Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku” - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 11 komentarzy i 3483 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 14-10-2014 (14:27).

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”


zobacz także:

« Beatport obchodzi 10-te urodziny! lub Armin Only 10 kilometrów od granic Polski! »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-10-2014, 03:43   #1
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 986
Tematów: 407
Podziękowań: 3 930
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 84
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Nie możesz głosować!
7
Nie możesz głosować!

Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Muzyka elektroniczna jeszcze nigdy nie miała tak wielu reprezentantów w plebiscycie na „Utwór Roku”, organizowanym przez jedną z trzech amerykańskich grup zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, czyli Broadcast Music, Inc. (w skrócie BMI). Avicii, Daft Punk oraz Calvin Harris staną naprzeciw siebie w walce o ten prestiżowy tytuł.
Pośród piosenek spoza muzyki elektronicznej, w gronie nominowanych znalazł się Avicii ze swoją mieszanką muzyki house i country pt. „Wake Me Up, powracający w wielkim stylu duet Daft Punk i ich „Get Lucky” oraz „I Need Your Love” Calvina Harrisa we współpracy z Ellie Goulding. Taneczne utwory stoczą batalię m.in. z Miley Cyrus, Pitbullem czy Taylor Swift o prymat wśród radiowych hitów.

W poprzednich latach zwyciężczyniami były Adele i jej „Rolling in the Deep” (rok 2012) oraz „Stronger (What Doesn't Kill You)” w wykonaniu Kelly Clarkson (rok 2013). Kto wygra w tegorocznej edycji?

Zwycięski „Utwór Roku” poznamy 13 października w londyńskim Dorchester Hotel, gdzie odbędzie się cała ceremonia.



Lista wszystkich nominowanych utworów:

„Don't Stop the Party”
Kompozytor: Frederick Hibbert
Wydawca: Blue Mountain Music
Wykonawca: Pitbull feat. TJR

„Everything Has Changed”
Kompozytor: Ed Sheeran
Wydawca: Sony/ATV Music Publishing
Wykonawca: Taylor Swift feat. Ed Sheeran

„Feel This Moment”
Kompozytor: Magne Furuholmen, Pĺl Waaktaar-Savoy, Morten Harket
Wydawca: Sony/ATV Music Publishing
Wykonawca: Pitbull feat. Christina Aguilera

„Friday Night”
Kompozytor: Rob Crosby
Wydawca: Universal Music Publishing
Wykonawca: Eric Paslay

„Get Lucky”
Kompozytor: Thomas Bangalter, Guy-Manuel de Homem-Christo (of Daft Punk)
Wydawca: Imagem Music
Wykonawca: Daft Punk feat. Pharrell Williams

„I Need Your Love”
Kompozytor: Ellie Goulding
Wydawca: Global Talent Publishing
Wykonawca: Calvin Harris feat. Ellie Goulding

„Let Her Go”
Kompozytor: Mike Rosenberg
Wydawca: Sony/ATV Music Publishing
Wykonawca: Passenger

„Next to Me”
Kompozytor: Emeli Sandé (PRS)
Wydawca: Sony/ATV Music Publishing, Stellar Songs
Wykonawca: Emeli Sandé

„Wake Me Up
Kompozytor: Tim Bergling
Wydawca: Sony/ATV Music Publishing
Wykonawca: Avicii feat. Aloe Blacc

„Wrecking Ball”
Kompozytor: Sacha Skarbek (PRS)
Wydawca: BMG Rights Management GmbH
Wykonawca: Miley Cyrus

Czy jakieś utwory na tej liście są dla Was zaskoczeniem? A może czegoś brakuje? Kto wygra i czy będzie to reprezentant sceny EDM, która coraz mocniej podbija komercyjne stacje radiowe? Wskażcie swoich faworytów w komentarzach!



(Artykuł został napisany specjalnie dla 4clubbers.pl w ramach mojego nowego cyklu newsów pt. "Dance Music Aristocracy", który połączony będzie z cotygodniowym podcastem o takiej samej nazwie - będzie on miał na celu przypominanie klasyków oraz serwowanie najświeższej muzyki na rynku. Zarówno newsy jaki i zbliżający się wielkimi krokami pierwszy mix znajdziecie pod tagiem > Dance Music Aristocracy <. Kopiowanie na inne strony bez zgody autora zabronione.)

Źródło:
digitalspy.co.uk
dancingastronaut.com
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”-bmi-song-year.jpg  

Last edited by MKL.; 09-10-2014 at 03:47.
MKL. jest offline  
MKL. dostał 12 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 11-10-2014, 11:31   #2
I'm From Another World
  
 
Maarten Metz's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Sep 2011
Miasto: Katowice
Wiek: 34
Postów: 28 784
Tematów: 762
Podziękowań: 48 508
THX'ów: 31 340
Nominated Tematy Tygodnia: 3
Nominacje T.T. : 387
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 435
Plusów: 50 (+)
Maarten Metz 50
Odwiedź profil Maarten Metz na Facebook Odwiedź profil Maarten Metz na Mixcloud
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Jaka muzyka elektroniczna To co tworzy obecnie Avicii czy Calvin Harris to zwykły gowniany komercyjny pop z prymitywnym elektronicznym podkładem...
Boli mnie, że dziś na stwierdzenie: słucham elektroniki zwykli ludzie kojarzą to z jakimś Avicii'm czy Harrisem...
Nie powinno się łączyć popu z elektroniką bo z tego wychodzi gowno i tyle w temacie.
Pop ma być popem, a elektronika elektroniką
__________________
Maarten Metz jest online   Reply With Quote
Maarten Metz dostał 5 podziękowań za ten post.
Stary 11-10-2014, 13:33   #3
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 986
Tematów: 407
Podziękowań: 3 930
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 84
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Cytat:
Napisał Maarten Metz Zobacz post
Jaka muzyka elektroniczna To co tworzy obecnie Avicii czy Calvin Harris to zwykły gowniany komercyjny pop z prymitywnym elektronicznym podkładem...
Boli mnie, że dziś na stwierdzenie: słucham elektroniki zwykli ludzie kojarzą to z jakimś Avicii'm czy Harrisem...
Nie powinno się łączyć popu z elektroniką bo z tego wychodzi gowno i tyle w temacie.
Pop ma być popem, a elektronika elektroniką
Przepraszam, ale kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Targetem jest radio, to prawda, jednak wszystkie te utwory bazują na szkielecie muzyki "EDM" (nie lubię tej nazwy, ale niech tak zostanie). Jest to muzyka taneczna czy Ci się to podoba czy nie. Ja zdecydowanie bardziej preferuję radiowe hity w wykonaniu Aviciiego czy Calvina Harrisa, gdzie poza komercyjnym charakterem tracki są zrobione bardzo dobrze technicznie (pomijam fakt, że akurat ten singiel Aviciiego jest bardziej oryginalny, niż 95% sceny electronic dance music i ja nie zamierzam go hejtować tylko dlatego, że trafił do radia). Jeśli zestawimy to z trackami typu „Turn Up the Speakers” od Afrojacka i Martina Garrixa, gdzie nikt nie ma wątpliwości, że jest to EDM, no to przepraszam bardzo, ale ja zdecydowanie wolę, aby szary słuchacz kojarzył z EDM chociażby takie „Wake Me Up. Szanuję obydwu producentów (Calvina i Aviciiego) - nie jest to muzyka, którą włączyłbym sam z siebie, jednak ich utwory grane w radio naprawdę mi nie przeszkadzają i modlę się, żeby tylko taki "gówniany komercyjny pop" leciał w radio.

Cytat:
Napisał orwell14 Zobacz post
Do Calvina Marteen niepotrzebnie się przyczepił, ale z Aviciim racja, to chyba kandydat z muzyki country bo EDM to nie jest na pewno.
Niestety nie masz racji. Jest to wciąż muzyka EDM, a że zaczerpnął inspiracji akurat z muzyki country... jego wybór. Tak jak powiedziałem, zarówno szkielet jak i tempo utworu nie pozostawiają wątpliwości - a przynajmniej wątpliwości pozostawić nie powinny. Jest to muzyka "EDM" (znowu ten termin... cóż).

Last edited by MKL.; 11-10-2014 at 23:31.
MKL. jest offline   Reply With Quote
MKL. dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 11-10-2014, 23:14   #4
Hard Dance Music
  
 
orwell14's Avatar
 
Dołączył/a: 24 Mar 2013
Miasto: Południe
Postów: 1 473
Tematów: 69
Podziękowań: 2 172
THX'ów: 513
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 3
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 62
Plusów: 15 (+)
orwell14 15
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Do Calvina Marteen niepotrzebnie się przyczepił, ale z aviciim racja, to chyba kandydat z muzyki country bo edm to nie jest na pewno.
orwell14 jest offline   Reply With Quote
Stary 12-10-2014, 10:28   #5
..:: true Member ::..
  
 
fisker's Avatar
 
Dołączył/a: 21 Mar 2011
Miasto: Tortuga
Wiek: 32
Postów: 473
Tematów: 85
Podziękowań: 1 085
THX'ów: 864
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 22
Plusów: 10 (+)
fisker 10
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Zwycięzca może być tylko jeden.. Daft Punk
__________________
fisker jest offline   Reply With Quote
Stary 12-10-2014, 11:42   #6
R4V
..:: Klubowicz ::..
  
 
R4V's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Apr 2010
Miasto: Exeter
Postów: 4 631
Tematów: 395
Podziękowań: 10 772
THX'ów: 11 568
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 569
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 48 (+)
R4V 48
Odwiedź profil R4V na Youtube
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Trzymam kciuki za Get Lucky
__________________
R4V jest offline   Reply With Quote
Stary 12-10-2014, 12:34   #7
I'm From Another World
  
 
Maarten Metz's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Sep 2011
Miasto: Katowice
Wiek: 34
Postów: 28 784
Tematów: 762
Podziękowań: 48 508
THX'ów: 31 340
Nominated Tematy Tygodnia: 3
Nominacje T.T. : 387
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 435
Plusów: 50 (+)
Maarten Metz 50
Odwiedź profil Maarten Metz na Facebook Odwiedź profil Maarten Metz na Mixcloud
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Cytat:
Napisał orwell14 Zobacz post
Do Calvina Marteen niepotrzebnie się przyczepił, ale z aviciim racja, to chyba kandydat z muzyki country bo edm to nie jest na pewno.
Moją muzyką nie jest EDM... Ja swoją ulubioną muzykę określam mianem różnorodna muzyka elektroniczna...
Czym jest EDM EDM - Electronic Dance Music. Czyli EDM to taneczna muzyka elektroniczna. Najbardziej mnie zastanawia tutaj słowo: "taneczna". Jaką muzykę elektroniczną można uznać za taneczną, a jaką nie Ja mam swoje zdanie na ten temat. Taneczna elektronika to ta najbardziej zbliżona do popu, ta najbardziej komercyjna. Taką muzykę tworzy właśnie choćby Calvin Harris, Avicii, Guetta, Afrojack i inne gwiazdeczki...
Czy np. Trance można uznać za taneczną odmianę elektroniki Hmmmm... No wikipedia np. uznaję Trance za część EDM-u. Ale według mnie ten prawdziwy Trance jest muzyką nie dla ciała, a dla ducha... To nie jest muzyka do tańca
Tak samo chociażby Dubstep.... To też nie jest muzyka o tanecznym charakterze....

Muzyka do tańczenia to według mnie: pop, dance, disco polo , no i te najbardziej komercyjne odmiany elektroniki (pseudo-elektroniki), jak: bigroom progressive house, bigroom electro czy też te nowe wynalazki typu future house czy za przeproszeniem b**nce...
__________________
Maarten Metz jest online   Reply With Quote
Stary 12-10-2014, 21:32   #8
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 23 Mar 2009
Miasto: Centralna Polska
Wiek: 38
Postów: 692
Tematów: 28
Podziękowań: 1 013
THX'ów: 245
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 17
Plusów: 1 (+)
kosmas 1
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

ale się dyskusja rozwinęła, aje jak dla mnie zwyciezcą jest avicci z wake me up ale z remixu Avicci by Avicci!
i powiedźcie mi, że jego styl to nie jest edm

https://www.youtube.com/watch?v=QWkYWqsJdlw
kosmas jest offline   Reply With Quote
Stary 13-10-2014, 10:20   #9
..:: true Member ::..
  
 
slolm's Avatar
 
Dołączył/a: 23 Jan 2014
Miasto: Luboń
Wiek: 30
Postów: 981
Tematów: 1
Podziękowań: 1 306
THX'ów: 200
Imię: Szymon
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
slolm 1
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Cytat:
Napisał Maarten Metz Zobacz post
Czy np. Trance można uznać za taneczną odmianę elektroniki Hmmmm... No wikipedia np. uznaję Trance za część EDM-u. Ale według mnie ten prawdziwy Trance jest muzyką nie dla ciała, a dla ducha... To nie jest muzyka do tańca
Tak samo chociażby Dubstep.... To też nie jest muzyka o tanecznym charakterze....

Muzyka do tańczenia to według mnie: pop, dance, disco polo , no i te najbardziej komercyjne odmiany elektroniki (pseudo-elektroniki), jak: bigroom progressive house, bigroom electro czy też te nowe wynalazki typu future house czy za przeproszeniem b**nce...
Z doświadczenia tanczerza wiem , że można tanczyć do wszystkiego , a zwłaszcza do Tranc'u . Genialnie z tym łączy się Modern . Wiadomo nikt do tranc'u nie zatańczy tak jak w disco ale mówienie że do tego nie da sie tańczyć bo coś jest lepsze od drugiego .... no sory to tylko twoje zdanie , a obrażanie przez to innych gatunków - brak słów
slolm jest offline   Reply With Quote
Stary 13-10-2014, 17:06   #10
I'm From Another World
  
 
Maarten Metz's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Sep 2011
Miasto: Katowice
Wiek: 34
Postów: 28 784
Tematów: 762
Podziękowań: 48 508
THX'ów: 31 340
Nominated Tematy Tygodnia: 3
Nominacje T.T. : 387
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 435
Plusów: 50 (+)
Maarten Metz 50
Odwiedź profil Maarten Metz na Facebook Odwiedź profil Maarten Metz na Mixcloud
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Cytat:
Napisał slolm Zobacz post
Z doświadczenia tanczerza wiem , że można tanczyć do wszystkiego , a zwłaszcza do Tranc'u . Genialnie z tym łączy się Modern . Wiadomo nikt do tranc'u nie zatańczy tak jak w disco ale mówienie że do tego nie da sie tańczyć bo coś jest lepsze od drugiego .... no sory to tylko twoje zdanie , a obrażanie przez to innych gatunków - brak słów
Ja po prostu tam powyżej napisałem, że mam własne zdanie na ten temat i tyle. Chyba mam do tego prawo.
Chcę, aby zwykłym, przeciętnym słuchaczom muzyka elektroniczna kojarzyła się z czymś ambitniejszym niż bigroomy i dance'y...
__________________
Maarten Metz jest online   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Film dokumentalny o Daft Punk w 2015 roku! K/M/A Newsy 6 01-08-2014 14:20

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->