Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie” - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 12 komentarzy i 6043 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 11-09-2016 (03:02).

Tags: , , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”


zobacz także:

« DJ w akcji charytatywnej zachęca do pomocy. Zostań bohaterem - po prostu! lub Deepcloud Records Featured On Beatport »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-02-2016, 18:30   #1
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 986
Tematów: 407
Podziękowań: 3 930
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 84
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Nie możesz głosować!
14
Nie możesz głosować!

Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Niedawno pisałem o tym, że Mat Zo wyjawił tracklistę i datę wydania swojego drugiego albumu, "Self Assemble". Dziś natomiast przetłumaczyłem dla Was wywiad, w którym 25-letni artysta postanowił opowiedzieć o motywie przewodnim nadchodzącego krążka, brakujących elementach dzisiejszej muzyki oraz obraniu nowego kierunku w swoim życiu.



Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”


Patrząc na dokonania Matana można bez problemu dostrzec, że stagnacja jest mu obca. Karierę rozpoczynał jako producent trance'u, podpisując swój pierwszy profesjonalny kontrakt w wieku zaledwie 16 lat. Wkrótce potem trafił on pod skrzydła należącego do Above & Beyond Anjunabeats, gdzie w 2008 roku pojawiła się jego pierwsza epka. W tym samym czasie Zohar rozpoczął szturm na jakże odmienną względem trance'u sceny - jego wydania w Hospital Records jako MRSA podbijały serca najbardziej zagorzałych słuchaczy drum'n'bassu. Gdy po jednym z najlepszych elektronicznych albumów ostatnich lat, czyli zdającym się nie być ograniczonym przez podział na gatunki "Damage Control" wydawało się, że bardziej nieszablonowym być się już nie da, Mat Zo powraca z kolejnym świadectwem swojej artystycznej klasy - "Self Assemble", które można potraktować jako wizję dystopii:

To opowieść o przyszłości - o tym, jak technologia uczyni wszystko natychmiastowym, jednak gdy przerośnie nas sztuczna inteligencja pojawią się nowe problemy.

Podczas procesu tworzenia drugiego studyjnego longplaya, Matan nie uchronił się od inspiracji zaczerpniętej z własnej egzystencji:

Chciałem, aby był jak ścieżka dźwiękowa do filmu, który nie istnieje. Nieważne jak bardzo starałem się tę ścieżkę stworzyć, w końcowym rozrachunku album stał się czymś bardzo osobistym. Ostatecznie to historia o ostatnich trzech latach mojego życia.

Zamysł albumu najlepiej oddaje jego okładka, przedstawiająca człowieka uwięzionego wewnątrz drukarki 3D wyciągniętej z przyszłości:

To metafora tego, że w swoim życiu zawsze próbowałem wydostać się z klatki, w której sam się uwięziłem. To próba odnalezienia drogi wyjścia z labiryntu EDM.


Symbolika krążka jest tym większa, że może on służyć jako pożegnanie Matana ze sceną:

Ten album w pewnym sensie jest moim ostatnim pożegnaniem zanim zajmę się robieniem innych rzeczy w swoim życiu. Wydaje mi się, że jestem gotów pójść i zapuścić się w nowe realia.

Fani zapewne znają podejście Brytyjczyka do sceny EDM, którego zresztą nie ukrywa (m.in. na Twitterze). I mimo że ta informacja może zaniepokoić słuchaczy, Zohar uspokaja i zapewnia, że jeszcze nie składa broni:

Nie oznacza to, że całkowicie przestanę tworzyć muzykę. Wciąż mam do wydania więcej produkcji.

Decyzja producenta wiąże się z przemyśleniami dotyczącymi niewystarczającego zaangażowania ludzi (w tym producentów) w to, co robią:

W dzisiejszych czasach wszystko jest jedynie półśrodkiem. Muzyka nie utrzymuje się w umysłach ludzi zbyt długo. Nie czuć w niej trwałości i długowieczności, a EDM jest tego kwintesencją.

Mat Zo chce się temu przeciwstawić za sprawą swojego wyczekiwanego albumu:

Chciałem stworzyć coś bardziej nieprzemijalnego, oddając hołd przeszłości.

Słowa artysty znajdują poparcie w pierwszym singlu z "Self Assemble" - "Soul Food", stylistycznie przypominającym produkcje legend pokroju Daft Punk:

Uwielbiam filter/french house. Chciałem zrobić utwór odzwierciedlający emocje, które towarzyszyły mi, gdy po raz pierwszy usłyszałem "One More Time".



Jeśli pozostała część LP będzie utrzymana na zbliżonym poziomie, krążek powinien stać się udanym follow-upem dla "Damage Control", które otrzymało nominację do GRAMMY.
Wydanie "Self Assemble" zaplanowane jest na 25 marca nakładem wytwórni Mata, Mad Zoo, jednak już dziś zupełnie za darmo możecie pobrać "Soul Food".



Źródło: billboard.com


Czytaj także:
● Mat Zo podaje datę wydania nadchodzącego albumu, „Self Assemble”. Sprawdź tracklistę





Śledź mnie na DanceMusicAristocracy.blogspot.com oraz na portalach społecznościowych aby być na bieżąco m.in. z newsami, wywiadami, artykułami i recenzjami ze świata muzyki elektronicznej:

Facebook | Twitter | Mixcloud | SoundCloud | YouTube
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”-mat-2bzo.jpg  
MKL. jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 14-02-2016, 10:20   #2
(@_@)
  
 
Dołączył/a: 27 Jan 2012
Miasto: Ostrołęka
Wiek: 28
Postów: 4 548
Tematów: 278
Podziękowań: 21 339
THX'ów: 4 729
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 29
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 121
Plusów: 44 (+)
.marcin 44
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Sam deadmau5 odmówił wydania jego albumu w mau5trap, Soul Food jest fajne, jestem ciekawy reszty, może przez te 1,5 roku coś pomieszał w tym relku.
.marcin jest offline   Reply With Quote
.marcin dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 14-02-2016, 10:27   #3
..:: Klubowicz ::..
  
 
Uciex's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Dec 2005
Miasto: Łódź
Wiek: 35
Postów: 6 521
Tematów: 486
Podziękowań: 11 034
THX'ów: 4 506
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 56
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 171
Plusów: 12 (+)
Uciex 12
Odwiedź profil Uciex na MySpace Odwiedź profil Uciex na Facebook Odwiedź profil Uciex na Youtube Odwiedź profil Uciex na Last.fm Odwiedź profil Uciex na Soundcloud.com Odwiedź profil Uciex na Mixcloud
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

"Damage Control" to album, który często słucham w aucie do dziś. Idealna muzyka do auta, nie żałuję zakupu. W 2006-2008 tworzył niepowtarzalne utwory progressive trance, potem poszedł w komerchę, gdzie też pokazywał nietuzinkowy sposób jej tworzenia. "Soul Food" też super buja. Widać jak wielki talent ma ten gość.
__________________
Uciex jest offline   Reply With Quote
Uciex dostał 5 podziękowań za ten post.
Stary 14-02-2016, 13:30   #4
Stary pierdziel i majonez
  
 
Miczki's Avatar
 
Dołączył/a: 13 Jun 2011
Miasto: Brama Świętego Piotra
Postów: 1 014
Tematów: 42
Podziękowań: 2 396
THX'ów: 1 315
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 35
Imię: Fifonż
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 38
Plusów: 50 (+)
Miczki 50
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Nie mówcie, że jeden z największych wizjonerów muzyki klubowej (choć bardziej się nadaje określenie elektronicznej) ma tak szybko skończyć swoją historię?! Przecież to jest jeden z nielicznych artystów, dla którego żadne bariery nie istnieją. Jeden z moich ulubionych. Tiesto czy AvB przy Zoharze to Pan Pikuś.
Miczki jest offline   Reply With Quote
Miczki dostał 8 podziękowań za ten post.
Stary 14-02-2016, 16:05   #5
..:: Klubowicz ::..
  
 
Matan Zajcev's Avatar
 
Dołączył/a: 23 May 2009
Miasto: Szczecin
Postów: 3 627
Tematów: 160
Podziękowań: 3 916
THX'ów: 3 880
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 2
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 35
Plusów: 115 (+)
Matan Zajcev 115Matan Zajcev 115
Odwiedź profil Matan Zajcev na Twitter Odwiedź profil Matan Zajcev na Youtube Odwiedź profil Matan Zajcev na Last.fm Odwiedź profil Matan Zajcev na Soundcloud.com Odwiedź profil Matan Zajcev na Mixcloud
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Zdecydowanie jeden z najbardziej kreatywnych producentów, cholernie czekam na previewy jak i cały album.
__________________
Matan Zajcev jest offline   Reply With Quote
Matan Zajcev dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 14-02-2016, 20:54   #6
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Von Boco's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Apr 2009
Miasto: Cieszyn
Wiek: 28
Postów: 1 808
Tematów: 135
Podziękowań: 804
THX'ów: 3 161
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 4
Imię: Krzycho
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 2
Plusów: 32 (+)
Von Boco 32
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Bipolar, lucid dreams, the sky, easy, remix burn...
Długo by wymieniać jego świetne produkcje, szkoda by było gdyby odszedł od tego typu produkcji w inną stronę
__________________
Von Boco jest offline   Reply With Quote
Von Boco dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 15-02-2016, 11:58   #7
..:: Klubowicz ::..
  
 
Exation's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Jun 2011
Miasto: Warszawa
Wiek: 29
Postów: 3 855
Tematów: 57
Podziękowań: 16 900
THX'ów: 1 539
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 48
Imię: Igor
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 30
Plusów: 8 (+)
Exation 8
Odwiedź profil Exation na Facebook Odwiedź profil Exation na Twitter Odwiedź profil Exation na Youtube Odwiedź profil Exation na Soundcloud.com Odwiedź profil Exation na Mixcloud
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

WOW, znam człowieka, ale szczerze nie od tej strony. Wielki szacunek dla niego, a Soul Food wesołe brzmienie
__________________
Exation jest offline   Reply With Quote
Exation dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 17-02-2016, 13:59   #8
..:: true Member ::..
  
 
Varden's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Jun 2010
Miasto: .
Postów: 243
Tematów: 10
Podziękowań: 549
THX'ów: 280
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 11
Imię: Kamil
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 9
Plusów: 6 (+)
Varden 6
Odwiedź profil Varden na Soundcloud.com
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Po odsłuchu świetnego "Soul Food" nie mogę doczekać się, aby przesłuchać album kiedy zostanie już wydany.
Varden jest offline   Reply With Quote
Varden dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 21-02-2016, 23:37   #9
..:: Klubowicz ::..
  
 
Unlucky's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Jan 2010
Miasto: Biłgoraj
Wiek: 35
Postów: 1 725
Tematów: 124
Podziękowań: 1 956
THX'ów: 2 719
Imię: Maciej
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 170 (+)
Unlucky 170Unlucky 170
Odwiedź profil Unlucky na Last.fm Odwiedź profil Unlucky na Soundcloud.com
Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Pamiętam jak się zachwycałem First Glance. Przecież to jest geniusz. Mam nadzieję, że kierunek w który pójdzie to będzie trance
__________________
Unlucky jest offline   Reply With Quote
Unlucky dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 23-02-2016, 08:11   #10
..:: Rang Moderator ::..
  
 
D!G!'s Avatar
 
Dołączył/a: 27 Dec 2006
Miasto: Kraków
Wiek: 35
Postów: 20 084
Tematów: 3472
Podziękowań: 85 133
THX'ów: 552 942
Nominated Tematy Tygodnia: 93
Nominacje T.T. : 29 046
Imię: Grzegorz
Wzmianek w postach: 32
Oznaczeń w tematach: 194
Plusów: 300 (+)
D!G! 300D!G! 300D!G! 300D!G! 300

Nagrody Użytkownika

Odp: Mat Zo o „Self Assemble”: „To w pewnym sensie moje ostatnie pożegnanie”

Dojrzałe podejście jak na swój wiek prezentuje Matan, ciekawe co dokładnie ma na myśli odnośnie tego zdania:

"
Wydaje mi się, że jestem gotów pójść i zapuścić się w nowe realia. "

Mam nadzieję, że przynajmniej raz na 3 miesiące będzie można posłuchać nowego utworu w Jego wykonaniu "Soul Food" jest świetnym zwiastunem albumu i robi naprawdę spory apetyt na więcej tego typu klimatów : )

Dzięki Michale za poświęcony czas na przygotowanie całości, dla mnie bomba
D!G! jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali D!G! za ten post:
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Art.] Eric Prydz opowiedział o produkcji „Opus”, Swedish House Mafii i sukcesie „Call On Me P4SIO Newsy 6 16-02-2016 18:11
[News] Tom Swoon – Występ przed „Cafe TVN” i wywiad w „Dzień Dobry TVN” P4SIO Newsy 18 11-10-2015 17:51

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->