Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Forum Producentów muzycznych / Strefa dja > Music Producers Arena > Pytania
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Slyder
Temat ma 14 komentarzy i 2380 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 03-02-2015 (15:13).

Tags: ,


Lista oznaczonych użytkowników


Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11


zobacz także:

« Wystawienie swojego utworu na TuneCore lub doop doop key »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-01-2015, 01:52   #1
..:: true Member ::..
  
 
Slyder's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Aug 2009
Miasto: Kraków
Postów: 409
Tematów: 58
Podziękowań: 686
THX'ów: 286
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Slyder 4
Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Mam do was pytania odnośnie 2 rzeczy dotyczących programu FL Stuido 11

Rozwiązane 1.Jak wiadomo program Fl Studio opiera się na "step sequence" (samplerze) Moja praca polega na tym że na każdym Patternie układam tylko jeden sampel np: kick, a na kolejny czyli nr 2 ukladam np: clap, na jeszcze następnym np: syntezator. Problem polega na tym że nie chce mieć na Patternie np: pierwszym wglądu w sample lub syntezatory z innych Patternów czyli chce mieć pokazywane tylko to co władowałem do konkretnego Patternu. Czy jest na to jakieś rozwiązanie ?


2.To pytanie odnosi się Browsera. Czy jest możliwość przerzucania z niego sampli do Playlisty tak aby zachowały one tempo projektu czyli automatycznie wpasowywały się one w rytm ? Uprzedzam że na programie DAW Pro Tools jest taka możliwość lecz szukam takiej funkcji w FL Studio

3.Czy ktoś korzysta z Nexusa 32 bit na FL Studio 64 bitowym ponieważ ja mam z nim poważne problemy, czy wy też ?
Problem wygląda tak https://www.youtube.com/watch?v=lZMPiFRmK7Q
Lecz rozwiązanie które podają w opisie filmiku sprawdza się tylko na wersji 32 bitowej Fl Studio, jednak w wersji 64 bitowe dzieje się jeszcze gorzej po odznaczeniu tej opcji "Ensure processor"
To wygląda na to że nie będzie można na 64 bitowym FL Studio korzystać ze słynnej cracowanej wersji Nexusa 2.2 od AIR
Ale musi być jakiś sposób dla pewności przetestuje to na innym komputerze lecz wiem że nie tylko ja mam taki problem.
Używałem także programu JBridge który przerabia 32 bitowe VST na 64 biotowe, przerobiło plik prawidłowo we Wrapper Setings pisze że jest 64 bitowy więc JBridge jakoś tam działa ale problem mimo przeróbki cały czas jest taki sam


Jeżeli znacie jakiś sposób bądźcie uprzejmi się nim podzielić
Z góry dziękuję
__________________

Last edited by Slyder; 29-01-2015 at 02:31.
Slyder jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 24-01-2015, 04:43   #2
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Jeśli chodzi o jedynkę..to o ile dobrze zrozumiałem takie coś jest bezsensu. To znaczy mając aktywny pattern 1 chcesz usunąć wszystkie pozostałe samplery i instrumenty itd..nie będące aktywne w tym patternie tak? Niestety tak nie można zrobić, ponieważ w ten sposób usuwasz nie tylko te elementy z tego patternu ale i całego projektu bo to są składowe utworu, mimo że nie uczestniczą i nie sa aktywne w patternie 1 ale np w patternie 5..to muszą być fizycznie dostępne również w momencie aktywacji patternu jeden i pracy nad innymi samplerami czy instrumentami.
Możesz natomiast utworzyć grupy- na dole tam gdzie jest all - add filter group wtedy wpisujesz nazwę i masz pogrupowane. Chyba że nie zrozumiałem. No bo to jest tak czytasz 5 stronę książki i resztę wyrywasz bo po co ma książka ciążyć ale ich nie masz w tym momencie i na 7 stronę już nie przejdziesz Także będąc na 1 patternie pracujesz nad np nad linią basową z wtyczki Massive i jest w edytorze midi (piano-roll) zapisana linia melodyczna to nie możesz np usuwać samplerów z kickiem mimo że w tym konkretnym patternie nie biorą udziału bo znikną w ogóle z całosci projektu.

Co do drugiego pytania, to nie wiem co masz ustawione w samplerze - szczególnie sekcja time streching ale przynajmniej u mnie małe sample/pętle automatycznie mają dostosowywane tempo do projektu, najlepiej napisz co się dzieje gdy dodajesz pętle do playlisty czy zmienia ona wysokość? tempo? na jakie? inne niż w projekcie? czy nic sie nie dzieje..gra tak samo z takim samym tempem?
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Stary 24-01-2015, 10:51   #3
..:: true Member ::..
  
 
Slyder's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Aug 2009
Miasto: Kraków
Postów: 409
Tematów: 58
Podziękowań: 686
THX'ów: 286
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Slyder 4
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
nie możesz np usuwać samplerów z kickiem mimo że w tym konkretnym patternie nie biorą udziału bo znikną w ogóle z całosci projektu.
1.Właśnie sęk w tym że ja nie chce ich usuwać tylko nie chce mieć pokazywanych nie aktywnych sampli na konkretnym Patternie. Poprostu chce żeby pozostałe były nie widoczne a nie usunięte

2.Jeżeli wrzucam loopa na Playliste to jest on w swoim tępie a chce aby automatycznie jak go wrzucam przystosowal sie do tępa projektu
__________________

Last edited by Slyder; 24-01-2015 at 10:55.
Slyder jest offline   Reply With Quote
Stary 27-01-2015, 23:09   #4
..:: true Member ::..
  
 
DJ_kusy's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Feb 2010
Postów: 276
Tematów: 38
Podziękowań: 295
THX'ów: 306
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 14
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 26
Plusów: 8 (+)
DJ_kusy 8
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

1. O ile się nie mylę to włączenie podkreślonej opcji to jest rozwiązanie o które Ci chodzi.


2. Czy to się tyczy wszystkich sampli? Jak dobrze rozumiem to np. w momencie gdy masz loopa 128 BPM, a tempo projektu 135 BPM, to po wrzuceniu go z Browsera na Playlistę automatycznie ma się "zgrać" do tempa projektu. Jeśli tak to trzeba spełnić dwa warunki:

- tak jak na powyższym screenie, włączona opcja "Read sample tempo information"
- plik musi zawierać w sobie te meta-dane z tempem

Automatically beat-match/stretch samples dropped on the Playlist, FL Studio needs to know the sample's original tempo and receive a command to auto-stretch the sample. This information is contained in the sample's 'meta-data', only saved in .wav files:
1. Open the Sample Properties with Edison.
2. Make sure the original sample tempo (Tempo (BPM)) is set correctly, you may need to use the 'Autodetect tempo' feature.
3. Turn Tempo-sync ON.
4. Save the sample with these settings (only .wav files can contain this meta-data, it will be discarded if you convert to mp3 for example).
5. Make sure the F10 General Settings, 'Read sample tempo information' option is ON.
6. Drag the audio file from the Browser and drop on the Playlist. It will then auto-stretch to match the current BPM of FL Studio.



Jeśli znasz trochę angielski to polecam korzystać z helpa w FL'ce (F1)

Komentarz autora tematu:
Slyder przyznał plusa: Dziękuje tak dlugo tego szukalem

Last edited by DJ_kusy; 27-01-2015 at 23:15.
DJ_kusy jest offline   Reply With Quote
DJ_kusy dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 28-01-2015, 22:29   #5
..:: true Member ::..
  
 
Slyder's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Aug 2009
Miasto: Kraków
Postów: 409
Tematów: 58
Podziękowań: 686
THX'ów: 286
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Slyder 4
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Dj_Kusy dziękuje ci właśnie o to mi chodziło lecz co do drugiego punktu to zarz to obczaję czy to działa
__________________

Last edited by Slyder; 28-01-2015 at 22:30.
Slyder jest offline   Reply With Quote
Stary 28-01-2015, 22:38   #6
..:: Klubowicz ::..
  
 
Skillstorm's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Dec 2008
Miasto: Kraków
Postów: 1 319
Tematów: 162
Podziękowań: 367
THX'ów: 1 538
Wzmianek w postach: 42
Oznaczeń w tematach: 2
Plusów: 11 (+)
Skillstorm 11
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
Jeśli chodzi o jedynkę..to o ile dobrze zrozumiałem takie coś jest bezsensu. To znaczy mając aktywny pattern 1 chcesz usunąć wszystkie pozostałe samplery i instrumenty itd..nie będące aktywne w tym patternie tak? Niestety tak nie można zrobić, ponieważ w ten sposób usuwasz nie tylko te elementy z tego patternu ale i całego projektu bo to są składowe utworu, mimo że nie uczestniczą i nie sa aktywne w patternie 1 ale np w patternie 5..to muszą być fizycznie dostępne również w momencie aktywacji patternu jeden i pracy nad innymi samplerami czy instrumentami.
Możesz natomiast utworzyć grupy- na dole tam gdzie jest all - add filter group wtedy wpisujesz nazwę i masz pogrupowane. Chyba że nie zrozumiałem. No bo to jest tak czytasz 5 stronę książki i resztę wyrywasz bo po co ma książka ciążyć ale ich nie masz w tym momencie i na 7 stronę już nie przejdziesz Także będąc na 1 patternie pracujesz nad np nad linią basową z wtyczki Massive i jest w edytorze midi (piano-roll) zapisana linia melodyczna to nie możesz np usuwać samplerów z kickiem mimo że w tym konkretnym patternie nie biorą udziału bo znikną w ogóle z całosci projektu.
Większych bredni nie słyszałem.

Oczywiście że się da zrobić tak że na paternie 1 widac tylko kick a na 2gim tylko synth. Przeciez można na step sekwencerze robić grupy. Tak jak naprzykład masz Grupę Unsorted. All oraz Audio Clips czy grupę z automatyzacjami. Zresztą spróbój na grupie Audio dodać Synth i nie będzie widoczny w standardowym widoku Unsorted.

Tak więc Się da tylko po co ?




Co do 2 to w Logicu chyba było takie coś. Na wavach ztego co Się orientuje to się nie da jednak Z loopami nie ma problemu bo dosyć dobrze fl je dopasowuje do tempa projektu.
__________________
Skillstorm jest offline   Reply With Quote
Stary 28-01-2015, 22:42   #7
..:: true Member ::..
  
 
Slyder's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Aug 2009
Miasto: Kraków
Postów: 409
Tematów: 58
Podziękowań: 686
THX'ów: 286
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Slyder 4
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Pojawia się trzecie pytanie czy ktoś korzysta z Nexusa 32 bit na FL Studio 64 bitowym ponieważ ja mam z nim poważne problemy czy wy też ?[COLOR="Silver"]

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Większych bredni nie słyszałem.

Oczywiście że się da zrobić tak że na paternie 1 widac tylko kick a na 2gim tylko synth. Przeciez można na step sekwencerze robić grupy. Tak jak naprzykład masz Grupę Unsorted. All oraz Audio Clips czy grupę z automatyzacjami. Zresztą spróbój na grupie Audio dodać Synth i nie będzie widoczny w standardowym widoku Unsorted.

Tak więc Się da tylko po co ?




Co do 2 to w Logicu chyba było takie coś. Na wavach ztego co Się orientuje to się nie da jednak Z loopami nie ma problemu bo dosyć dobrze fl je dopasowuje do tempa projektu.

Grupy to nie jest rozwiązanie ponieważ bym musial pattern wtedy też zmieniać więc bez sensu ponieważ np: Pattern 1 przynależy do każdej grupy, ale problem już rozwiązany

Po co ? Dla komfortu pracy mnie denerwuje jak mam niepotrzebne elementy tak dla sprostowania
__________________

Last edited by Slyder; 28-01-2015 at 22:47.
Slyder jest offline   Reply With Quote
Stary 28-01-2015, 22:46   #8
..:: Klubowicz ::..
  
 
Skillstorm's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Dec 2008
Miasto: Kraków
Postów: 1 319
Tematów: 162
Podziękowań: 367
THX'ów: 1 538
Wzmianek w postach: 42
Oznaczeń w tematach: 2
Plusów: 11 (+)
Skillstorm 11
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Cytat:
Napisał Slyder Zobacz post
Po co ? Dla komfortu pracy mnie denerwuje jak mam niepotrzebne elementy tak dla sprostowania
Zawsze możesz Pracować tylko na Okienku aranżacji i tam układać Większosć elementów Ja tak robie. Step sekwencer służy mi tylko do robienia elementów z których składam większą całość.

Przyznam się że Jako że jestem wzrokowcem Łatwiej mi ułożyć na pałe Jakieś bassy w Piano rollu a potem bawić się Klockami w okienku aranżacji niż Robić Całość Dropu w Piano rollu

__________________
Skillstorm jest offline   Reply With Quote
Stary 28-01-2015, 22:51   #9
..:: true Member ::..
  
 
Slyder's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Aug 2009
Miasto: Kraków
Postów: 409
Tematów: 58
Podziękowań: 686
THX'ów: 286
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 4 (+)
Slyder 4
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Tak tylko gdy wrzucam instrument to muszę go odtworzyć z poziomu sequencera bo gdy mam wyłączony sequencer nie mogę chyba potem wybrać tego instrumentu bo on się znajduje na nim

Edit:
A widze że jednak można ale z poziomu Browsera i to nie zbyt wygodne i nie trzyma ładu jednak sequencer w tym DAW jest chyba niezbędny do wygodnej obsługi ponieważ jak wiemy tu nie tworzymy ścieżek instrumentalnych gdzie na mikserze wpinamy instrument w insert


Co do punktu 2 To gdy wrzucam loopa z tempem 128 a ja mam projekt 140 bpm muszę niestety dać Fit to tempo - Project 140 bpm żeby dopiero wyrównał, kurcze denerwuje mnie to
__________________

Last edited by Slyder; 28-01-2015 at 23:08.
Slyder jest offline   Reply With Quote
Stary 28-01-2015, 23:54   #10
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Poszukuje paru funkcji w Fl Studio 11

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Większych bredni nie słyszałem.

Oczywiście że się da zrobić tak że na paternie 1 widac tylko kick a na 2gim tylko synth. Przeciez można na step sekwencerze robić grupy. Tak jak naprzykład masz Grupę Unsorted. All oraz Audio Clips czy grupę z automatyzacjami. Zresztą spróbój na grupie Audio dodać Synth i nie będzie widoczny w standardowym widoku Unsorted.

Tak więc Się da tylko po co ?


Nie wiem o jakich bredniach mówimy..powtarzanie po kimś czegoś co napisał nie jest trendy..napisałem o grupach no więc? gdzie są jakieś brednie? ale chciałem wyjaśnić bo są tacy co usuwają pozostałe elementy na patternach a potem się dziwią że w projekcie nie ma nic...
Poza tym autorowi nie chodzi o grupy a raczej o tymczasowe 'zasłonięcie' reszty elementów, instrumentów..
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->