Facebook pożre internet? - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > World News
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Kameleon
Temat ma 33 komentarzy i 5426 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 01-06-2011 (17:30).

Tags:


Lista oznaczonych użytkowników


Facebook pożre internet?


zobacz także:

« PiS chce komisji śledczej ds. finansowania PO lub YouTube wprowadza wolne licencje »
 
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Stary 30-05-2011, 08:42   #1
SZEF
  
 
Kameleon's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Jul 2007
Miasto: Tarnobrzeg/Kielce
Wiek: 31
Postów: 32 211
Tematów: 3951
Podziękowań: 45 690
THX'ów: 237 500
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 161
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 14
Oznaczeń w tematach: 91
Plusów: 460 (+)
Kameleon 460Kameleon 460Kameleon 460Kameleon 460Kameleon 460

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Kameleon na Facebook Odwiedź profil Kameleon na Twitter
Facebook pożre internet?

Społecznościowa ekspansja trwa, a Facebook skupia w sobie coraz więcej internetowych aktywności. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się w lutym 2004 roku w akademiku Uniwersytetu Harvarda, kiedy Mark Zuckerberg uruchomił swój serwis społecznościowy, który w ciągu siedmiu lat zawładnął setkami milionów internautów na całym świecie. Ponad 690 mln użytkowników to prawdziwa armia.
Ale 27-letniemu szefowi społecznościowego giganta to nie wystarczy. Zuckerberg powoli integruje Facebooka ze wszystkim, co się pożera w internecie. Zdjęcia, statusy związku, komentarze i posty na Tablicach użytkowników są najcenniejszą bazą danych dla reklamodawców, którzy docierają do nas na Facebooku. Im więcej informacji o sobie podajemy, tym cenniejszym jesteśmy dla Zucka towarem.
Zuckerberg ma łeb. Na Facebooku jest ponad 1,3 mln stron fanowskich (wg SocialBakers), z czego blisko 4,5 tys. stanowią fanpejdże marek. Media (głównie stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe i portale internetowe) są reprezentowane na 1215 stronach na Facebooku.




Już pojawiają się głosy, że niebawem społecznościowy gigant zastąpi tradycyjne serwisy internetowe. Powód jest prosty - użytkownicy mają już po dziurki w nosie Disneylandu na www. Facebook daje możliwość bezpłatnego zakładania stron fanowskich; każdy średnio rozgarnięty internauta w kilka minut może zostać właścicielem fanpejdża. To właśnie fanpejdże są, zdaniem Stephena Hainesa z brytyjskiego oddziału Facebooka, przyszłością interakcji z klientami. Już dziś najpopularniejsze marki na świecie mają więcej "lajków" na stronach fanowskich niż unikalnych użytkowników odwiedzających ich tradycyjne serwisy www. Nic więc dziwnego, że firmy zajmujące się marketingiem społecznościowym wyrastają jak grzyby po deszczu. Ich właściciele zarabiają kokosy na zakładaniu i redagowaniu stron fanowskich na Facebooku.
Mark Zuckerberg ma wiele wspólnego z bohaterami amerykańskiej kreskówki "Pinky i Mózg" z tą jednak różnicą, że rysunkowe myszy chciały opanować świat, zaś najmłodszy miliarder świata pragnie, by wszystkie routery i światłowody prowadziły internautów do Facebooka. Macie jeszcze jakieś wątpliwości? W takim razie odpowiedzcie sobie na trzy proste pytania: Kiedy ostatnio dowiedzieliście się o imprezie, także kulturalnej, poza Facebookiem? Kiedy znajomi składali Wam ostatnio życzenia urodzinowe poza Facebookiem? Gdzie najpierw trafiają Wasze zdjęcia urlopowe? Eureka?
Już dziś użytkownicy Facebooka zza oceanu mogą wypożyczać filmy (dzięki unikalnej stronie fanowskiej Warner Bros. http://www.fejsik.pl/Rewolucja-… ), niebawem społecznościowy gigant udostępni części użytkowników muzykę w streamingu, pozostaje tylko czekać na długo wyczekiwane wideorozmowy na Facebooku i facebookową stację telewizyjną.
Własną walutę imperium społecznościowe już ma (Facebook Credits - "Kredytki" - od red.), a producenci telefonów komórkowych stają na głowie, żeby ich produkty były jak najbardziej "ufejsbukowione". Dzisiaj każda szanująca się komórka ma zainstalowaną facebookową aplikację. Dla przeciętnego użytkownika telefonu komórkowego internet w smartfonie jest potrzebny do przeglądania Fejsa. Już dziś ponad 250 mln społecznościowych maniaków loguje się na portalu za pośrednictwem telefonu komórkowego http://www.fejsik.pl/250-milion… .
Idziemy o zakład, że wielu z Was po przeczytaniu tego tekstu, w którym przytaczamy twarde dane powie, że ma Facebooka w głębokim poważaniu, żeby nie użyć bardziej dosadnych słów. Nonkonformizm jest modny, ale nic nie wskazuje na to, żeby Facebook miał skończyć jak wielu jego świętej pamięci konkurentów. 27-letni społecznościowy guru wie, jak podporządkowywać sobie internetowe tłumy. A im więcej ludzi zwabi do Facebooka, tym więcej internetowego tortu pożre. Co z nonkonformistyczną resztą? Resztę zostawi sobie na drugie śniadanie.


źródło: fejsik.pl

Last edited by Kameleon; 30-05-2011 at 08:42.
Kameleon jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 30-05-2011, 09:44   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
ndw agroo89's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Feb 2009
Miasto: Katowice
Postów: 5 621
Tematów: 464
Podziękowań: 60 486
THX'ów: 4 719
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 67 (+)
ndw agroo89 67
Odp: Facebook pożre internet?

JA NIE MAM fb i jakos zyje dla mnie to jakas porazka i ogolne uzaleznienie od neta. Nawet nk nie mam a po co? Mam lepsze zajaecia niz sleczenie na portalach społecznosciowych ktore mi uja daja. ;D
__________________
ndw agroo89 jest offline  
ndw agroo89 dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 30-05-2011, 10:02   #3
Skajpa Mamo!
  
 
SinceAge's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jan 2008
Miasto: Łuków
Wiek: 35
Postów: 2 425
Tematów: 155
Podziękowań: 2 175
THX'ów: 4 113
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 67 (+)
SinceAge 67

Nagrody Użytkownika

Odp: Facebook pożre internet?

również nie posiadam fejs buka. niepotrzebne mi to. niektórzy mowią ze jak nie masz Fejsa to nie istniejesz... ja jakos istanieje;p
SinceAge jest offline  
Użytk. którzy podziękowali SinceAge za ten post:
Stary 30-05-2011, 10:07   #4
SZEF
  
 
Kameleon's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Jul 2007
Miasto: Tarnobrzeg/Kielce
Wiek: 31
Postów: 32 211
Tematów: 3951
Podziękowań: 45 690
THX'ów: 237 500
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 161
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 14
Oznaczeń w tematach: 91
Plusów: 460 (+)
Kameleon 460Kameleon 460Kameleon 460Kameleon 460Kameleon 460

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Kameleon na Facebook Odwiedź profil Kameleon na Twitter
Odp: Facebook pożre internet?

ja mam fejsa i Wam powiem, że jeśli umiejętnie się z niego korzysta (w sensie nie przesadzania jak niektórzy) to bardzo się przydaje, m.in w konwersacji ze znajomymi, podzieleniu się ciekawymi artykułami, zdjęciami, materiałami etc
Kameleon jest offline  
Kameleon dostał 13 podziękowań za ten post.
Stary 30-05-2011, 10:43   #5
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
PatosMusic's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Jul 2010
Miasto: Poddebice
Wiek: 29
Postów: 3 106
Tematów: 394
Podziękowań: 10 368
THX'ów: 4 781
Nominated Tematy Tygodnia: 1
Nominacje T.T. : 103
Imię: Zbigniew
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 12 (+)
PatosMusic 12

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil PatosMusic na Facebook Odwiedź profil PatosMusic na Youtube Odwiedź profil PatosMusic na Soundcloud.com Odwiedź profil PatosMusic na Mixcloud
Odp: Facebook pożre internet?

Cytat:
Napisał _Kameleon_ Zobacz post
ja mam fejsa i Wam powiem, że jeśli umiejętnie się z niego korzysta (w sensie nie przesadzania jak niektórzy) to bardzo się przydaje, m.in w konwersacji ze znajomymi, podzieleniu się ciekawymi artykułami, zdjęciami, materiałami etc
Też ma i jestem na nim raz na miesiąc
__________________
PatosMusic jest offline  
Stary 30-05-2011, 10:48   #6
Banned
  
 
Dołączył/a: 03 Aug 2010
Miasto: .....
Postów: 1 819
Tematów: 222
Podziękowań: 1 093
THX'ów: 899
Imię: ....
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 155 (+)
offcast 155offcast 155

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil offcast na MySpace Odwiedź profil offcast na Facebook Odwiedź profil offcast na Twitter Odwiedź profil offcast na Youtube Odwiedź profil offcast na Last.fm Odwiedź profil offcast na Soundcloud.com Odwiedź profil offcast na Mixcloud
Odp: Facebook pożre internet?

facebook to ogólnie porażka
offcast jest offline  
offcast dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 30-05-2011, 14:19   #7
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
FireEye's Avatar
 
Dołączył/a: 20 Sep 2008
Miasto: -
Wiek: 30
Postów: 2 012
Tematów: 245
Podziękowań: 3 392
THX'ów: 3 352
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 2
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 14
Plusów: 46 (+)
FireEye 46
Odp: Facebook pożre internet?

Cytat:
Napisał _Kameleon_ Zobacz post
ja mam fejsa i Wam powiem, że jeśli umiejętnie się z niego korzysta (w sensie nie przesadzania jak niektórzy) to bardzo się przydaje, m.in w konwersacji ze znajomymi, podzieleniu się ciekawymi artykułami, zdjęciami, materiałami etc
Mam identyczne zdanie jak Kameleon
FireEye jest offline  
Stary 30-05-2011, 14:30   #8
www.marcodonati.com.pl
  
 
Marco Donati's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Dec 2008
Miasto: Bieszczady
Wiek: 32
Postów: 1 775
Tematów: 187
Podziękowań: 3 856
THX'ów: 2 522
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 9
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 36 (+)
Marco Donati 36
Odp: Facebook pożre internet?

ja tam problemu z fejsem nie mam, jest nudny ponury dzien to sobie posiedze, ładna pogoda i mam zajęcie to nie siedze :D
__________________
Marco Donati jest offline  
Stary 30-05-2011, 14:40   #9
..:: Hard Trance ::..

  
 
Hidden's Avatar
 
Dołączył/a: 19 Nov 2009
Miasto: -
Wiek: 34
Postów: 13 997
Tematów: 1304
Podziękowań: 12 713
THX'ów: 35 273
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 818
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 66
Oznaczeń w tematach: 161
Plusów: max. (+)
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Odwiedź profil Hidden na Soundcloud.com
Odp: Facebook pożre internet?

Nie mam i nigdy nie będę miał. Nie ulegnę propagandzie.
Hidden jest offline  
Użytk. którzy podziękowali Hidden za ten post:
Stary 30-05-2011, 15:13   #10
..:: Clubbers Helper ::..
  
 
Zolczi's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Aug 2009
Miasto: Probo
Wiek: 38
Postów: 4 933
Tematów: 733
Podziękowań: 1 684
THX'ów: 5 872
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 1250 (+)
Zolczi 1250
Zolczi 1250Zolczi 1250Zolczi 1250Zolczi 1250
Odp: Facebook pożre internet?

Cytat:
Napisał Hidden Zobacz post
Nie mam i nigdy nie będę miał. Nie ulegnę propagandzie.

popdisuje sie. mdli mnie jak slysze slowo face book
__________________
Zolczi jest offline  
Zolczi dostał 2 podziękowań za ten post.
 

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Dyskusja] Konta na Facebook Puclav Przy piwie ... 137 23-06-2014 13:20

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->