Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi” - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 6 komentarzy i 4429 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 22-03-2016 (15:39).

Tags: , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”


zobacz także:

« Ultra Music Festival 2016 - linki do transmisji oraz timetable lub Paul Kalkbrenner wystąpi na Open’erze! »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-03-2016, 21:49   #1
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 986
Tematów: 407
Podziękowań: 3 930
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 84
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Nie możesz głosować!
8
Nie możesz głosować!

Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”

Wolfgang Gartner wraca. W styczniu wydał krążek „10 Ways to Steal Home Plate”, w piątek pojawiła się akompaniującą mu EP-ka „More Ways”, a w sobotę po raz pierwszy od ponad roku stanął za konsolą. Z tej okazji wspomina, gdy wciąż anonimowy Skrillex otwierał dla niego sety, gdy był w więzieniu i na odwyku oraz mówi, dlaczego „społecznościówki” są jak narkotyki.



Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”


Nieplanowany odpoczynek legendarnego już producenta spowodowany był problemami zdrowotnymi, które na początku lutego 2015 roku zmusiły go do przerwania „Unholy Tour” - trasy promującej singiel stworzony wraz z Bobbym Saintem. Powrót Wolfganga nie był przypadkowy - wybór padł na klub Avalon Hollywood, świętujący 7 rocznicę powstania cyklu piątkowych imprez Control. Urodziny Control nie były jedynym powodem, dla którego Amerykanin mieszkający na co dzień właśnie w Los Angeles wybrał to miejsce na swój długo wyczekiwany powrót:

Jeśli w Los Angeles istnieje klub, który jest moim miejscem - to właśnie ten. (Control) było integralną częścią budowy mojego profilu w Los Angeles. Zdarzyło się tu tak wiele historycznych momentów. Skrillex pewnego razu grał dla mnie support - jeszcze zanim stał się Skrillexem. Był tym małym, zdenerwowanym dzieciakiem, próbującym podłączyć swój laptop... a rok później "bum!", wiesz, to Skrillex!

Kiedy Gartner był małym, zdenerwowanym dzieciakiem, tworzył chicago house podpisany swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem - Joey Youngman. Jednak jeszcze zanim wydał swój pierwszy utwór w wieku 21 lat (po 7 latach bezskutecznego wysyłania dem do wytwórni, a wtedy przecież było to znacznie trudniejsze niż dziś, w erze SoundClouda), był o krok od zmarnowania sobie życia:

Zostałem aresztowany podczas rave'u za sprzedaż ecstasy nieumundurowanemu policjantowi. Na jakiś czas trafiłem do więzienia. Wyszedłem z niego i natychmiast wróciłem do brania dragów. Moi rodzice wyrzucili mnie ze swojego domu, po czym dorabiałem w magazynach. Pewnego dnia, kiedy miałem 20 lat, ktoś dał mi do rozprowadzenia ecstasy, a ja nie mogłem go sprzedać. Ostatecznie zażyłem całość i dosłownie sięgnąłem dna. Musiałem pójść na odwyk.

Sam artysta wielokrotnie przyznawał, że muzyka uratowała mu życie. Jeszcze będąc w ośrodku resocjalizacyjnym wydał swój pierwszy track. Miał wtedy 21 lat.

Doświadczenia, które go dotknęły zostały przekute w muzyczną siłę Joeya, a właściwie siłę jego aliasu, który stworzył w 2007 roku i pod którym tworzy do dziś. Wolfgang Gartner przyznaje, że ucieczka w narkotyki po to, by zmienić percepcję otaczającego nas świata do bólu przypomina mu coś, co zażywamy właściwie wszyscy bez wyjątku, a co po cichu i niepostrzeżenie separuje ludzi od życia samego w sobie - strony społecznościowe:


Do szału doprowadza mnie sytuacja, kiedy ludzie machają przed sobą telefonami aby uchwycić chwilę, zamiast wybrać jej przeżycie - tu i teraz.

Podejście muzyka idealnie odzwierciedlają okładki - tak „10 Ways to Steal Home Plate” jak również „More Ways”. Zamiast wyeksponowanego logo artysty, na okładce widnieje chłopiec stojący nad laptopem z młotkiem w dłoni: tym samym Gartner chciał uniknąć uprzedzeń względem nowej artystycznej estetyki, równocześnie zachęcając ludzi do przesłuchania całości w sposób niezaburzony wyobrażeniem o tym, jak muzyka Gartnera brzmieć „powinna”.



Nowa odsłona twórczości Wolfganga skupia się na czerpaniu inspiracji z lat 90. i wymieszaniu ich ze swoim starym brzmieniem, ale także na muzyce nie-elektronicznej, jak choćby rap czy R&B, bo - jak przyznaje Joey - coraz rzadziej odnajduje inspirację w dzisiejszej erze EDM:

Zamierzam łączyć brzmienie disco/funky house z tym, z którego jestem znany i zobaczyć co z tego wyjdzie. Ostatniej nocy ludzie pozytywnie reagowali na tą muzykę. To było naprawdę obiecujące, a to oznacza, że mogę kontynuować eksperymentowanie.

Amerykanin planuje grać koncerty znacznie rzadziej, niż dotychczas - spowodowane jest to problemami natury psychicznej, które są wywołane życiem w samolotach i busach. Coraz większa ilość muzyków przyznaje się do owych problemów, niejako przerywając temat tabu i zmowę milczenia, która od lat wisiała w powietrzu. Fani powinni się więc cieszyć - to oznacza bowiem więcej czasu na produkcję muzyki od jednego z najzdolniejszych producentów naszego pokolenia.


Czytaj również:
Asa wyjawia tytuł oraz częściową tracklistę debiutanckiego albumu




Serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojej strony dancemusicaristocracy.blogspot.com oraz śledzenia profili społecznościowych Dance Music Aristocracy, gdzie znajdziecie znacznie więcej aktualności ze świata EDM!

facebook.com/DanceMusicAristocracy
twitter.com/DMAristocracy
soundcloud.com/DMAristocracy
mixcloud.com/DanceMusicAristocracy
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”-post.jpg  
MKL. jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 15-03-2016, 17:39   #2
Stary pierdziel i majonez
  
 
Miczki's Avatar
 
Dołączył/a: 13 Jun 2011
Miasto: Brama Świętego Piotra
Postów: 1 014
Tematów: 42
Podziękowań: 2 396
THX'ów: 1 315
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 35
Imię: Fifonż
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 38
Plusów: 50 (+)
Miczki 50
Odp: Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”

Gartner dobrze prawi na temat serwisów społecznościowych. Myślicie, że osoby spędzające przy nich całe dnie będą mieć szczęśliwe życie i czy będą w stanie założyć rodziny? Chyba nie.

Co do samego Gartnera - wydaję mi się, że mądrości życiowej nabiera się dzięki problemom, takim jak np. nałogi. Zupełnie odbierasz otaczający Cię świat. Dostrzegasz wtedy wszechobecny bezsens działań wielu osób.
Miczki jest offline   Reply With Quote
Miczki dostał 7 podziękowań za ten post.
Stary 15-03-2016, 23:33   #3
..:: true Member ::..
  
 
Oskarro's Avatar
 
Dołączył/a: 20 Jun 2011
Miasto: Warszawa
Postów: 1 440
Tematów: 37
Podziękowań: 52
THX'ów: 538
Imię: Oskar
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 14 (+)
Oskarro 14
Odwiedź profil Oskarro na Facebook Odwiedź profil Oskarro na Soundcloud.com
Odp: Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”

Pewnie za drogo sobie liczył.... xDD

Bardzo dobry artykuł i z ciekawością przyjrzę się rozwojowi twórczości.
__________________
Oskarro jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Oskarro za ten post:
Stary 16-03-2016, 06:20   #4
..:: true Member ::..
  
 
Dominika&Przemek's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Jan 2010
Miasto: żychlin
Wiek: 35
Postów: 878
Tematów: 0
Podziękowań: 1 928
THX'ów: 74
Imię: Przemek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 44
Plusów: 1 (+)
Dominika&Przemek 1
Odp: Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”

Pasjonująca historia jednego z moich ulubionych artystów pokazuje, że z dna można się wybić na szczyty choć przez ciernie, co do nowego albumu to nie słuchałem mimo iż w posiadaniu . Niezmiernie oczekuje wać pana koncertu bądź setu w Polsce!
Dominika&Przemek jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Dominika&Przemek za ten post:
Stary 16-03-2016, 12:35   #5
..:: Klubowicz ::..
  
 
Kapel's Avatar
 
Dołączył/a: 13 Oct 2009
Miasto: Ełk
Postów: 2 512
Tematów: 77
Podziękowań: 762
THX'ów: 1 526
Imię: Kacper
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 42 (+)
Kapel 42
Odp: Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”

„Do szału doprowadza mnie sytuacja, kiedy ludzie machają przed sobą telefonami aby uchwycić chwilę, zamiast wybrać jej przeżycie - tu i teraz.”

Dokladnie !! Tez mnie to wkur..
__________________
Kapel jest offline   Reply With Quote
Kapel dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 17-03-2016, 08:48   #6
..:: true Member ::..
  
 
DudeL's Avatar
 
Dołączył/a: 11 Mar 2015
Miasto: München
Postów: 280
Tematów: 1
Podziękowań: 365
THX'ów: 17
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 24
Plusów: 1 (+)
DudeL 1
Odwiedź profil DudeL na Facebook
Odp: Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”

Ciekawe kto jeszcze zanim stał się sławny handlował narkotykami :D
__________________
DudeL jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali DudeL za ten post:
Stary 22-03-2016, 15:39   #7
Banned
  
 
Dołączył/a: 01 Aug 2009
Miasto: Puławy/Lublin
Wiek: 34
Postów: 5 989
Tematów: 216
Podziękowań: 9 508
THX'ów: 1 370
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 31 (+)
Tomaszzz 31
Odp: Wolfgang Gartner: „Siedziałem za sprzedaż ecstasy policjantowi”

Ciekawe od jakiego narkotyku uzależnił się... Na pewno nie była to ekstaza. Ten rodzaj narkotyku nie powoduje uzależnienia fizycznego, jak alkohol, papierosy, heroina i inne używki, a co najwyżej psychiczne. Podobnie sprawa ma się z marihuaną. Wszystko jest dla ludzi (może poza "krokodylem" i innymi świństwami, ale o takich rzeczach nawet nie chce wiedzieć), ale wszystko trzeba robić z głową. Najlepsze w sytuacji Gartnera, który do moich ulubionych wykonawców się nie zalicza, a to przez fakt, że muzyka House i wszelkie jej odmiany są mi obce, jest to, że najgorszy etap w życiu ma już za sobą. W młodym wieku upadł na samo dno, jak autor wątku zauważył, po czym wyszedł na prostą i teraz systematycznie idzie ku górze. To, że wydarzyło się takie nieszczęście w młodym wieku to dla niego dar z niebios. Co byłoby w sytuacji, gdyby będąc na samej górze osiągnął dno? Ktoś pewnie zauważy, że wtedy nie musiałby handlować narkotykami. To prawda, ale uzależnienie w takiej sytuacji mogłoby doprowadzić do śmierci, bo na brak pieniędzy na towar bynajmniej by nie narzekał.

Niech się cieszy, że handlując prochami nie wpadł w Polsce. Tutejsze prawo jest najbardziej restrykcyjne, jeżeli chodzi o posiadanie czy handel - w szczególności nieletnim. Za tą zbrodnię od trzech w górę bez górnej granicy, więc lepiej sobie znaleźć inne źródło dochodu.
Tomaszzz jest offline   Reply With Quote
Tomaszzz dostał 5 podziękowań za ten post.
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[News] Wolfgang Gartner - zapowiedź i tracklista albumu „10 Ways to Steal Home Plate”! MKL. Newsy 8 06-03-2016 12:04
[News] Wolfgang Gartner zapowiada nadchodzący singiel „Turn Up”, poprzedzający nowy album! MKL. Newsy 5 29-10-2015 18:22
[News] Tom Swoon – Występ przed „Cafe TVN” i wywiad w „Dzień Dobry TVN” P4SIO Newsy 18 11-10-2015 17:51

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->