
Postów: 301
Tematów: 28
Podziękowań: 861
THX'ów: 971
Imię: Przemek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
D-Vine 1
Odp: Śmierć muzyki?

Mam mieszane uczucia do tego co pisze ten Pan. Po pierwsze zajęcie, którym się On zajmuje jest też a może przede wszystkim biznesem i jeżeli z takim podejściem się do tego nie podejdzie to ciężko o jakikolwiek sukces finansowy. Co jest złego w sponsoringu? Poza tym jeśli facet chce przyciągnąc masy to niestety, ale czasem musi zaprosić kogoś pod publikę (gwiazdeczkę jednego sezonu chociażby), aby ludzie mieli okazję poznać klimat klubu. Bądźmy szczerzy. Koneserów dobrej muzyki klubowej nie jest w Polsce aż tak wielu (niestety), więc trzeba szukać jakichś obejść do tego, żeby im to wcisnąć. Prawda jest taka, że oni nie chcą tego poznać i nigdy nie mieli z tym styczności większej i może gdyby mieli taką okazję to by taką muzykę pokochali Poza tym przykra lecz prawdziwa zasada shwobiznesu - "jak sie nie zeszmacisz to się nie wzbogacisz".
Kwestia alkoholu. To już wgl mnie rozsmieszyło. Powiedzcie szczerze, ile osób stać na to, żeby porządnie się napić w klubie (nie mówie o piciu do trupa). Sory, ale jeżeli ja mam płacić 7 czy 8 zł za piwo to dziękuję bardzo. Za tę cenę miałbym 3 w normalnym sklepie.

Tyle na ten temat, pozdro
__________________
D-Vine jest offline   Reply With Quote
D-Vine dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 29-01-2012, 23:36   #18
Hard Trance
  
 
tilek91's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Dec 2007
Miasto: Las Vegas
Wiek: 32
Postów: 1 789
Tematów: 430
Podziękowań: 5 152
THX'ów: 1 252
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 17
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 27
Plusów: 36 (+)
tilek91 36
Odp: Śmierć muzyki?

Co do przychodzenia o 23 na impreze wg mnie to troche glupota..
zawsze staram sie byc od 20- 21 czy trzezwy?-raczej nie, tez pije przed impreza, ostatnio kupilem 2 piwa w "klubie" po 7zł jedno i były rozwodnione i zaluje, gdyby bylo po 3,5zł-4zł nie byloby problemu nie pilbym przed i oczywiscie nie rozwodnione
co do gustu muzycznego w PL to bardzo ciezko, staram zawsze sie zagrac "mocniej" czesto sie to udaje,ale tego stanu nie da sie utrzymac przez dluzszy czas...
w wiekszych klubach bycmoze jest troche lepiej

ale gdy jestem w 'klubie' i 'dj' cisnie od a do z same slaybacki czy daan'd i sie to nie zmienia ,to po jakims czasie wychodze
__________________
tilek91 jest offline   Reply With Quote
Stary 29-01-2012, 23:39   #19
.: Wygnany :.
  
 
Sanbit's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jul 2009
Miasto: Łyskonzin
Wiek: 33
Postów: 4 843
Tematów: 377
Podziękowań: 1 523
THX'ów: 23 375
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 5
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 18
Plusów: 94 (+)
Sanbit 94
Odp: Śmierć muzyki?

Osobiście uważam, że muzyka klubowa się kończy. Dokładnie rok temu miałbym podobne zdanie, lecz pewność lekko zachwianą co do tego stwierdzenia. 2012 jestem tego pewien, że klubowa sięga dna i naprawdę trzeba wiedzieć czego szukać i gdzie szukać, żeby posłuchać czegoś konkretnego.

Co do kultury, muzyki w klubach, to wszyscy widzą jak jest i kto "rządzi". Brak gustu w klubowiczach to zdecydowany problem. Monotonia, komercja, brak otwartości na nowe trendy i uprzedzenie do nich to czynniki wpływające na upadek muzyki tanecznej.
__________________
Sanbit jest offline   Reply With Quote
Sanbit dostał 6 podziękowań za ten post.
Stary 30-01-2012, 12:39   #20
..:: true Member ::..
  
 
D-Vine's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jan 2011
Miasto: Nowe Miasto Lubawskie
Wiek: 30
Postów: 301
Tematów: 28
Podziękowań: 861
THX'ów: 971
Imię: Przemek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
D-Vine 1
Odp: Śmierć muzyki?

Problem też tkwi w zwykłej muzyce komercyjnej, która zamiast się rozwijać stoi w miejscu albo i nawet cofa się w rozwoju. Rok 2009 czy nawet 2010 to były jeszcze lata, kiedy muzyka popularna obfitowała w wiele przyjemnych dla ucha kawałków, a teraz jest jeden wielki chłam i nie mówię tu tylko o pompkach i 4funach, ale i o muzyce, która grana jest w radiach typu ESKA czy telewizjach muzycznych typu VIVA. Mało kto chyba powie (nawet z "ambitniaków"), że przyjemną muzyką nie były kawałki Klaasa, Spencer & Hill'a, Mondo czy Michaela Minda.
A czy "poważniejsza" muzyka klubowa stacza się na dno? Nie powiedziałbym. Nadal ma bardzo wielu odbiorców, rozwija się i coraz częściej przebija się do szerszej grupy odbiorców. Poza tym w tym temacie nigdy nie będzie zgody. Dla jednych Skrillex to bóg dubstepu, a dla innych człowiek, który prowadzi do upadku tego rodzaju muzyki. Zdania zawsze będą podzielone i to jest normalne
__________________

Last edited by D-Vine; 30-01-2012 at 12:40.
D-Vine jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali D-Vine za ten post:
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->