Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy” - Strona 2 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 18 komentarzy i 4306 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 19-10-2014 (20:15).

Tags: , , , , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”


zobacz także:

« Dokument o Skrillex'ie 'Let's Make A Spaceship'. lub Deadmau5 + Pryda - nowy collab? »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-10-2014, 17:38   #11
EssentialMusic.pl
  
 
P4SIO's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Sep 2010
Miasto: Warszawa
Wiek: 30
Postów: 4 166
Tematów: 352
Podziękowań: 4 597
THX'ów: 6 390
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 75
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 53 (+)
P4SIO 53
Odwiedź profil P4SIO na Facebook Odwiedź profil P4SIO na Twitter Odwiedź profil P4SIO na Youtube Odwiedź profil P4SIO na Soundcloud.com
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

MKL niczego Ci nie zarzucam tylko mówię, że jest to jeden z wielu punktów widzenia. Nawołuję do otwartości i próby zrozumienia fenomenu popularności takiego czy innego gatunku. Ciągle opisujesz objawy, a ja się skupiam na przyczynie Nie zwalajmy wszystkiego na marketing, a ludzi nie traktujmy jak zombie, bo wtedy faktycznie za 3 lata pogadamy o mega popularnym deep housie, którego fenomenu nadal nie rozumiemy. Można krytykować bigroom ale nadal nie zmieni to jego popularności. Pomyśl... gdybyś zrozumiał jaki działa tu mechanizm, to równie dobrze mógłbyś działać w ten sposób i przekonać ludzi na dużą skalę do odnalezienia własnej drogi w muzyce. W innym wypadku, to jest walka z wiatrakami, bo równie dobrze za te 3 lata może założyć taką serię i rozprawiać o future czy deep house, których skrajną popularność wróżysz I dla jasności nie chcę tutaj niczego hejtować czy odejmować znaczenie. Wręcz przeciwnie! Chcę pogłębić ten temat tak żeby każdy zrobił, to na czym Ci zależy czyli zastanowił co właśnie jemu "w duszy gra" Poczułem tutaj delikatne spięcie, a nie o to mi chodziło.

Zachęcam wszystkich do śledzenia tej serii, bo wróżę jej spory rozwój i to w znacznie krótszym okresie niż 3 lata
P4SIO jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali P4SIO za ten post:
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 18-10-2014, 17:43   #12
..:Music Maniac:..
  
 
Christoph'86's Avatar
 
Dołączył/a: 26 Jun 2009
Miasto: Turek / Kalisz
Wiek: 37
Postów: 7 901
Tematów: 752
Podziękowań: 58 432
THX'ów: 10 996
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 135
Imię: Krzysztof
Wzmianek w postach: 9
Oznaczeń w tematach: 104
Plusów: 950 (+)
Christoph'86 950
Christoph'86 950
Odwiedź profil Christoph'86 na Youtube
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Cytat:
Napisał MKL. Zobacz post
Dziś Electronic Dance Music jest na rozdrożu: bigroom (nareszcie) zdaje się stopniowo odchodzić do lamusa, a schedę po nim przejmuje deep house na spółkę z najnowszym wymysłem słuchaczy, zwanym future house. Historia lubi się powtarzać, czyż nie?
To nie jest wymysł słuchaczy a licznych portali o tematyce muzycznej i samych producentów, którzy w ten sposób określają swoje produkcje.
Christoph'86 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Christoph'86 za ten post:
Stary 18-10-2014, 18:14   #13
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 985
Tematów: 407
Podziękowań: 3 927
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 83
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Tak jest, jest to moje podejście (bo czyje mam mieć, jak nie swoje?) do sprawy i popieram tutaj wszystkich producentów, którzy na przestrzeni lat wkładali całe serce i nieprawdopodobny talent w to, co robili, a teraz jako wyjadacze na rynku walczą o scenę, którą znają lepiej, niż 16-latkowie, którzy pobrali FL Studio plus paczki Wendżyns, Pryda Snare i robią hita, bo na Bitportach wujo Softwell ma pierwsze miejsce i leci w radio. Oczywiście mówię teraz pół żartem, ale równocześnie pół serio, bo mniej więcej tak przygnębiająco wygląda teraz "EDM". Krążysz wokół tematu jednak mam wrażenie, że zupełnie nie wyłapałeś sedna, bo wciąż mówisz, że walczę z bigroomem. Walczę z kopiowaniem, które zostawia piętno na tych, którzy spod tego wszystkiego próbują się wydostać. Masz swoje zdanie i je bardzo szanuję, ale pozwól mi mieć swoje. W końcu nie po to powstał ten temat.

A, żeby nie było - ja absolutnie się nie spinam P4SIO, także sztama. :D

Chris Antoua - chodzi mi o to, że powstanie kilka utworów w jakimś stylu i tworzone są pod to od razu nowe podgatunki. Zawsze mi się przypomina rozmowa z Gartnerem, kiedy gloryfikowany za stworzenie complextro odparł "Nie tworzę żadnego complextro, to po prostu electro house". :D Zostańmy jednak przy nazwie future house, coby wszyscy wiedzieli o czym mowa.

Kończąc spam podsumuję: Zapraszam po muzykę, zapraszam po nieznanych producentów i utwory w niezdefiniowanych jeszcze stylach, zapraszam po moje godziny poszukiwań czegoś, co się wyróżnia na tle reszty, zapraszam po moją walkę z wiatrakami, zapraszam po moje doświadczenie i po mój przesadny perfekcjonizm. Zapraszam do Dance Music Aristocracy.
MKL. jest offline   Reply With Quote
MKL. dostał 7 podziękowań za ten post.
Stary 18-10-2014, 19:16   #14
R4V
..:: Klubowicz ::..
  
 
R4V's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Apr 2010
Miasto: Exeter
Postów: 4 631
Tematów: 395
Podziękowań: 10 772
THX'ów: 11 568
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 569
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 48 (+)
R4V 48
Odwiedź profil R4V na Youtube
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Generalnie obecny rok pod względem muzycznym jest lepszy od poprzedniego, na salony wraca house, oczywiście zmodernizowany, lecz jest to nadal dobry house, nawet jego nowy podgatunek "future house". Jak mówiłeś, historia się powtarza co daje mi sporą nadzieję na powrót dobrego electro .
Co do Twojego pomysłu, uważam, że jest świetny i życzę Ci aby rozwinął się na wielką skalę.
A perfekcjonizm to cecha, którą cenię w ludziach bardzo wysoko, gwarantuje on, że jak się za coś zabierzesz to porządnie i dokładnie, także warto z nim przesadzać
Z niecierpliwością czekam na pierwszy epizod
__________________
R4V jest offline   Reply With Quote
R4V dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 18-10-2014, 19:26   #15
BIGROOM <3 <3 <3
  
 
ᵴнᴀᴘоᴠ1996's Avatar
 
Dołączył/a: 20 Sep 2013
Miasto: Radomsko / Warszawa
Wiek: 27
Postów: 7 994
Tematów: 152
Podziękowań: 3 832
THX'ów: 3 600
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 55
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 38 (+)
ᵴнᴀᴘоᴠ1996 38
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Bardzo dobry artykuł ale osobiście mam nadzieję że Bigroom nigdy nie zniknie z "salonów" EDM.
ᵴнᴀᴘоᴠ1996 jest offline   Reply With Quote
ᵴнᴀᴘоᴠ1996 dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 18-10-2014, 23:51   #16
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Mr.Greeen's Avatar
 
Dołączył/a: 28 May 2012
Miasto: Golub-Dobrzyń
Wiek: 32
Postów: 755
Tematów: 63
Podziękowań: 1 047
THX'ów: 685
Wzmianek w postach: 6
Oznaczeń w tematach: 16
Plusów: 12 (+)
Mr.Greeen 12
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Może historykiem nie jestem,ale była już podobna sytuacja w muzyce elektronicznej i nazywa się ona Rave.

Dla tych,co niewiedzą czym to jest poniżej próbka:
https://www.youtube.com/watch?v=C8G8cdbPmp8
https://www.youtube.com/watch?v=IGRNcnkAaI4

Dlaczego podobna? Ano podobna pod względem aranżu a raczej jej biedy,umiłowania dla dropa i bassu,schematyczności,prostej melodii (lub często jej brak),masowego wzrostu popularności krótko po powstaniu gatunku,ilości oklepanych produkcji,wreszcie popularności i dyktatorskiego opanowania rynku muzycznego.
Rave swoje czasy miał w drugiej połowie lat 90 tych.dzisiaj od wielu,wielu lat jest to gatunek martwy,a po upadku gatunku momentalnie zapomniano (wyjątkiem tutaj jest scooter) o djach,i producentach. Po ciemnych czasach rave'u kojarzonego dzisiaj głównie z zaćpanymi klubowiczami,nastała piękna era dynamicznego rozwoju muzyki house,umocnienia się techno,i wreszcie pięknego okresu dominnacji muzyki trance.

Chyba nie muszę mówić co wkrótce się stanie z bigroomem?
Mr.Greeen jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Mr.Greeen za ten post:
Stary 19-10-2014, 11:39   #17
Banned
  
 
Dołączył/a: 06 Dec 2008
Miasto: Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody
Wiek: 33
Postów: 11 318
Tematów: 2198
Podziękowań: 25 930
THX'ów: 116 472
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 168
Imię: Kładżło
Wzmianek w postach: 17
Oznaczeń w tematach: 59
Plusów: 950 (+)
Wojtek Szczęsny 950
Wojtek Szczęsny 950
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Kameleon dał thxa czyli to tak jakby pijak odstawił piwo i przyznał Ci rację
albo babcia wyłączyła radio maryja.. tylko, że zapewne jednorazowo ponieważ nasz admin to zawzięty propagator EDM i Bigroom. Co do samego projektu to jestem za ale pewnie to tylko krótkotrwała zajawka. Bigroom sam się skończy i przyjdzie moda jak zauważyłeś na deep house. Już na fejsie widzę, że ludzie dodają Faded czy Won't Look Back także jest to widoczne.

Last edited by Wojtek Szczęsny; 19-10-2014 at 13:03.
Wojtek Szczęsny jest offline   Reply With Quote
Wojtek Szczęsny dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 19-10-2014, 19:35   #18
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Gulcza$'s Avatar
 
Dołączył/a: 14 Apr 2007
Miasto: Everywhere
Postów: 669
Tematów: 51
Podziękowań: 574
THX'ów: 1 286
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 2
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 11 (+)
Gulcza$ 11
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Cytat:
Napisał Mr.Greeen Zobacz post
Może historykiem nie jestem,ale była już podobna sytuacja w muzyce elektronicznej i nazywa się ona Rave.

Dla tych,co niewiedzą czym to jest poniżej próbka:
https://www.youtube.com/watch?v=C8G8cdbPmp8
https://www.youtube.com/watch?v=IGRNcnkAaI4

Dlaczego podobna? Ano podobna pod względem aranżu a raczej jej biedy,umiłowania dla dropa i bassu,schematyczności,prostej melodii (lub często jej brak),masowego wzrostu popularności krótko po powstaniu gatunku,ilości oklepanych produkcji,wreszcie popularności i dyktatorskiego opanowania rynku muzycznego.
Rave swoje czasy miał w drugiej połowie lat 90 tych.dzisiaj od wielu,wielu lat jest to gatunek martwy,a po upadku gatunku momentalnie zapomniano (wyjątkiem tutaj jest scooter) o djach,i producentach. Po ciemnych czasach rave'u kojarzonego dzisiaj głównie z zaćpanymi klubowiczami,nastała piękna era dynamicznego rozwoju muzyki house,umocnienia się techno,i wreszcie pięknego okresu dominnacji muzyki trance.

Chyba nie muszę mówić co wkrótce się stanie z bigroomem?
Kultura rave trwa po dzisiejszy dzień, najbardziej widoczna jest w Niemczech, polecam poczytać trochę o rave nie jako o gatunku muzyki tylko o stylu życia, bo jest na czym się wzorować.
Niestety dzisiejsza "kultura" klubowa na większości festiwalach jest całkowitym przeciwieństwem kultury rave nad czym bardzo ubolewam.

Co do bigroomow to nie będę się wypowiadał bo szkoda słów.
__________________
Gulcza$ jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Gulcza$ za ten post:
Stary 19-10-2014, 20:15   #19
..:: Klubowicz ::..
  
 
Woncky's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Aug 2008
Miasto: Warszawa
Wiek: 34
Postów: 2 672
Tematów: 166
Podziękowań: 3 801
THX'ów: 4 142
Imię: Grzesiu
Wzmianek w postach: 17
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 100 (+)
Woncky 100Woncky 100
Odwiedź profil Woncky na Facebook Odwiedź profil Woncky na Soundcloud.com Odwiedź profil Woncky na Mixcloud
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Cytat:
Napisał P4SIO Zobacz post
Mam wrażenie, że ta "pustka" w muzyce jest spowodowana brakiem głębszego przesłania. Nie jestem historykiem ale mam wrażenie, że kiedyś muzyka wyrażała ludzkie emocje i pragnienia jak np. Ruch hippisowski. Ewolucja muzyki jest nieunikniona i często rozbawia mnie postawa osób, które krytykują obecne dźwięki. Szczególnie można tego doświadczyć gdy rodzice usłyszą takie "Animals" i nazwą to "prymitywną muzyką" lub "łupanką".
Moim zdaniem kompletnie nie masz racji, bo zwyczajnie w kontekście muzyki elektronicznej nie można mówić o przesłaniu. A dalej masz zespoły, które nagrywają na instrumentach, eksperymentują, traktują elektronikę jako dodatek do swojej twórczości - jak Ci zależy na przesłaniu w muzyce, to nie będziesz słuchał elektroniki, wybierze rock/hip hop/cokolwiek.

Cytat:
Napisał P4SIO Zobacz post
To co obecnie zabija muzykę, to skrajny indywidualizm. Każdy uważa, że to czego on słucha jest najlepsze a wszystko inne to syf. Muzyka to morze pełne ryb, gdzie każdy znajdzie swoją ale to nie znaczy, że wszystkie inne są zbędne
A z tym się zgodzę w 100% - z jednej strony ludzie są totalnie nietolerancyjni w kwestii muzyki, a z drugiej w ogóle nie mają ambicji, żeby swój gust rozwijać i słuchają tego, co wszyscy. A jak słuchacze nie mają jakichkolwiek ambicji, to dlaczego producenci mieliby mieć? Nie twierdzę tutaj, że słuchacze EDM to bezmózgi, ale mało kto obecnie poświęca swój czas, żeby coś wygrzebać albo być na bieżąco "przed radiem".


Trzymam kciuki za powodzenie projektu, pewnie będę sprawdzać z ciekawości w wolnych chwilach
__________________
Woncky jest offline   Reply With Quote
Woncky dostał 2 podziękowań za ten post.
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->