Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM - Strona 3 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: P4SIO
Temat ma 30 komentarzy i 10655 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 16-02-2015 (22:57).

Tags: , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-11-2014, 17:57   #21
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 05 Sep 2014
Miasto: Kraków
Wiek: 28
Postów: 187
Tematów: 22
Podziękowań: 9
THX'ów: 34
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Eleir 1
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Cytat:
Napisał d@ny Zobacz post
Alesso ma racje, ale mam nadzieje że w tym co mowił brał również siebie pod uwagę, edm już od kilku lat zaczęło schodzić na psy aż dotarło do pewnej bariery przy której już niżej zejść się nie da, to już jest praktycznie hands up, doszło do tego że łupanka + jakiś tam vox zapewnia sukces na liście przebojów w eska tv które osobiśce dla mnie już nie istnieje i to jest wyznacznikiem standardów muzycznych XXIw. do tego dochodzę te młode kiepy typu dvbbs czy garrix powtarzające się z trackami jakby igła w gramofonie sie zawiesiła, przykro sie robi, bo sluchając tej muzyki jeszcze kilka lat temu człowiek czuł przyjemność z jej słuchania a teraz uszy krwawią, ale cóż ewolucja nie zawsze zmierza w prawidłowym kierunku.
Moim zdaniem trochę przesadzasz. Garrix jak na takiego młodego gościa naprawdę daję rade. Nie każdy jego kawałek mi się podoba, ale większość pod względem technicznym jest naprawdę dobra. Styl? Kwestia gustu. EDM schodzi na psy? To po co się "katujesz" i ci cieknie z uszu? Ano tylko po to by popłakać i ponarzekać jak to nasze społeczeństwo ma w naturze. Powiem tak. Słucham naprawdę róźnych gatunków i podgatunków i w playliscie potrafię mieć np. 1.Hardstyle,2.Rockowa nutka.3 Bigroom. 4. Trance.
Nie rozumiem ludzi takich jak ty. Ja np. nienawidzę arabskiego popu. I wiesz co robię? Zwyczajnie w świecie tego nie słucham. Tobie też polecam skoro tak bardzo cię bolą bigroomy, bo jeszcze ci uszy amputują.

I nie wal smutów, że obecnie nie ma nowych dobrych kawałków. Są ale trzeba dobrze poszukać, bo jak masz zamiar słuchać jedynie tych najbardziej znanych i komercyjnych to się nie dziw, że kawałki są robione, by szybko wpadły w ucho i mają prostą melodię.

/edit
Żeby nie być gołosłowny dodaje pierwszy lepszy przykład, że obecnie są producenci, którzy tworzą muzykę piękną i z emocjami. Kawałek praktycznie z przed tygodnia.
DubVision - Turn It Around

Last edited by Eleir; 11-11-2014 at 10:36. Powód: Dodaje argument mojej opinii
Eleir jest offline   Reply With Quote
Eleir dostał 2 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 10-11-2014, 23:06   #22
..:: senior Member ::..
  
 
Dołączył/a: 20 Mar 2011
Miasto: Siemianowice Śl
Wiek: 30
Postów: 136
Tematów: 25
Podziękowań: 27
THX'ów: 164
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 3
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 1 (+)
Creativo 1
Re: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Jak dla mnie to ten Alesso tak samo jest big roomowy, a emocji szuka się w muzyce trance a nie house. Co calemu światku minimalowemu/ techowemu czy deep houseowemu tez powie, że nie ma emocji ? Głębii nie ma, groove'u i oryginalności.

Last edited by Creativo; 10-11-2014 at 23:06.
Creativo jest offline   Reply With Quote
Stary 16-11-2014, 21:39   #23
..:: true Member ::..
  
 
revnotes's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Apr 2011
Miasto: Warszawa
Postów: 309
Tematów: 23
Podziękowań: 475
THX'ów: 67
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
revnotes 1
Odwiedź profil revnotes na MySpace Odwiedź profil revnotes na Facebook Odwiedź profil revnotes na Twitter Odwiedź profil revnotes na Youtube Odwiedź profil revnotes na Last.fm Odwiedź profil revnotes na Soundcloud.com Odwiedź profil revnotes na Mixcloud
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Obecnie to wszystko jest tak mocno skomercjalizowane, że faktycznie trudno mówić o emocjach i tutaj zgadzam się z Alesso.
revnotes jest offline   Reply With Quote
Stary 21-11-2014, 11:10   #24
..:: Klubowicz ::..
  
 
Wolly1962's Avatar
 
Dołączył/a: 18 Mar 2010
Miasto: Okolice Krosna ^^
Wiek: 31
Postów: 7 013
Tematów: 266
Podziękowań: 40 897
THX'ów: 4 406
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 23
Imię: Wojtek
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 93
Plusów: 84 (+)
Wolly1962 84
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

niestety ale Alesso, axwell, ingrosso, czy inni producenci ktorzy graja, graja to samo wg mnie a mam na mysli klimat jaki panuje w setach a to wszystko dlatego ze trwa wlasnie MODA NA BIGROOMY ktora spowodowala ze wszytko jest na jedno kopyto i bez emocji, dobrym przykladem jest rowniez Angielski Producent ktorego tak lubie "eSQUIRE" gdy tworzy bigroom widac jedno i to samo, bez emocji natomiast jak tworzy na styl z przed 3-5 lat ze swoim stylem to widac roznice miedzy tym a tym, zgadzam sie z Alesso bo tak jest. Jednak co wejde w dzial z Bigroomem to czy Alesso, Axwell, czy inne GADY sa na wzor tego samPRZYANJMNIEJ TAK MI SIE WYDAJE NIESTETY) wlasnie przez ten styl ktory po prostu wychodzi juz uszami nie tylko u mnie jak innych klubowiczow, mozecie sie nie zgodzic ale takie jest wlasnie moje zdanie
Dlatego zostaje w dziale Progressive House gdzie zawsze cos sie dzieje w danym utworze czy bardzo wolny plywak czy szybszy z mocniejszymi bitami, jak i rowniez w dziale House jest w czym wybierac
Wolly1962 jest offline   Reply With Quote
Stary 07-12-2014, 19:20   #25
..:: Bywalec ::..
  
 
Dołączył/a: 08 Dec 2011
Miasto: Leszno
Wiek: 30
Postów: 67
Tematów: 10
Podziękowań: 43
THX'ów: 60
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Bo0lek 1
Odwiedź profil Bo0lek na Soundcloud.com
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Jeżeli 50% utworów EDM jest na samplach Tsunami,Tremora czy Animalsów to skąd tu emocje ;]
Bo0lek jest offline   Reply With Quote
Stary 12-12-2014, 17:57   #26
Very Important Person
  
 
John Melts's Avatar
 
Dołączył/a: 05 Oct 2013
Miasto: Bełchatów
Wiek: 31
Postów: 3 900
Tematów: 608
Podziękowań: 1 783
THX'ów: 7 441
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 150
Imię: Adrian
Wzmianek w postach: 24
Oznaczeń w tematach: 50
Plusów: 92 (+)
John Melts 92
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Cytat:
Napisał Kamilos809 Zobacz post
Heh, o czym my tu mówimy... niby ten sam gatunek, ale inne brzmienia... Także jak ktoś wsadza VINAI i Alesso do jednego worka, to po prostu amator... Alesso pokazuje oprócz emocji fakt, że nie tylko przy podwyższonym bassie i głupawej melodyjce można się jednak bawić...
Proszę mi zostawić chłopaków w spokoju , bo lubię wszystkich
Nie każdemu podoba się Alesso, ja akurat lubię wszystkich wykonawców i mi to zwisa co kto prezentuje Ważne ze muzyka mi się podoba !
John Melts jest offline   Reply With Quote
Stary 18-12-2014, 12:03   #27
..:: Klubowicz ::..
  
 
Xaydestroyer's Avatar
 
Dołączył/a: 16 Feb 2008
Miasto: WQP
Wiek: 34
Postów: 443
Tematów: 129
Podziękowań: 198
THX'ów: 853
Imię: Wojciech
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 26
Plusów: 33 (+)
Xaydestroyer 33
Odwiedź profil Xaydestroyer na Facebook
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Dzisiejsze big-roomy są płytkie. nie chodzi o emocje sztukę tylko o kasę. fenomen Animals czy Cunami :D zachęcił wszystkich producentów do nadmiernego kopiowania sampli, motywów itp. wiecie dlaczego wszystko kreci się wokół "$". Pamiętacie rok 2008 Infinity prod. Klaasa nagle wszyscy artyści zaczeli podrabiać, nawet zapomniany Mark OH stworzył United. Inny przykład, 2010 No speak Americano i wszyscy pompują. Jedno kopyto jedno brzmienie. Moje zdanie jest takie gdyby artyści skupiali sie na sztuce nie na kasie współczesny EDM wyglądał by inaczej.
__________________

Last edited by Xaydestroyer; 18-12-2014 at 12:06.
Xaydestroyer jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Xaydestroyer za ten post:
Stary 27-12-2014, 20:43   #28
..:: true Member ::..
  
 
swiety1o34's Avatar
 
Dołączył/a: 24 Sep 2013
Miasto: Poznań
Postów: 212
Tematów: 0
Podziękowań: 33
THX'ów: 93
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
swiety1o34 1
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Bardzo cenie tworczosc Alesso i moim zdaniem jako producent daje rade. Nie wrzucalbym go do jednego worka z Garrixem czy DVBBS bo widze znaczna roznie w utorach przez nich prezetowanych. typowy bigroom...? no nie wiem.
swiety1o34 jest offline   Reply With Quote
Stary 22-01-2015, 18:41   #29
..:: Klubowicz ::..
  
 
conrad_owl's Avatar
 
Dołączył/a: 19 Mar 2007
Miasto: SCO
Wiek: 36
Postów: 6 059
Tematów: 680
Podziękowań: 7 596
THX'ów: 15 143
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Konrad
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 24
Plusów: 200 (+)
conrad_owl 200conrad_owl 200conrad_owl 200
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Cytat:
Napisał Xaydestroyer Zobacz post
Dzisiejsze big-roomy są płytkie. nie chodzi o emocje sztukę tylko o kasę. fenomen Animals czy Cunami :D zachęcił wszystkich producentów do nadmiernego kopiowania sampli, motywów itp. wiecie dlaczego wszystko kreci się wokół "$". Pamiętacie rok 2008 Infinity prod. Klaasa nagle wszyscy artyści zaczeli podrabiać, nawet zapomniany Mark OH stworzył United. Inny przykład, 2010 No speak Americano i wszyscy pompują. Jedno kopyto jedno brzmienie. Moje zdanie jest takie gdyby artyści skupiali sie na sztuce nie na kasie współczesny EDM wyglądał by inaczej.

O widzisz, trafiłeś w sedno chopie.
Nie udzielałem się w temacie, ale tu jest głos rozsądku.
Wszyscy zawsze kopiowali. Tak? Tak. Sam podałeś przykłady.
Dzisiaj też kopiują, tak? No pewnie.
A co robi publika? Nudzi się styl Klaasa? To rok później podoba im się inny hit. Prawda?
Prawda jak złoto.
Zatem jeśli ktoś narzeka na bigroomy - niech ich nie słucha.
A jeśli ktoś uważa, że bigroomy są wieczne - jest w błędzie. Za rok, dwa będzie nowy hit i wszyscy będą kopiować pod niego. A ci co walili bigroomy pójdą w mocniejszą sieczkę z chaotyczną melodią (patrz kooperacaj W&W z Headhunterz - ani to hard, ani bigroom), zmienią styl (przykładów jest mnóstwo), albo skończą karierę (słyszał ktoś dziś o Klaasie?).
__________________
conrad_owl jest offline   Reply With Quote
Stary 27-01-2015, 13:22   #30
..:: true Member ::..
  
 
Swooniak's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Jun 2013
Miasto: Somewhere
Wiek: 27
Postów: 686
Tematów: 30
Podziękowań: 245
THX'ów: 532
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 3 (+)
Swooniak 3
Odwiedź profil Swooniak na Last.fm
Odp: Alesso o braku prawdziwych emocji w EDM

Alesso ma całkowitą rację co do wszystkich artystów od "gatunku" zwanego big roomem.
Wszyscy jadą na podobnych leadach i presetach (VINAI na przykład).
Swooniak jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->