Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat - Strona 3 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: MKL.
Temat ma 67 komentarzy i 18383 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 23-10-2014 (15:15).

Tags: , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat


zobacz także:

« Deadmau5 + Pryda - nowy collab? lub Rainman wnosi pozew za wyrzucenie go z Krewelli »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-08-2014, 20:27   #21
..:: senior Member ::..
  
 
damianPPC's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Aug 2009
Miasto: Czernikowo
Wiek: 36
Postów: 146
Tematów: 6
Podziękowań: 70
THX'ów: 82
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
damianPPC 1
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

dupstepem nie jestem kompletnie zaskoczony..
trance wybadł z obiegu u mnie od bardzo dawna..
deep zawsze mnie ciekawił a tak na co dzień dnb tylko ze mało ludzi tego slucha i mało imprez tego typu jest..a sikam na to i tak bede 175 słuchał
damianPPC jest offline   Reply With Quote
damianPPC dostał 2 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 23-08-2014, 20:35   #22
..:: Klubowicz ::..
  
 
Peter Savs's Avatar
 
Dołączył/a: 11 Jan 2011
Miasto: Kraków
Postów: 1 041
Tematów: 149
Podziękowań: 4 219
THX'ów: 1 441
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 28
Plusów: 56 (+)
Peter Savs 56
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

House music will never die
Peter Savs jest offline   Reply With Quote
Peter Savs dostał 8 podziękowań za ten post.
Stary 23-08-2014, 21:48   #23
♫ BORN TO MUSIC
  
 
DannyArigato's Avatar
 
Dołączył/a: 20 Jan 2014
Miasto: Kyoto, dzielnica Gion, ostatnie piętro Pagoda Yasakano-tō
Wiek: 30
Postów: 1 344
Tematów: 38
Podziękowań: 1 645
THX'ów: 651
Imię: Danny
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 27
Plusów: 230 (+)
DannyArigato 230DannyArigato 230DannyArigato 230
Odwiedź profil DannyArigato na Facebook Odwiedź profil DannyArigato na Twitter Odwiedź profil DannyArigato na Youtube Odwiedź profil DannyArigato na Soundcloud.com
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

Deadmau5 - idealnie że pokonał wszystkich. Jestem jego fanem! Nawet statystyki nie są mi potrzebne bym wiedział jak wartościowym jest artystą Dzięki za temat, lubię takie ciekawostki.
__________________
DannyArigato jest offline   Reply With Quote
DannyArigato dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 23-08-2014, 22:28   #24
..:: Świeżak ::..
  
 
Dołączył/a: 07 Sep 2013
Miasto: Opolskie
Postów: 6
Tematów: 0
Podziękowań: 9
THX'ów: 23
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
marcin_oz 1
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

Moim zdaniem statystyki nie oddają do końca tego, co się działo, z bardzo prostego powodu: błędne tagowanie utworów (o czym zresztą mówi najbardziej plusowany komentarz na MixMagu). Niewiedza 95% artystów (bądź pseudoartystów) na temat tego, co sami tworzą, jest porażająca. Weźmy chociażby ten najpopularniejszy teraz deep house; przecież miażdżąca większość tych kawałków to nic innego jak klasyczny house. Bez żadnych przedrostków, przyrostków i innych dodatków. A przecież tego złego tagowania jest znacznie więcej, w prawie każdym gatunku.
Poza tym, dlaczego jedne gatunki są podzielone, a inne nie? Np. dlaczego brostep zaliczany jest do dupstepu, a już progressive house i deep house jest poza "czystym" housem? Bezsens.
marcin_oz jest offline   Reply With Quote
Stary 23-08-2014, 22:41   #25
..:: true Member ::..
  
 
Toxic_Dead's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Jun 2008
Miasto: Skierniewice
Wiek: 29
Postów: 521
Tematów: 55
Podziękowań: 258
THX'ów: 326
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 5 (+)
Toxic_Dead 5
Odwiedź profil Toxic_Dead na Facebook Odwiedź profil Toxic_Dead na Soundcloud.com Odwiedź profil Toxic_Dead na Mixcloud
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

DnB nigdy nie zginie
Toxic_Dead jest offline   Reply With Quote
Toxic_Dead dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 23-08-2014, 23:14   #26
..:: Klubowicz ::..
  
 
Peter Savs's Avatar
 
Dołączył/a: 11 Jan 2011
Miasto: Kraków
Postów: 1 041
Tematów: 149
Podziękowań: 4 219
THX'ów: 1 441
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 28
Plusów: 56 (+)
Peter Savs 56
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

Cytat:
Napisał marcin_oz Zobacz post
Moim zdaniem statystyki nie oddają do końca tego, co się działo, z bardzo prostego powodu: błędne tagowanie utworów (o czym zresztą mówi najbardziej plusowany komentarz na MixMagu). Niewiedza 95% artystów (bądź pseudoartystów) na temat tego, co sami tworzą, jest porażająca. Weźmy chociażby ten najpopularniejszy teraz deep house; przecież miażdżąca większość tych kawałków to nic innego jak klasyczny house. Bez żadnych przedrostków, przyrostków i innych dodatków. A przecież tego złego tagowania jest znacznie więcej, w prawie każdym gatunku.
Poza tym, dlaczego jedne gatunki są podzielone, a inne nie? Np. dlaczego brostep zaliczany jest do dupstepu, a już progressive house i deep house jest poza "czystym" housem? Bezsens.
1. Błędne tagowanie to prawda.
2. Popularny teraz Deep House to nie klasyczny House.
3. Widząc "Koale" na pierwszym miejscu w House, jedyne co moge powiedzieć to to, że na beatporcie praktycznie nie ma muzyki House. Większość to ten "nowoczesny" House
Peter Savs jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Peter Savs za ten post:
Stary 23-08-2014, 23:43   #27
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 986
Tematów: 407
Podziękowań: 3 930
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 84
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

Pozwolę sobie odpowiedzieć w kilku słowach na niektóre komentarze, równocześnie dziękując za tak duże zainteresowanie tematem.

Gaajson, Anjunadave - te porównania Garrix/Blasterjaxx/inny bigroomowiec vs. deadmau5 to true story; najgorsze jest to, że nie są to pojedyncze mądrości internetowych pokemonów, a niemal całe kościoły pod wezwaniem świętego Pryda Snare. Są oni PRZEKONANI, że bigroom jest szczytem sound designu i melodyczności. Też wolę twaróg.

Batmano - wykres pochodzi od Beatportu. Na czym miałaby polegać jego manipulacja? Raczej nie spodziewam się, aby ludzie zaczęli kupować utwory tylko dlatego, że te są wysoko/nisko na wykresie. Słuchacze zawsze będą kupować tylko i wyłącznie to, co im się podoba, bo jednak każdy utwór kosztuje, a nikt nie będzie bawić się w akcje charytatywne tylko po to, żeby dany gatunek był na topie. W autentyczność tych statystyk jak najbardziej wierzę.
Co do ich sporządzenia - brana pod uwagę była ilość sprzedanych kopii utworów w danym gatunku. To, ile z nich trafiło na eventy a ile na odtwarzacze MP3 to już zupełnie inna bajka.

Marco Donati - jasne, masz rację. Chodziło mi tylko o to, że UMEK znalazł się w gronie "radiowców" i - nie oszukujmy się - członków popkultury, co teoretycznie bardzo utrudnia wskoczenie do czołówki, bo grono odbiorców w ich przypadku jest bardzo szerokie. Nie żeby jego obecność na tej liście mnie martwiła!

RKO - mówię o housie samym w sobie, którego popularność powoli spada i taka jest prawda. Szkoda, bo nazwiska jak choćby Todd Terry powinni znać wszyscy. Jeśli chodzi o trance to bardziej miałem na myśli fakt, że wiele gwiazd odeszło od gatunku i nikt nie wypełnił po nich luki. Nie bez powodu trance'owcy wciąż nie mogą odżałować choćby Tiësto, W&W czy Leonowi Bolierowi tego, że Ci zmienili brzmienia.

Nawiązując do pozostałych komentarzy - złe tagowanie to od zawsze problem na Beatporcie (zwłaszcza teraz, gdy powstają 3 utwory w "nowym", podobnym stylu i już tworzą odrębny podgatunek, coś na wzór ostatnich fjuczer hałsów). Nie ma co narzekać, ale moim zdaniem przydałoby się coś w stylu klabersowych prefixów dla każdego gatunku. Obawiam się tylko, że modzi na Beatporcie mogliby nie wyrobić. :D
MKL. jest offline   Reply With Quote
MKL. dostał 10 podziękowań za ten post.
Stary 24-08-2014, 02:17   #28
...
  
 
K/M/A's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Nov 2010
Miasto: .
Postów: 2 933
Tematów: 1360
Podziękowań: 3 469
THX'ów: 14 740
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 453
Imię: Kuba
Wzmianek w postach: 32
Oznaczeń w tematach: 29
Plusów: 200 (+)
K/M/A 200K/M/A 200K/M/A 200
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

"przecież on ma nudne piosenki, Blasterjaxx rządzą!"



Naprawdę, ludzie którzy twierdzą, że blasterjaxx i garrix są lepsi od mau5'a to ludzie pozbawieni jakiegokolwiek gustu muzycznego. Joel dopracowuje swoje utwory tak, gdzie każdy efekt, dźwięk ma zamieżony cel, a ci bigroom'iarze tworzą utwory zrobione w niecałe 30 min. gdzie jest sucha melodia, (byle tylko jakaś była), choć zdarzają się przypadki, że melodia wcale taka zła nie jest, ale co z tego skoro zaraz i tak będzie ten durnowaty kick, żeby natrzepać hajsu, bo jak wiadomo większość ludzi to ''jara'', a ta '' większość ''to społeczność pozbawiona słuchu.

Co do Deep House'u to pewnie wzrost takiej popularności za sprawą Heldens'a..., jeśli chodzi o dubstep to zauważylem i pewnie nie tylko ja, że napłynęła ostatnio masa hejtów na ten gatunek, sądzę, że to znowu sprawka durnowatych ludzi którzy wstawiają filmiki gdzie leci podkład muzyczny dubstep i napis pod spodem '' UWAGA DUBSTEP LEPIEJ ŚCISZYĆ'' lub wstawianie filmików ''Jak sie tańczy do dubstep'u'' wkórzają mnie tacy ludzie sami nie zrobią nic lepszego, a jak wiadomo nie jest to takie proste zrobić taki utwór, choć niektórzy uważają, zę wystarczy wiertarka..., i przez takich ludzi popularyzacja dubstepu spada. Nie wiem, może trochę koloryzuję ale to jest moje zdanie.

Last edited by K/M/A; 24-08-2014 at 08:13.
K/M/A jest offline   Reply With Quote
Stary 24-08-2014, 02:27   #29
BBC Radio 1
  
 
Overdrive's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Dec 2010
Miasto: Kożuchów
Wiek: 28
Postów: 1 115
Tematów: 255
Podziękowań: 2 027
THX'ów: 5 148
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 79
Imię: Adrian
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 21
Plusów: 33 (+)
Overdrive 33
Odwiedź profil Overdrive na Facebook
Progressive Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

Świetny artykuł!

deadmau5 szczytuje na listach, i wcale mnie to nie dziwi, nie jestem jego fanatykiem, ale ogromnie doceniam jego prace i jest jednym z moich ulubieńców

Po tym jak Spinnin' zaczęło wypuszczać animalsy, tsunami itp. zaczęła się moda na Bigroomy i inne gatunki nagle ucichły (głównie chodzi mi o Prog. House)
Fakt lubię nie raz posłuchać sobie Bigroomów, ale od wydania "Animals" minął jakoś rok i rzygam tym totalnie...

Do staruch numerów Joela np. I Remember, Strobe, Word Problems i wiele wieele innych (mimo, że słyszałem je setki razy), zawszę lubię powracać i mam przy tym ciarki jak bym słyszał te kawałki pierwszy raz!

Ale taka muzyka już chyba nie wróci....

__________________
Overdrive jest offline   Reply With Quote
Overdrive dostał 5 podziękowań za ten post.
Stary 24-08-2014, 09:48   #30
.: Wygnany :.
  
 
Sanbit's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jul 2009
Miasto: Łyskonzin
Wiek: 33
Postów: 4 843
Tematów: 377
Podziękowań: 1 523
THX'ów: 23 375
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 5
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 18
Plusów: 94 (+)
Sanbit 94
Odp: Beatport ujawnia garść interesujących statystyk z ostatnich 10 lat

Hmmm... Mnie najbardziej buduje pozycja techno... Stała, bez sezonowych wzlotów i bez większych upadków... No może w roku 2008, gdzie minimal "wystrzelił" jak z procy. Dzięki temu ogólne techno zyskało wielu słuchaczy..

Co do samej statystyki, gdyby wciepać progressive house, deep house do wora "house" to statystyka nie miałaby najmniejszego sensu. House jako genesis elektroniki nie miał, nie ma i nie będzie miał sobie równych... Mnie trapi to, co dzieje się w deep house bo przeglądając kawałki deep na beatporcie zastanawiam się dwa razy, czy dobry genre wybrałem SPINNIN NIE WYPUSZCZA DEEP HOUSE a go niszczy... Dla mnie to najgorszy label jaki obecnie prosperuje.

co do Dea5a... Nie mam nic do niego, zasłużony producent i nie dał się zjeść przez wielkie korporacje. UMEK, może niewielu pamięta jak rzucał świetnym mocnym techno... Tech-House to dla niego fejm, no ale starsi na pewno pamiętają "Effortil" czy "Gatex" W jego temacie przy okazji zachęcam do obadania jego twórczości, tej starszej, mocniejszej.

Świetna pointa na koniec artykułu... Gimby dalej słuchają techno albo EDM i wymieniają garrixa czy plajsterjaxx... Artykuł pierwsza klasa
__________________
Sanbit jest offline   Reply With Quote
Sanbit dostał 4 podziękowań za ten post.
Odpowiedz

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->