Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM. - Strona 2 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Kameleon
Temat ma 19 komentarzy i 29065 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 02-05-2017 (12:06).

Tags: , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.


zobacz także:

« Podsumowanie Marca z 4Clubbers lub Podsumowanie Kwietnia z 4Clubbers »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-2017, 15:07   #11
Hardstylowy RozpierBond
  
 
Dołączył/a: 18 Nov 2015
Miasto: Ruda Śląska (Halemba)
Wiek: 30
Postów: 2 304
Tematów: 412
Podziękowań: 1 330
THX'ów: 15 302
Nominated Tematy Tygodnia: 20
Nominacje T.T. : 1 886
Imię: Łukasz
Wzmianek w postach: 29
Oznaczeń w tematach: 214
Plusów: 1100 (+)
lukluk007 1100
lukluk007 1100lukluk007 1100lukluk007 1100
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Cytat:
Napisał Shinu1 Zobacz post
Napisałem do czarnego kota w Rzeszowie i zostało ustalić date grania i zrobić plakat także nie wszędzie jest ciężko i owszem będzie czysty trance także zależy od człowieka jaki się trafi
Szczere gratulacje! Oby jak najwięcej takich miejsc w Polsce.
Ostatnio pisałem do klubów w regionie i albo nie było odzewu, albo "Nie, dziękujemy, nie jesteśmy zainteresowani."
Nadzieja umiera ostatnia, trzeba próbować pisać, dzwonić co jakiś czas.
Skończy się Post niedługo to kluby zaczną funkcjonować i warto znowu przerabiać ten temat.

@Kajjj Kolego doskonale Cię rozumiem. Mnie udało się jakieś 2 lata temu poznać w porządku ludzi, teraz w zasadzie już dobrych znajomych i dzielimy się utworami, setami. Mamy do siebie blisko więc jeździmy sobie na różne eventy autem.
Dobra, nie olewająca się nawzajem zgrana ekipa to bardzo fajna sprawa.
lukluk007 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali lukluk007 za ten post:
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 09-04-2017, 18:19   #12
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 11 Jan 2010
Miasto: krce
Postów: 302
Tematów: 0
Podziękowań: 4 854
THX'ów: 12
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 22
Plusów: 1 (+)
Coldee75 1
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Pomału zmienia się "postrzeganie życia klubowego" w naszym kraju ... wielu sądzi ,że może już być za późno , zbyt wielu z nas wyjeżdża za granicę i zostają odurzeni "ich" sposobem zabawy ,relaksu czy totalnego zapomnienia .
Sam wychowałem się na filmach ,które prezentowały nam kluby , imprezy rave itp .. czasy HUMAN TRAFIC - opodobnych weekendów , które nigdy nie zostaną "zaszczepione" tak do końca w klubach Polski .... Powinniśmy tworzyć mix ; tego co -tam- z typowymi dla naszego kraju i naszej kultury naleciałościami....
Ale to raczej mrzonki i marzenia nie do spełnienia ...
Tworzą się hybrydy dobrych klubów , gdzie ludzie dobrze się bawią albo po prostu ... chcą się pokazać .Nigdy sie zapomnę pierwszych Rave Cruise'ów po Odrze na statku , spojrzeń ludzi chodzących po moście , obserwujących nas - bawiących się dziko w rytmach JOSHa WINKa , pośród dymu z maszynki i w światłach otaczających nas z każdej strony statku .... Czy skromne imprezy w HIGHLANDER'ze z naprawdę świetną muzyką i malusieńkim parkietem ...
Inwencja - to było wszystko czego nam było potrzeba ,żeby zacząć .... się bawić.
Kiedyś numerem jeden był klimat . Muza , DJ - to wszystko razem tworzyło tę magię ... tak silną ,że do domu ściągało się zawsze nad ranem
Dziś to wszystko wydaje się bez pomysłu , czy polotu (sporo wciąż wyjątków - na szczęście) , ale klimat gdzieś pryska ... w dobie FB czy Youtube'a wszystko mamy na wyciągnięcie ręki .... jesteśmy coraz częściej zasypywani w 100% gotowym produktem marketingowym ... singiel , teledysk , live set na YT , koncerty dostępne również tam .... Oceny wystawiane bardzo często na wyrost - skoro coś jest popularne ... dołożę swoją cegiełkę i ja ... a ,że mi się kawałek nie podoba ? co z tego ... będę cool i trendy ....

Nigdy nie zapomnę jak weszliśmy w '90 do klubu z naszym nowym kawałkiem ... kumpel zagrał go , na parkiecie zawrzało ...był pełny
Po godzince DJ powtórzył kawałek ponownie - tym razem z infem , że jest to nasz rodzimy projekt .... powiedział ,że chłopaki ,którzy go zmontowali mieszkają praktycznie "rzut beretem" stąd....

Już nikt się nie bawił .

Mamy masę dobrych DJ'i , wykonawców ... ale jeszcze sporo czasu minie zanim zaczniemy doceniać to co dobre , nasze ...
Zanim posortujemy konkretną , ambitną muzę (czy nawet lokale ją promujące) od totalnego dna i komercji .... minie jeszcze sporo czasu.
Ale zalążki takiego materiału czy takich miejsc mamy już teraz .
Trzeba nauczyć młodych ... patrzeć , słuchać zauważać to co naprawdę dobre ....

Inaczej tytułowy "Cypis" będzie wszędzie wokół nas......

A może tutaj inaczej się nie da ?


P.S. przepraszam za offtop
Coldee75 jest offline   Reply With Quote
Stary 09-04-2017, 22:33   #13
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 985
Tematów: 407
Podziękowań: 3 927
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 83
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Problem u nas jest bardzo złożony.

Zamknięci na "nowe" słuchacze, konserwatywni promotorzy i właściciele klubów, zerowa wiedza większości słuchaczy o historii muzyki elektronicznej i o tym, jak brzmiała na przestrzeni lat, co w przypadku świeżaków (których od 2012 roku wylało ogrom, nie tylko w Polsce) skutkuje zaskorupieniem się w tych najłatwiej przyswajalnych gatunkach serwowanych przez Spinnin' i jego wszystkie sublabele oraz najbardziej rozpoznawalnych, radiowych producentach "EDM"...

Najgorsze jest to, że jeden problem napędza drugi i obawiam się, że to kluby, organizatorzy dużych eventów czy strony / fora / blogi muszą zaryzykować i dać sygnał, że idziemy w kierunku zmian - muszę się przyznać, że próbowałem, próbuję (chwilowo zza kurtyny) i próbować będę pisać o znanych artystach i nieoszlifowanych diamentach, ale nawet osoby, które znam i wiem, że mają coś więcej do przekazania oraz lubią danego wykonawcę zostawią thanksa i uciekają, ciekawe wywiady zostają bez komentarzy, a największy ruch generują te najbardziej błahe newsy, których staram się unikać jak mogę. Skoro naprawdę ogarnięci muzycznie ludzie nie dają przykładu innym i nie zachęcają swoją aktywnością do aktywności tych co bardziej nieśmiałych czy mniej oblatanych użytkowników to ciężko się dziwić, że stoimy w miejscu.

Tym bardziej, że przyznaję: w tym temacie mogło być zrobione naprawdę dużo, szykowaliśmy duże rzeczy, tylko to jest tak, że jeśli robisz coś tylko z pasji i nikt Ci za to nie płaci to małe zainteresowanie jest demotywujące. Już od roku na 4C mogły wlatywać ekskluzywne wywiady z największymi gwiazdami i sety z naprawdę świeżymi rzeczami, często wychodzącymi poza schematy, ale dla kogo? Dla dwóch osób...? A to wciąż jest realne, tak tylko szepnę.

To jest obustronne: dawajcie znać takim bazgrołakom jak choćby ja, że chcecie rozmawiać o muzyce elektronicznej i róbcie to, wpadajcie do klubów pytać o imprezy tematyczne w gatunkach takich czy takich lub z zapytaniem o jakiekolwiek mniej komercyjne granie etc. - w tej branży niewielu chce ryzykować, a zmiany prowokują jedynie chęci słuchaczy i znak od nich, że jesteśmy gotowi na krok wprzód.

To taki mój mały apel o poczucie współodpowiedzialności i wkład w rozwój subkultury muzyki elektronicznej w Polsce - kto to zrobi, jak nie forum z ćwierć miliona ludzi, którzy kochają tę muzykę? To NASZA rola.

Peace, do zobaczenia już niebawem...
MKL. jest offline   Reply With Quote
MKL. dostał 9 podziękowań za ten post.
Stary 09-04-2017, 23:38   #14
M A S T E R C L A S S
  
 
Vinylside's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jun 2008
Miasto: Gliwice
Wiek: 30
Postów: 3 302
Tematów: 871
Podziękowań: 2 695
THX'ów: 10 857
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 227
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 90
Oznaczeń w tematach: 99
Plusów: 575 (+)
Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575
Odwiedź profil Vinylside na Facebook Odwiedź profil Vinylside na Youtube Odwiedź profil Vinylside na Soundcloud.com Odwiedź profil Vinylside na Mixcloud
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Podstawowy problem stanowi brak selekcji muzycznej w danych działach promocyjnych. Mianowicie chodzi o to, że kiedyś wszędzie grany był inny gatunek dzięki czemu słuchacz miał możliwość poznania dosłownie wszystkiego. W drodze do szkoły lub pracy odpalało się zwykłe radio, gdzie królował prawdziwy pop na czele z takimi artystami jak Beyoncé, Britney Spears czy grupą ATC. Po męczącym dniu, podczas obiadu oglądało się wszelkiego rodzaju teledyski na stacjach pokroju MTV, Viva lub 4fun.tv - tam prawdziwa uczta - od Hands Upowej Cascady przez Gigiego D'Agostino a nawet Danzela i MBrothera z dodatkiem wielkiego hitu C-Boola "Would You Feel". Przychodził weekend i człowiek zastanawiał się do którego klubu się wybrać bądź z jakiego lokalu słuchać nocnej transmisji. Do wyboru cała masa urozmaiconych brzmień - Trance'owo-Pumpingowy Ekwador, Hands Upowo-Elektorniczne Energy 2000 czy dynamiczna Moderna. Na deser kupno w sklepie albumu Video od Pakito i zgrywanie późniejszych kawałków na telefon, aby pochwalić się znajomym jakie mam "fajne techno". Dziś wszystko wrzucone jest do jednego worka a artyści patrzą na muzykę nie przez pryzmat jakości lecz grubości portfela. Jadą na imprezę, oglądając w TV muzyczne stacje, słuchając radia bądź setów z komercyjnych klubów, przyglądając się "młodym talentom", które biorą udział w DJ-skich video konkursach - wszędzie słyszymy dokładnie te same numery. Nie ma już selekcji i zróżnicowania gatunkowego i właśnie to sprawia, że młode pokolenie nie ma możliwości zaprzyjaźnienia się bądź wyszukania dla siebie kawałków z innym, niekomercyjnym już brzmieniem. Na deser taki jeden z drugim potrafi na muzykę Hands Up powiedzieć Hardstyle - w efekcie wnioskując, że tak czy siak jest to "kijowe i ryje beret".

Poruszając temat muzycznych klubów - niestety, w chwili obecnej będąc osobą ambitną lub po prostu prezentującą inny styl (np. tak jak ja - Retro) bez znajomości jesteś skreślony na starcie przez natłok wyżej wspomnianej komercji. W większości przypadków dla młodych "DJ-ów" organizowane są konkursy na wszelkiego rodzaju polubienia i promocje czyli generalnie na zasadzie nie technicznej lecz popularnej - "kto ma więcej lajków, wygrywa". Później niestety wielokrotnie spotka się za konsolą młodych ludzi, którzy na najlepszym sprzęcie nie potrafią zgrać prawidłowo dwóch kawałków a podczas swojego występu drą japę do mikrofonu, prawie niszcząc swoim rykiem klubowe kolumny. O dziewczynach z wywalonymi cyckami za konsolą już nawet nie wspominam bo robi mi się słabo gdy widzę promocję czegoś takiego, słabego. Półtorej roku temu obdzwoniłem parę znanych, polskich klubów - oferowałem organizację imprezy "Retro Party" z udziałem w secie różnych gatunków muzycznych i największych, muzycznych hitów, które kiedyś grane były dosłownie wszędzie (szczerze mówiąc widzę, że starszej publice brakuje tego rodzaju dźwięków więc gram tak w radiu od lat i myślę, że spokojnie dałbym radę przypomnieć publice w danym klubie stare, dobre czasy z przedziału lat 1996-2012). Niestety, w większości przypadków managerowie tłumaczyli odmowę "brakiem zysków", "naciskiem w lokalu na modne kawałki", "publikę, która jednak zawsze bawi się do komercji". W końcu odpuściłem. Wniosek więc nasuwa się sam - lepiej zrobić z siebie totalnego kretyna w sieci i złapać dużo lajków na niebieskim portalu społecznościowym niż starać się, rozwijać i prezentować jakiś przyzwoity poziom. Inną sprawą są DJ-e, którzy nie chcą (a może nie umieją) zróżnicować w swoim secie kilku gatunków muzycznych. W tego typu wypowiedziach zawsze używam tego samego przykładu - klub Energy 2000. Odsłuc***ąc stare nagrania śmiało można zauważyć, że 5-6 godzinny set jest naszpikowany dosłownie wszystkim. Jest lekki dance, jakiś electro-house, klimatyczny trance, trochę pumpingu, później słodki Hands Up a na koniec mocny Hardstyle. Tak, to wszystko jest w jednym secie, dziś praktycznie abstrakcja. Szkoda bo przeważnie to człowiek stojący za konsolą wyznaczał publice najnowsze trendy mixując i prezentując w secie wszystko co dobre z danego zbioru muzycznego, aby odbiorca mógł zapoznać się ze wszystkim. Ja wiem, że łatwiej jest wrzucić 100 tracków na Rekordboxa, podłączyć USB a następnie po uzupełnieniu kolekcji wpiąć je w samogrające CDJ 2000, ale bez przesady. Zawsze myślałem, że wraz ze wzrostem technologii wrośnie także zakres prezentowanej muzyki, ponieważ cholernie ciężko zmixować na gramofonach czy CDJ 100s kilka gatunków ze względu na to, że tempo wyjściowe większości z nich jest od siebie bardzo odległe.

Idąc dalej - uważam także, że duży wpływ na wszelkiego rodzaju zmiany ma tzw. "nowe pokolenie". Dużo ostatnio dyskutowałem na ten temat ze znajomymi i doszliśmy do jednego, wspólnego wniosku. Dawniej idąc na imprezę ludzie mieli w sobie więcej kultury, nie chcieli rzucać się w oczy a wchodząc do lokalu nastawiali się na godną imprezę przy dobrej muzyce, nie na picie dużej ilości alkoholu czy bójki. Obecnie jaki poziom prezentują bawiące się osoby można wyciągnąć po jednej wizycie w promowanym klubie. Oczywiście, nie chcę tutaj "oceniać filmu po okładce", ale odnoszę wrażenie, że młodzi na siłę chcą na siebie zwrócić uwagę. Oprócz tego, że największe, polskie kluby i stacje radiowe nie prezentują słuchaczowi różnorodności gatunkowej widzę, że nie jest nawet zainteresowane poznaniem czegoś innego, co mogłoby się spodobać i być dla takiego jednego z drugim dobrą odskocznią. Wszystko zaczęło się od wszelkiego rodzaju pompek i 4funów czyli muzyki robionej początkowi dla żartów odebranej przez publikę inaczej niż było zakładane. Następnie były także wszelkiego rodzaju "fotkowe" inspiracje na "lajki", gdzie dzieci biegały na kamerce internetowej z pompkami do roweru naśladując swoich mentorów. Skoro o tym mowa - metamorfoza i pseudo-sława słynnych w sieci artystów także odbiła się na nowym pokoleniu, które zamiast zachęcać takiego np. Taito do produkcji w starym stylu Mondo (które swoją drogą do dnia dzisiejszego są mega klimatyczne) jarało się tym, że artysta zniszczył specjalnie telefon za 5 tysięcy (rzucając nim na filmiku o ziemię). Co gorsze, z roku na rok jest coraz gorzej. Obecną inspiracją są dla młodych seriale i zachowania ludzi z serialu Warsaw Shore czy artyści pokroju Popka czy Cypisa. Najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że manager widząc frekwencje na imprezach z wcześniej wspomnianymi artystami nie chcę od tego odbiegać i dlatego takie "Retro Party" czy "Back To Hands Up" (o muzyce Hardstyle już nawet nie wspominam) uważa za "strzał w kolano".

Na samym końcu dodam coś o produkcjach muzycznych. Żyjemy już w czasach, w których internet dostępny jest dosłownie wszędzie, podobnie jak wszelkiego rodzaju elementy służące do produkcji muzyki. Kiedyś osoba, która ogarnęła kilka podstaw w FL Studio była przez publikę noszona na rękach, a wszystko dzięki temu, że w dany utwór włożyła mnóstwo pracy, czasu i serca. Dziś programy do produkcji muzyki, acapelle czy wszelkiego rodzaju paczki z samplami (nie wspominając już o gotowych melodiach MIDI, czy Kitach zawierających średnio 15-30 sekund gotowego wałka, rozbitego na czynniki pierwsze) może pobrać dosłownie każdy więc ta "jakość" wraz z pomysłem na styl spadła w dół. Dodatkowo "zieloni" inspirują się produkcjami, które obecnie podbijają rynek muzyczny. W efekcie nie są one nastawione do tego ambitnie, ponieważ od kilku lat hity mają konstrukcję banalnie prostą (spójrzmy chociażby na Animalsa) a to co jest wg. większości godne uwagi zostaje po prostu w cieniu.

Ogólnie jest na forum pewna grupa osób, która chciałaby powrotu na szczyt gatunków, które kiedyś wydawałoby się, że są z klubów czy festiwali są nie do wygryzienia. Sam zaliczam się do takiego grona i uważam, że o tym, że komercyjna muzyka sięgnęła dna trzeba mówić głośno. Zastanawiając się głębiej doszedłem do pewnego wniosku - może to właśnie przez nasz polski minimalizm wspomniani w temacie artyści odcięli się od krajowego rynku i odnieśli wielki sukces, większy od Polskich producentów, którzy są w muzycznym świecie dłużej. Widocznie za granicą potrafią docenić i wychwycić prawdziwy talent a publika ma więcej oleju w głowie i nie bawi się do kawałków pokroju "pi*da nad głową" czy "ziomek mój grubo sypie w nosie koks jak k*tas w c*pie". Kiedyś szczerze mówiąc takie rzeczy były mocno krytykowane. Obecnie jest to niestety przepis na sukces.
__________________
Vinylside jest offline   Reply With Quote
Vinylside dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 10-04-2017, 06:22   #15
..:: Amator ::..
  
 
Dołączył/a: 25 Jan 2014
Miasto: Szczecin
Postów: 14
Tematów: 9
Podziękowań: 1
THX'ów: 9
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 11
Plusów: 1 (+)
VictorDaBoya 1
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Ciekawy post, ale ja bym nie polecał tego co jest na topie jeżeli chodzi o EDM, bo po prostu mi się, to nie podoba, dla mnie fajna muzyka klubowa, była kiedyś, była bardziej wyrazista np. Benny Benassi, Lexy K paul, Members of Mayday, Tomcraft, Club Rotation na Vivie itp. wtedy był klimat, a dzisiaj, topowe numery z Beatportu nie mają tego samego, tej budowy numeru, wyrazistości i brzmienia, jakieś future house, z fatalnym brzmieniem, utwory w których słychać rzężenie, bez ciekawych sampli, osobiście, nie lubię tego klimatu, tak samo jak Big Room House, Don Diablów itp. wszystkiego co jest zrobione na jedno kopyto. Jednym ze sposobów na to jest, zacząć robić samemu muzykę, samemu coś stworzyć, otworzyć klub, kanał na yt, wytwórnię. kreować, a nie się dostosowywać, szukać nowych dobrych producentów i dawać wartość.

Last edited by VictorDaBoya; 10-04-2017 at 06:23.
VictorDaBoya jest offline   Reply With Quote
Stary 10-04-2017, 09:31   #16
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Miasto: Opole lubelskie
Wiek: 29
Postów: 717
Tematów: 102
Podziękowań: 289
THX'ów: 1 348
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 23
Plusów: 2 (+)
stoprocentmix 2
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Dziwnie to wygląda gdy artykuł jest o polepszeniu ogólnym jakości słuchanej muzyki w Polsce. O dążeniu za zachodem. O urozmaiceniu naszej sceny klubowej. I przede wszystkim na otworzeniu się na to co nieznane. A co drugi post jest najzwyczajniej o cofaniu się w czasie. Bo 10 lat-15 lat temu było lepiej, bardziej melodyjnie. I nikt nie powielał schematów. Było błogo muzycznie... Jakiej wy zmiany oczekujecie skoro jest taka mentalność a nie inna. Są chyba już tylko dwa typy ludzi. Pierwszy taki że obojętnie co jest grane aby żeby kotlet i piwo było dobre. Drugi typ skupia się już całkowicie na muzyce, ale na tej sprzed kilkunastu lat. Pokolenie Cypisa było wychowywane na pompkach robionych dla jaj. Jeżeli ktoś całe życie słuchał takiej muzyki to już dawno jest odcięty i żadne nawracanie tu nie pomoże
stoprocentmix jest offline   Reply With Quote
stoprocentmix dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 10-04-2017, 11:28   #17
..:: Świeżak ::..
  
 
MrRoorMusic's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Apr 2017
Miasto: Warszawa
Wiek: 53
Postów: 11
Tematów: 5
Podziękowań: 0
THX'ów: 10
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
MrRoorMusic 1
Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Troche przypomina to powiedzenie "zadnych interesow z Polakami". Mam cotygodniowy podcast "In Da Groove", ktory leci mi juz w blisko 40 stacjach radiowych na swiecie. W samych Niemczech jest ich osiem a najbardziej egzotyczne kraje to Brazylia i Puerto Rico. Najtrudniej bylo mi sie dogadac z polskimi stacjami. Houseradio wrecz odpisalo mi ze cyt. "jestem zbyt znany". Trudno mi to jest zrozumiec. Skoro radia z Holandii, UK, Francji, Hiszpanii, USA czy wspomniana Brazylia sa bardzo zadowolone ze wspolpracy, chetnie moj show promuja a tutaj jest caly czas pod gore. Dlatego to powiedzenie z poczatku mojego postu "zadnych interesow...". Cos w tym jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Last edited by MrRoorMusic; 10-04-2017 at 11:32.
MrRoorMusic jest offline   Reply With Quote
Stary 11-04-2017, 11:35   #18
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 23 Jun 2010
Miasto: Południe
Wiek: 36
Postów: 684
Tematów: 6
Podziękowań: 12 822
THX'ów: 221
Imię: Konrad
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 40
Plusów: 1 (+)
Graffik87 1
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

W Polsce powinno zostać zrobione radio fm z muzyką elektroniczną/klubową nadające 24/7. W Czechach mają Dance Radio, Rosji - Radio Record a nawet na Ukrainie Kiss Fm. Od 2-3 lat słucham tych stacji i powiem że dają radę :D

Wysyłane z mojego LG-H440n za pomocą Tapatalk 2
Graffik87 jest offline   Reply With Quote
Stary 12-04-2017, 21:07   #19
..:: true Member ::..
  
 
JacobOnly's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Feb 2015
Miasto: Łódź
Wiek: 30
Postów: 426
Tematów: 59
Podziękowań: 824
THX'ów: 363
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 20
Imię: Maciej
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 1 (+)
JacobOnly 1
Odwiedź profil JacobOnly na Facebook Odwiedź profil JacobOnly na Mixcloud
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

A mi się wydaje że poziom ten obniżają sami artyści/producenci według mnie to co bardzo promowane i pozwalające na rozwój przekłada się na gorszą jakość kolejnych produkcji.I nie piszę tutaj teraz o czipsach czy innych disco bolkach.Wolę się schylić niż brać to co pod ręką.Co po tym jak utwór deepowy którego kiedyś twoi niewyedukowani znajomi nie znali nagle poleci w rozgłośni spodoba się im skoro i tak nie będą wiedzieli nic oprócz tego że "fajny" i grany w "radiu" to "fajny". Kwestia indywidualna albo ktoś się chce zainteresować albo to dla niego mało ważny fakt w życiu jakim jest muzyka. Pozdrawiam
__________________
JacobOnly jest offline   Reply With Quote
Stary 02-05-2017, 12:06   #20
..:: Bywalec ::..
  
 
Dołączył/a: 18 Jan 2012
Miasto: Tarnów Opolski
Wiek: 29
Postów: 55
Tematów: 1
Podziękowań: 4
THX'ów: 3
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Dj Tideno 1
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Prawda jest taka ze patrząc na to co dzieje się w klubach (bardziej chyba dyskotekach) to i lepiej że nie ma jakiś wielkich gwiazd. Ludzie po kilku głębszych i tak nie czują tego klimatu. A discopolo jest lekkie i dobrze wpada w ucho. Jeszcze klimaty Latino czy lekkiego house są ok ale patrząc na to co mogłoby się dziać na takim występie Trancowym to pewnie nie byłoby pełnego klubu a jak ostatnio byłem w Klubie i widziałem co się działo na sali Disco Dance to chyba teraz jedyny opłacalny kierunek w Polsce.
Dj Tideno jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska Reprezentacja w Brazylii (Polscy Producenci) Overdrive Przy piwie ... 3 23-06-2014 15:43

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->