[Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta. - Strona 3 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Newsy

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Czarny Lulek
Temat ma 84 komentarzy i 14659 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 10-05-2014 (19:45).

Tags: , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


[Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.


zobacz także:

« Sunrise Festival 2014: znamy informacje o niedzieli lub Przeżyj przygodę życia z Ultra Party Camp! Wyjazd na Ultra Music Festival - Chorwacja »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-04-2014, 16:53   #21
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dołączył/a: 20 Nov 2010
Miasto: Jarosław
Wiek: 53
Postów: 1 193
Tematów: 150
Podziękowań: 1 696
THX'ów: 1 869
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 6
Imię: Krystian
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 25
Plusów: 200 (+)
Krystian T 200Krystian T 200Krystian T 200
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

Zauważyłem to już wcześniej, osoby które nie cierpią takiej muzyki nagle zaczęły jej słuchać... Koleżanka co słucha disco polo i inne popowe z radia, pyta mnie "Krystian masz Animals ? Możesz mi wysłać na blutu" Kolega zaś mówi aa Animals jest fajne, drugiej koleżance przeglądam playliste z tele a tam "cunami"... Irytuje mnie takie coś chodź nie mamy wpływu aby to zmienić. Też miałem psychologiczne rozkminy czemu to tak się dzieje. Telewizja muzyczna i radia są w stanie wypromować największy muzyczny szit, nawet jakby kawałek miał chu.. mix i mastering razem z fałszującą melodią. Bo się taka jeb.... młodzież nasłucha i później tym jara.
Takie jest moje zdanie. Jak dla mnie to super że leci taka muzyka w radiu bo super jest usłyszeć coś ze sceny EDM niż tylko katy pery.
Super felieton!
__________________
Krystian T jest offline   Reply With Quote
Krystian T dostał 3 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 07-04-2014, 17:02   #22
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 07 Dec 2010
Miasto: Kołobrzeg/Poznań
Wiek: 34
Postów: 1 304
Tematów: 245
Podziękowań: 1 557
THX'ów: 1 753
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 22
Plusów: 5 (+)
SojkaPL 5
Odwiedź profil SojkaPL na Facebook Odwiedź profil SojkaPL na Soundcloud.com Odwiedź profil SojkaPL na Mixcloud
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

Cytat:
Napisał Krystian T Zobacz post
Jak dla mnie to super że leci taka muzyka w radiu bo super jest usłyszeć coś ze sceny EDM
Też mam takie zdanie na ten temat
SojkaPL jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali SojkaPL za ten post:
Stary 07-04-2014, 17:41   #23
..:: Klubowicz ::..
  
 
CJ Priorytet's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Apr 2007
Miasto: Brodnica
Wiek: 32
Postów: 844
Tematów: 95
Podziękowań: 794
THX'ów: 715
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 29
Plusów: 28 (+)
CJ Priorytet 28
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

Cytat:
Napisał PiNE Zobacz post
O co tutaj chodzi? Moda? Lans? Poparcie w towarzystwie? Ciężko to jednoznacznie ocenić, dlatego interpretację pozostawiam każdemu z Was we własnym zakresie.
Raczej nic innego, sam sobie odpowiedziałeś Media dziś każdemu dookoła robią toksyczną papkę i nie chodzi tylko o muzykę ale o inne życiowe sytuacje. Zatem gdyby tak szerzej się temu wszystkiemu przyjrzeć to dlaczego połowa ludzi uważa że dziś człowiek pracujący to taka osoba która musi pracować w zakładzie pracy, fabryce, za granicą i ogólnie u kogoś ? Wszystko to jest na topie jeden przez drugiego jak stały mąż powie ci to samo, zrób sobie ankietę na mieście czy gdzie tam i zadaj to pytanie, założę się że większa część osób powie ci że w Polsce się nie opłaca, że trzeba mieć plecy i pieniądze itd. itd. Wszystko wymówki a to wszystko przez cały łańcuszek fałszywych wysnuć innych ludzi bo każdy przez każdego ułożył sobie regułkę że inaczej się nie da i tyle, zamiast odróżnić się pomyśleć, znaleźć coś czego jeszcze nikt nie wymyślił albo po prostu coś co się lubi i za to się zabrać, zawsze najlepiej jest samemu sprawdzić i mieć później czyste sumienie niż z góry zakładać że jest to skazane na niepowodzenie. Przybliż teraz to wszystko sobie do muzyki, Armin Van Buuren kiedyś był nikim i to jeszcze nie tak dawno bo nikt o nim nie słyszał kiedy zaczął robić komercyjne słodziaki to dziś każdy potrafi już tę osobę rozpoznać a kiedyś jak puszczałem sobie jego Serenity to ludzie prosto w twarz powiedzieli że to gówno i mam to wyłączyć. Nie ma na to reguły trzeba być czasem inny od wszystkich i mieć twardą dupę bo gwarantuje ci że nie jedna osoba będzie ci chciała dopiec albo pocisnąć po to aby cię zniżyć mentalnie i nie odróżnił się od reszty społeczeństwa a to jest słabe, natomiast przyjemność olania takich frajerów jest naprawdę nie do opisania i zawzięcie trzymać swojego Może trochę odbiegłem od tematu ale tak w 50 %
__________________

Last edited by CJ Priorytet; 07-04-2014 at 17:47.
CJ Priorytet jest offline   Reply With Quote
CJ Priorytet dostał 10 podziękowań za ten post.
Stary 07-04-2014, 18:20   #24
EssentialMusic.pl
  
 
P4SIO's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Sep 2010
Miasto: Warszawa
Wiek: 30
Postów: 4 166
Tematów: 352
Podziękowań: 4 597
THX'ów: 6 390
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 75
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 53 (+)
P4SIO 53
Odwiedź profil P4SIO na Facebook Odwiedź profil P4SIO na Twitter Odwiedź profil P4SIO na Youtube Odwiedź profil P4SIO na Soundcloud.com
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

Pomijając oczywisty aspekt reklamy i marketingu tych utworów (tak samo jak ubrań, samochodów, fast food-ów itd.) wchodzi jeszcze jeden element. Z tego co zauważyłem wielu ludzi słucha muzyki na stosunkowo słaby sprzęcie. Nie przywiązują uwagi do tego z czego leci muzyka. W związku z tym, że np. takie Tsunami stało się popularne zostało grane na dyskotekach i w klubach (celowo to rozróżniam). Tam zwykle jest sprzęt, który z basami jako tako sobie radzi i sprawia, że ludzie odkrywają na nowo coś co znają. Miałem tego dobitny przykład, gdy jechałem do klubu ze znajomymi i puściłem TJR - Ode To Oi (który wcześniej kilka razy wrzucałem na FB i zero reakcji). W samochodzie cisza a po czasie żebym zmienił, bo nudne. Dojechaliśmy do klubu i po hmm 15 min leci ta sama piosenka a znajomi w szoku jakie to zajebiste i jaki tytuł, bo muszą to mieć.

Podobnie sytuacja ma się do festiwali, gdzie każdy odbiera je inaczej. Chodzi mi o to, że jeśli ktoś słucha 2-3 kawałków tygodniowo to na takim festiwalu jak UMF bawi się mega, co drugi kawałek jest dla niego nowy i brzmi inaczej. Gorzej mają Ci, którzy słuchają trochę więcej muzyki i dobitnie widzą schematyczność granych utworów, nie wspominając o tym że po prostu znają je na pamięć

Pozdrawiam
P4SIO jest offline   Reply With Quote
P4SIO dostał 10 podziękowań za ten post.
Stary 07-04-2014, 19:11   #25
..:: Klubowicz ::..
  
 
DEERAVE's Avatar
 
Dołączył/a: 07 May 2012
Miasto: Radom
Wiek: 32
Postów: 1 601
Tematów: 57
Podziękowań: 2 566
THX'ów: 1 797
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 44
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 50 (+)
DEERAVE 50
Odwiedź profil DEERAVE na Facebook Odwiedź profil DEERAVE na Soundcloud.com
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

100% racji. Mam identyczne zdanie i nie raz przyszło mi taką to opinie wydać o słuchaczach. Jak to ja mówię ludzie bawią się przy Tsunami, Animals bo to znają a gdy puścimy podobne tracki do poprzednio wymienionych to osłupienie. Wszystko dobrze opisałeś co do tego, że trzeba mieć swój gust. Ale w Polsce niestety oto ciężko bo co nie jest na topie to dla "szaraków' jest lipne, a gdy track ujrzy światło dzienne w radiu, który tak został przez niego wyśmiany nagle zmienia się jego pogląd i słucha tego aż mu się nie przeje.

PS. Jestem za, aby co raz więcej EDM'u puszczano w radiach ale nie tak bezczelnie jak Animals, które leciało co godzinę codziennie... przez co się szybko przejadło tym, którzy słyszeli to jeszcze przed tym jak zaczęto to grać w radiu
DEERAVE jest offline   Reply With Quote
DEERAVE dostał 5 podziękowań za ten post.
Stary 07-04-2014, 21:33   #26
..:: Adept ::..
  
 
Dołączył/a: 01 May 2008
Miasto: kraków
Wiek: 39
Postów: 28
Tematów: 10
Podziękowań: 57
THX'ów: 19
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
pawel111 1
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

a mi brakuje w radiach takich kawałów w stylu: Scooter'a, Starsplash, Klubbingman, czy Gigi D'Agostino, Eiffel 65 ewentualnie Bomfunk MC's
pawel111 jest offline   Reply With Quote
pawel111 dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 07-04-2014, 22:36   #27
..:: Klubowicz ::..
  
 
TrellsBaet's Avatar
 
Dołączył/a: 05 Feb 2012
Miasto: Bristol
Postów: 480
Tematów: 113
Podziękowań: 890
THX'ów: 839
Imię: Mateusz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 26
Plusów: 13 (+)
TrellsBaet 13
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

Też irytują mnie ludzie którzy muzykę EDM nazywają gównem, a gdy puszczą to w radiu to z podniecenia prawie srają i tu nie chodzi też o to że zainteresował ich jakoś gatunek utworu puszczanego w radiu bo po przesłuchaniu takiego "Animalsa" nie sięgają już po utworu podobne to tego ani nie zagłębiają się w ten gatunek tylko animals, animals i animals chyba że puszczą znów jakiś Bigroom jak Tsunami to znów podnieta, niektóre osoby tak wielkimi fanami są że nawet dopisują komuś czyjeś utwory przykładowo myśląc że Tsunami jest Garrix'a ale już nie będę o to spinał dupy, nie piszę więcej bo mnie za chwilę ch*j strzeli c:

Btw. Super temat, miło się czytało

Last edited by TrellsBaet; 08-04-2014 at 20:23.
TrellsBaet jest offline   Reply With Quote
TrellsBaet dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 07-04-2014, 23:16   #28
..:: Klubowicz ::..
  
 
Jacker's Avatar
 
Dołączył/a: 05 Jul 2010
Miasto: Smallville
Wiek: 32
Postów: 1 904
Tematów: 947
Podziękowań: 973
THX'ów: 14 952
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 386
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 35
Plusów: 270 (+)
Jacker 270Jacker 270Jacker 270
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

Ahh te śmieszne ludki ślepo podążają za modą.
Jeszcze zrozumiem jak się ludzie modnie ubierają, ale żeby w muzyce modą się kierować to już dla mnie jest czymś nienormalnym. Muzykę trzeba czuć i słuchać tego co sprawia przyjemność, a nie słuchać tego co inni i wmawiać sobie, że to jest fajne Od zawsze nie lubiłem big roomów i nic tego nie zmieni, ale nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że to będzie do tego stopnia komercyjne, że aż w radiu i TV zaczną to katować. Prawda jest taka, że coraz gorszą muzykę media promują i chyba nic się nie zmieni i nic z tym się nie da zrobić Radio i TV ogromny wpływ ma na ludzi bo jeśli ktoś nie interesuję się muzyką to raczej będzie słuchał tego co polecają i nie będzie szukał czegoś innego. Wiem to z własnego doświadczenia bo np nie interesuje się filmami i oglądam to co reklamują bo nie chce mi się szukać czegoś lepszego i pewnie tak samo działa to w muzyce

Ja to się nawet wstydzę przyznać czego słucham bo raz jak pokazałem kilku osobom to mnie wyśmiali i usłyszałem "Jak można takiego gówna słuchać?" :D
Prawda jest taka, że bardziej powinni się wstydzić ci co nie mają własnego gustu i słuchają tego co radio zapodaje

Jest pełno dobrego materiału, który można puszczać w radiu i ludziom by się to podobało ale nie wiem czemu się tak ograniczają do muzyki niskich lotów.

Dobrym przykładem muzyki, która by się przyjęła w radiu jest label Future Classic.
Fajnie by było usłyszeć w radiu taką muzykę




Last edited by Jacker; 07-04-2014 at 23:18.
Jacker jest offline   Reply With Quote
Jacker dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 08-04-2014, 00:08   #29
..:: true Member ::..
  
 
D-Verso's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jan 2011
Miasto: Hejty
Wiek: 31
Postów: 180
Tematów: 20
Podziękowań: 91
THX'ów: 132
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
D-Verso 1
Odwiedź profil D-Verso na Facebook Odwiedź profil D-Verso na Soundcloud.com
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

moim skromnym zdaniem każdy ma swój rodzaj muzyki, to tak jak ze smakiem - każdy ma swój jak ktoś lubi słodkie to znow nie lubi ostrego,słonego...jeśli ktoś lubi dpolo,edm,hh to niech tego słucha, mi nie przeszkadza ...Więc KEEP CALM AND SŁUCHAJ CZEGO CHCESZ..
__________________
D-Verso jest offline   Reply With Quote
D-Verso dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 08-04-2014, 01:03   #30
..:: true Member ::..
  
 
A$AP FΣ厶îX ₲'s Avatar
 
Dołączył/a: 06 Feb 2013
Miasto: Szczecin
Postów: 530
Tematów: 69
Podziękowań: 642
THX'ów: 427
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 13
Imię: Wojtek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
A$AP FΣ厶îX ₲ 1
Odwiedź profil A$AP FΣ厶îX ₲ na Youtube Odwiedź profil A$AP FΣ厶îX ₲ na Soundcloud.com
Odp: [Felieton] Muzyka elektroniczna w mediach i ich wpływ na (nie) nasze gusta.

Wolalbym byc nadal nazywany fanem techno jak jeszcze kilka lat temu, niz ze teraz jestem mainstreamowy. Dlaczego nie mozemy po prostu zaakceptowac, ze kazdy slucha co chce? Najbardziej wkurzajaca jest postawa fanow Trance'u, ktorzy sa wielce poszkodowani, ze ich era minela i krytykuja kazdy inny gatunek (nie mowie tego bezpodstawnie, na tym forum to zjawisko jest dosyc powszechne). Co do mediow to sie nawet ciesze, ze promuja Bigroom, tylko mogliby wybierac troche ambitniejsze kawalki.
__________________
A$AP FΣ厶îX ₲ jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali A$AP FΣ厶îX ₲ za ten post:
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Inne] Muzyka elektroniczna live Jachus Pytania 3 03-04-2013 05:03

Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->